Miseczka szczęścia

Wydawnictwo: Replika
literatura piękna
Ag2S

Filiżanki najlepiej zapełnić kawą, serca miłością... W deszczu, we mgle, w słońcu, w autobusowych przystankach i zakorkowanych ulicach, czwórka osób, próbujących zagłuszyć jednostajność dni, pracą. Patrycja pracuje w archiwum filmowym, marzy o prawdziwej miłości i jest święcie przekonana, że ta sfera nie jest dla niej dostępna... aż nadchodzi dzień, w którym spotyka nieufnie nastawionego...

Filiżanki najlepiej zapełnić kawą, serca miłością...

Patrycja pracuje w archiwum filmowym, marzy o prawdziwej miłości i jest święcie przekonana, że ta sfera nie jest dla niej dostępna... aż nadchodzi dzień, w którym spotyka nieufnie nastawionego do kobiet Radka.

Renata, matka dwóch bliźniaczek, podejmuje decyzje o rozwodzie. Szukając pracy, napotyka na swej drodze Piotra, szefa firmy, dla którego praca jest ucieczką od bolesnych wspomnień.

Gdy życie daje w kość, trzeba iść dalej, ale nigdy nie wiadomo, co czeka za zakrętem...

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=441

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=441

emilka | 2017-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2017

„Miseczka szczęścia” Aneta Rzepka
Zaczynając lekturę tej książki myślałam „oho będzie kolejny ckliwy romans” ale postanowiłam dać tej lekturze i autorce szansę i mój instynkt mnie nie zawiódł;)
Ostatnie strony historii czytałam w samochodzie w przerwie w pracy.
Historia opowiada o 4 zranionych duszach których losy krzyżują się ze sobą, tworząc momentami dość bolesną historię, jest wątek kryminalny, jest wątek łzawy, jest poruszona historia alkoholizmu.
Książka od pewnego momentu przybiera 2 formy: czatu/forum internetowego oraz historii właściwej.
Według mnie warto dać się porwać tej historii i poświęcić jej czas mimo, że początki mogą być ciężkie.

Amandine | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Książka należy do gatunku tych które pochłania się w szybkim tempie.
Bardzo w jej pozytywnym odbiorze przeszkadzały mi częste infantylne zachowania głównej bohaterki i jej nie do końca chyba przemyślane wypowiedzi...

Co nie zmienia faktu, że w kilku momentach bardzo mnie wciągnęła chociaż niestety muszę przyznać, że nie jest to książka "wysokich lotów" (ale to w tym akurat przypadku można było wnioskować juz po tytule).

Dla fanów gatunku, wg mnie nie wnosi nic nowego. Nie wiem czy sięgnęłabym po nią drugi raz.

5/10

eduko7 | 2016-12-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Poranieni, z bagażem doświadczeń, bojący się zaufać. Czy są w stanie zbudować szczęśliwy związek? Ciekawym a jednocześnie pożytecznym zabiegiem jest wprowadzenie wątku bloga - grupy wsparcia dla uzależnionych, współuzależnionych i DDA. Warto dać się porwać biegowi zdarzeń opisanych w tej powieści obyczajowej, popatrzeć na problemy bohaterów z innej perspektywy.

Patrycja pracuje w archiwum filmowym, marzy o prawdziwej miłości i jest święcie przekonana,że ta sfera nie jest dla niej dostępna.
Aż pewnego dnia poznaje nieufnie nastawionego mężczyznę do kobiet Radka.

A Renata, to matka dwóch bliźniaczek, która podejmuje sprawę o rozwodzie.
Na swojej drodze w życiu poznaje Piotra szefa firmy.
Bardzo refleksyjna, poruszająca do głębi serca historia do tego wzrusza bardzo,fabuła bardzo dobra i zwroty akcji ciekawe.
Przecudna, mądra pełna refleksji książka.

Gdy życie daje nam w kość, trzeba iść dalej nie patrząc za siebie, czy "Miseczka szczęścia" jest pusta, czy pełno w niej szczęścia.
Bo nigdy nie wiadomo, co stoi za zakrętem.

Dużo wrażeń mi dostarczyła i emocji ta książka wciągnęła od samego początku,do końca zanurzyłam się w świat tych dwóch bohaterek, zaprzyjaźniłam się z nimi trafiła w moje gusta książka pochłonęłam ją szybko.

Iwona | 2016-05-28
Na półkach: Przeczytane, :-), :-), :-)
Przeczytana: 27 maja 2016

"W każdym losie człowieka nawet jeśli jest wiadro nieszczęść - znajdzie się czasami i miseczka szczęścia"....
Książka piękna, ciepła,mądra.
Trudna dla kogoś kto jest DDA , ale na szczęście zasługuje każdy... Nie ma znaczenia to jaka była jego przeszłość, ważne jest to co tu i teraz... dlatego i w tej książce wszystko zakończy się dobrze.

Polecam

lizzyania | 2016-01-12

"Teraz już wiedział, że w życiu na każdego czeka nie tylko wiadro porażek, ale też miseczka szczęścia. Trzeba ją tylko odnaleźć."

Ciekawa powieść o życiu, które potrafi dać w kość- matka alkoholiczka, mąż gej, zbir wyłudzający pieniądze, próba gwałtu....Jednak za zakrętem pojawia się MIŁOŚĆ, która pomaga przezwyciężyć trudności. Prawdziwa przetrwa wszystko...
Polecam ogromnie, szczególnie w te szarobure dni! Relaks gwarantowany, a poza tym każdy znajdzie tam coś dla siebie! :)

alexandra | 2015-11-08

Lekka, ciekawa,ale nie banalna. Idealna na lato. Zdecydowanie polecam.

Uwielbiam książki, w których oprócz głównego wątku miłosnego, są jeszcze inne wplecione wątki.
Świetna historia!!!

Kasia | 2015-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2015

Czworo bohaterów: Patrycja, Radek, Renata i Piotr, a wiele poruszanych problemów: uzależnienie alkoholowe, przemoc rodzinna, pracoholizm, zranione uczucia... Wszystko zawarte w jednej książce - warto czekać na szczęśliwe zakończenie.

asia_35 | 2015-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2015

Zgrabnie napisana powieść obyczajowa z lekkim wątkiem kryminalnym.Czwórka bohaterów,każdy z nich szuka szczęścia i miłości.Polecam!