Za sterami życia

Okładka książki Za sterami życia Katarzyna Sarnowska
Okładka książki Za sterami życia
Katarzyna Sarnowska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Nad Jeziorakiem (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Nad Jeziorakiem (tom 3)
Czwarta Strona
2020-08-12
2020-08-12
literatura polska

Już trzeci raz spotykam się z bohaterami sagi stworzonej przez Katarzynę Sarnowską. Trzeci tom o wdzięcznym tytule "Za sterami życia" dalej opowiada życiowe perypetie trzech małżeństw, pochodzących z mazurskiej miejscowości Powęż. Tym razem jednak prawie cała akcja książki toczy się w mieścinkach leżących nad tytułowym Jeziorakiem. Jedna z par, Alina i Tomasz razem ze swoją rodziną przenoszą się tam na stałe, remontują stary, odkupiony dom i próbują odnaleźć się wśród lokalnej społeczności, co z początku nie jest łatwe i wymaga od bohaterów większej otwartości, niż mogliby się spodziewać. Druga z par, czyli Gabriela i Jean-Pierre po przeprowadzce do Warszawy, powoli odnajdują się w stolicy, a w końcu udaje im się powiększyć rodzinę. Ostatnia para bohaterów - Ewa i Michał przeżywający problemy wychowawcze z dorastającą córką, w końcu też lądują nad Jeziorakiem wśród przyjaciół. W tle książki oczywiście pojawiają się wątki żeglarskie, czyli wspólne rejsy oraz wieczory z gitarą i szantami przy ognisku, które jednoczą znajomych, stanowiąc emocjonalną odskocznię od codziennych zmartwień. Przede mną ostatni tom przygód i przyznam, że bardzo się już związałam z bohaterami tej sagi.

2090

Kolejna część cyklu "Nad Jeziorakiem"o grupie przyjaciół,których łączy miłość do Mazur i wspólnego żeglowania.Lekka i przyjemna powieść,chociaż nie brakuje w niej trudnych tematów,jak bieda czy wykluczenie społeczne.Czyta się szybko,kartki same się przewracają,a zakończenie sprawia że chce się przeczytać kolejną część!!Polecam!!

Przepiękna kontynuacja poprzedniego tomu. Kolejna niesamowita i fascynująca powieść , którą przeczytałem z uśmiechem na twarzy. Powieść potrafi działać cuda oraz daje dużo optymizmu oraz nadziei. Jestem pod wrażeniem.
Polecam

Polecam

To już trzecie spotkanie z bohaterami Jezioraka. Co ich czeka?
Książka jest emocjonująca i pełna zaskoczeń. Najlepsza część cyklu.

To już trzecie spotkanie z bohaterami Jezioraka. Co ich czeka?
Książka jest emocjonująca i pełna zaskoczeń. Najlepsza część cyklu.

Alina i Tomek wyprowadzili się z miasta, by osiąść na wsi. Ich marzenie się spełniło, ale życie tam okazało się bardzo trudne. Natomiast Gabi przyjaciółka Aliny przechodzi kryzys nie tylko w związku, ale i również przytłacza ją praca, którą kiedyś tak bardzo kochała. Jak Alina i Gabi rozwiążą swoje problemy?

Muszę się Wam przyznać, że nie czytałam poprzednich dwóch tomów. Głównie dlatego, iż czytając wcześniejsze opisy, i recenzje doszłam do wniosku, że nic się nie stanie jak zabiorę się od razu za trzeci tom „Za sterami życia” i nie myliłam się. Tej serii nie trzeba czytać względnie po kolei, by domyślić się o co w nich chodzi. Choć wiadomo, wtedy obraz naszych bohaterów byłby o wiele bardziej rozjaśniony.

Najbardziej polubiłam bohaterkę Gabi, za swój upór, i to że podejmując decyzje nie wahała się za długo. Poczułam z nią bliższą więź, choć Alina też jest fajna bohaterką, taka z niej bardziej marzycielka i delikatna kobieta. Obie wprowadzają nas w swój świat.

Takie powieści jak „Za sterami życia” do mnie przemawiają. Czuję, że to są książki które naprawdę warto czytać. Głównie dlatego, że ukazują prawdziwe życie, które nie jest kolorowe, i coś niespodziewanie może się wydarzyć. Jednakże silne więzi przyjaźni, które tu są ukazane i podkreślane są w stanie przełamać najgorszy problem, który wydaje się nie do złamania.

Już wiem, że seria Nad Jeziorakiem, opowiada o życiu, jego codziennych trudnościach i zmaganiach, które choć nie zawsze są do pokonania, to siła przyjaźni zawsze znajdzie jakiś sposób. To ciepła historia, która przyciąga, i zbliża nas bardziej do natury, do opuszczenia blokowisk, na rzecz spokojnej i pięknej wsi. Sama chciałabym osiąść bliżej natury, a dzięki książce „Za sterami życia” mogłam choć na chwilę spełnić to marzenie. Polecam Wam z całego serca, muszę koniecznie dorwać dwa poprzednie tomy!

Muszę się Wam przyznać, że nie czytałam...

• Mój
  • Romans💗
  • Lato

Dodaj cytat z książki Za sterami życia