Miseczka szczęścia

Replika
2013-02-28
2013-02-28
literatura polska literatura kobieca

Okładka książki SOFA (14) Adam Buszek, Dobra Cobra, Anna Grzanek, Anna Karowicz, Jan Maszczyszyn, Tomasz Przyłucki, Anna Rozwadowska-Zając, Aneta Rzepka, Klaudia Skiedrzyńska, Marek Trusiewicz, Aldona Urbaniak, Dominika Patrycja Wilk, Dariusz Zajączkowski
SOFA (14) Adam Buszek, Dobra ...
Okładka książki Świt_ebooków 7-8 Bartosz Adamiak, Alan Akab, Magdalena Białek, Monika Cukiernik, Robert Drózd, Anna Głód, Ela Graf, Paweł Grys, Aleksandra Jursza, Wiktoria Kacprzak, Dariusz Kankowski, Marta Kor, Marta Kor, Agnieszka Korol, Łukasz Kotkowski, Katarzyna Kowalewska, Kazimierz Kozłowski, Konrad T. Lewandowski, Tomasz Mróz, Ksenia Olkusz, Ksenia Olkusz, Adam Podlewski, Adam Podlewski, Paweł Pollak, Justyna Poluta, Honorata Rybakiewicz, Aneta Rzepka, Maciej Ślużyński, Łukasz Sporyszkiewicz, Magdalena Ithilar Stawniak, Magdalena Świerczek-Gryboś, Magdalena Szumna, Bartłomiej Trokowicz, Anna Wójcik, Agnieszka Żak
Świt_ebooków 7-8 Bartosz Adamiak, Al...

Cudowna książka poruszająca i opowiada los bohaterów któży przezywaja te historje na codzien polecam ksiazka daje do myslenia

W mojej bibliotece aktualnie czytelnik nie ma dostępu do półek, ani do katalogu. Wzięłam, co mi polecono. Autorki dotąd nie znałam, postanowiłam więc to zmienić. Niestety, powieść mnie rozczarowała.
Zwłaszcza język;dialogi i narracja.

Zwłaszcza język;dialogi i narracja.

„Miseczka szczęścia” Aneta Rzepka
Zaczynając lekturę tej książki myślałam „oho będzie kolejny ckliwy romans” ale postanowiłam dać tej lekturze i autorce szansę i mój instynkt mnie nie zawiódł;)
Ostatnie strony historii czytałam w samochodzie w przerwie w pracy.
Historia opowiada o 4 zranionych duszach których losy krzyżują się ze sobą, tworząc momentami dość bolesną historię, jest wątek kryminalny, jest wątek łzawy, jest poruszona historia alkoholizmu.
Książka od pewnego momentu przybiera 2 formy: czatu/forum internetowego oraz historii właściwej.
Według mnie warto dać się porwać tej historii i poświęcić jej czas mimo, że początki mogą być ciężkie.

„Miseczka szczęścia” Aneta Rzepka
Ostatnie strony historii czytałam w samochodzie w przerwie w pracy.

Książka należy do gatunku tych które pochłania się w szybkim tempie.
Bardzo w jej pozytywnym odbiorze przeszkadzały mi częste infantylne zachowania głównej bohaterki i jej nie do końca chyba przemyślane wypowiedzi...

Co nie zmienia faktu, że w kilku momentach bardzo mnie wciągnęła chociaż niestety muszę przyznać, że nie jest to książka "wysokich lotów" (ale to w tym akurat przypadku można było wnioskować juz po tytule).

Dla fanów gatunku, wg mnie nie wnosi nic nowego. Nie wiem czy sięgnęłabym po nią drugi raz.

5/10

Książka należy do gatunku tych które pochłania się w szybkim tempie.

1970

Poranieni, z bagażem doświadczeń, bojący się zaufać. Czy są w stanie zbudować szczęśliwy związek? Ciekawym a jednocześnie pożytecznym zabiegiem jest wprowadzenie wątku bloga - grupy wsparcia dla uzależnionych, współuzależnionych i DDA. Warto dać się porwać biegowi zdarzeń opisanych w tej powieści obyczajowej, popatrzeć na problemy bohaterów z innej perspektywy.

Patrycja pracuje w archiwum filmowym, marzy o prawdziwej miłości i jest święcie przekonana,że ta sfera nie jest dla niej dostępna.
Aż pewnego dnia poznaje nieufnie nastawionego mężczyznę do kobiet Radka.

A Renata, to matka dwóch bliźniaczek, która podejmuje sprawę o rozwodzie.
Na swojej drodze w życiu poznaje Piotra szefa firmy.
Bardzo refleksyjna, poruszająca do głębi serca historia do tego wzrusza bardzo,fabuła bardzo dobra i zwroty akcji ciekawe.
Przecudna, mądra pełna refleksji książka.

Gdy życie daje nam w kość, trzeba iść dalej nie patrząc za siebie, czy "Miseczka szczęścia" jest pusta, czy pełno w niej szczęścia.
Bo nigdy nie wiadomo, co stoi za zakrętem.

Dużo wrażeń mi dostarczyła i emocji ta książka wciągnęła od samego początku,do końca zanurzyłam się w świat tych dwóch bohaterek, zaprzyjaźniłam się z nimi trafiła w moje gusta książka pochłonęłam ją szybko.

Aż pewnego dnia poznaje nieufnie nastawionego mężczyznę do kobiet Radka.

A Renata, to matka dwóch bliźniaczek, która podejmuje sprawę o rozwodzie.
Na swojej drodze w życiu poznaje Piotra szefa firmy.
Bardzo refleksyjna, poruszająca do głębi...

"W każdym losie człowieka nawet jeśli jest wiadro nieszczęść - znajdzie się czasami i miseczka szczęścia"....
Książka piękna, ciepła,mądra.
Trudna dla kogoś kto jest DDA , ale na szczęście zasługuje każdy... Nie ma znaczenia to jaka była jego przeszłość, ważne jest to co tu i teraz... dlatego i w tej książce wszystko zakończy się dobrze.

Polecam

Książka piękna, ciepła,mądra.

Polecam

"Teraz już wiedział, że w życiu na każdego czeka nie tylko wiadro porażek, ale też miseczka szczęścia. Trzeba ją tylko odnaleźć."

Ciekawa powieść o życiu, które potrafi dać w kość- matka alkoholiczka, mąż gej, zbir wyłudzający pieniądze, próba gwałtu....Jednak za zakrętem pojawia się MIŁOŚĆ, która pomaga przezwyciężyć trudności. Prawdziwa przetrwa wszystko...
Polecam ogromnie, szczególnie w te szarobure dni! Relaks gwarantowany, a poza tym każdy znajdzie tam coś dla siebie! :)

Polecam...

Lekka, ciekawa,ale nie banalna. Idealna na lato. Zdecydowanie polecam.

Lekka, ciekawa,ale nie banalna. Idealna na lato. Zdecydowanie polecam.

Uwielbiam książki, w których oprócz głównego wątku miłosnego, są jeszcze inne wplecione wątki.
Świetna historia!!!

Świetna historia!!!