Serce za burtą

Okładka książki Serce za burtą Katarzyna Sarnowska
Okładka książki Serce za burtą
Katarzyna Sarnowska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Nad Jeziorakiem (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Nad Jeziorakiem (tom 2)
Czwarta Strona
2020-02-26
2020-02-26
literatura polska

„Serce za burtą” to drugi tom serii „Nad Jeziorakiem”. Pierwsza część spodobała mi się, choć nie zachwyciła. Jak było tym razem?

Mamy tu kontynuację przygód piątki przyjaciół: Aliny, Tomasza, Ewy, Gabrysi i Jeana-Pierre’a. Ostatni czas dla nich nie był najłatwiejszy i nie do końca pogodzili się ze śmiercią Waldka, który też należał do tej zgranej paczki. Aby nie myśleć o zmartwieniach i ukoić zbolałe duszy wszyscy wyjeżdżają nad Jeziorak. To jezioro na Mazurach, które staje się dla nich azylem. Czy to miejsce zmieni coś w życiu tych ludzi?

Cała powieść została napisana sprawnie. Dialogi ciekawe, opisy na szczęście nie były zbyt długie. Mogę nawet powiedzieć, że akurat tutaj uatrakcyjniły fabułę. Dodatkowo jeszcze Katarzyna Sarnowska wplotła też opisy Warszawy i jej zakątków.

To tyle o czym była ta książka. Teraz przejdę do części, której nie lubię, a mianowicie do napisania Wam, co sądzę o tym tytule i czy mi się podobała ta historia. Może nie byłoby to takie trudne, gdyby nie fakt, że podobnie jak w tomie pierwszy nie potrafię jednoznacznie ocenić tej powieści. Z jednej strony odpoczęłam przy niej. Taki spokojny klimat, przyroda, jezioro, przygody. Ale…czegoś mi tutaj ponownie zabrakło. Nie było tego elementu, który sprawiłby, że uznam tę historię za wartą zapamiętania, za ważną. Owszem, czułam się przy lekturze zrelaksowana, uspokojona, ale nic poza tym. Nie zauważyłam jakiegoś przesłania, które każdy autor zawiera w swoich pozycjach. To, że powieść była sielska, anielska to dla mnie zdecydowanie za mało, abym określiła ten tytuł jako wartościowy. Nie mogę powiedzieć, że to zła opowieść. Nie! Jednak do doskonałości jej sporo brakuje według mnie.
Przyznam, że czytałam dużo lepsze obyczajówki.
Podsumowując powiem w ten sposób – czas z pozycją pani Sarnowskiej nie uznaję za stracony, ale gdybym miała wybór, czy sięgnąć po „Serce za burtą” czy coś innego z gatunku literatura obyczajowa – wybrałabym drugą opcję.

Z tego co zdążyłam się zorientować, są jeszcze dwa tomy serii „Nad Jeziorakiem”. Nie wiem jednak czy szybko po nie sięgnę. Teraz potrzebuję raczej czegoś co mną mocno potarga wewnętrznie, co wryje się z impetem w moją pamięć i nie będzie chciało wyjść jeszcze długo.

Wspaniałą powieść na deszczowe i słoneczne dni opisującą życiowe troski i radości oraz miłość nie tylko do jeziora. Spieszmy się kochać ludzi bo tak szybko odchodzą. Polecam.

Wspaniały tom z mojego ulubionego cyklu. Po raz kolejny spotkałem się z moimi ulubionymi bohaterami. Bardzo podobała mi się ta książka , ponieważ jest pełna miłości. Bardzo przyjemnie się czyta.
Polecam

Polecam

Ciekawy powrót nad Jeziorak. Akcja się rozwinęła.. Ciekawa jestem co przyniesie trzeci tom...

2090

Klimatyczna opowieść o grupie znajomych kochających jezioro Jeziorak i żeglowanie po nim.
Cudowne Mazury,fajni bohaterowie i ciekawa historia.Warto!!

Cudowne Mazury,fajni bohaterowie i ciekawa historia.Warto!!

Drugi tom serii "Nad Jeziorakiem", który wywołał we mnie multum pozytywnych emocji.
Mazury to idealne miejsce na wypoczynek. Tak jest również w przypadku paczki przyjaciół, którzy uwielbiają tam wracać, a dokładniej nad jezioro Jeziorak. Tym razem wracają tam po ciężkich chwilach.
Czy wspólne "wakacje" w zaciszu, z dala od złych języków, krzywych spojrzeń i problemów przywrócą im radość i harmonię w życiu?

Niezwykle lekka, ciekawa i pouczająca powieść. Mimo takiej "sielankowej" nuty autorka podejmuje się również trudniejszego tematu, jakim jest strata bliskiej osoby. Jednak czy tym razem czas poskłada uszkodzone serca musicie przekonać się sami :) .
Autorka ma niezwykły dar do przedstawiania przyrody w tekście. Jej opisy potrafiły mnie zaskoczyć, zauroczyć i oczarować jednocześnie, a dzięki temu czułam się, jakbym była tam razem z bohaterami.
Bardzo ciepła powieść pokazująca moc przyjaźni i umiejętność radzenia sobie z trudnymi chwilami w życiu.
Mile spędziłam przy niej czas :)

Z pewnością każdy z Was ma takie miejsce, do którego wraca z utęsknieniem. Miejsce, w którym będziemy mogli znaleźć spokój i ukojenie.

Dla piątki przyjaciół: Aliny, Tomasza, Ewy,Gabrysi i Jeana-Pierra właśnie takim miejscem są Mazury, a dokładnie jezioro Jeziorak.Niestety ostatni czas dla grupy bohaterów był bardzo trudny i nie do końca jeszcze uporali się z ogromną stratą, jaka ich spotkała. Czy i tym razem Jeziorak będzie miejscem,który ukoi ich zranione serca i pozwoli im rozpocząć kolejny być może szczęśliwszy rozdział w życiu?

Powieść "Serce za burtą" Katarzyny Sarnowskiej jest drugą częścią serii Nad Jeziorakiem. To co najbardziej mnie oczarowało w poprzedniej części "Rejs po szczęście" to w dużej mierze bardzo plastyczne, a jednocześnie niezwykle wyraziste opisy krajobrazów. Natomiast w książce "Serce za burtą" trochę tych mazurskich krajobrazów mi zabrakło, ale autorka zrekompensowała mi to ciekawymi opisami warszawskich zakątków.

Cała powieść została napisana bardzo lekkim piórem, co sprawiło, że książkę czyta się naprawdę dobrze. W książce "Serce za burtą" został również poruszony trudny temat, ale przecież strata bliskiej osoby dla nikogo nie jest łatwa. Pokazuje jednak, że czas potrafi leczyć rany i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Czy w przypadku bohaterów książki Serce za burtą" również tak będzie?

Najnowsza powieść Katarzyny Sarnowskiej "Serce za burtą" to przyjemna, a zarazem bardzo trudna i emocjonalna historia . Jeśli chcecie choć na chwilę przenieść się nad mazurskie jeziora, bądź przemierzać wąskie i urokliwe uliczki Starego Miasta w Warszawie, to z całą pewnością lektura "Serce za burtą" będzie dobrym wyborem.

• Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Serce za burtą