Prezes i Kreska: jak koty tłumaczą sobie świat

Wydawnictwo: Powergraph

Poznajcie Prezesa i Kreskę, niezwykłe mruczące osobowości. Razem dokonują przełomowych odkryć, strzegą nocnych tajemnic, śnią o wędrówkach przez puste mieszkanie, prosto za drzwi, gdzie chowają się wszystkie opowieści. Szukają odpowiedzi na nie lada pytania: czy miseczka może uciekać? Ile stron ma świat? Dlaczego gwiazdy kłamią? Jak długo trzeba podróżować, żeby spotkać świt? Bajki o dzielnym,...

Bajki o dzielnym, nieco przemądrzałym Prezesie i strachliwej, lecz pełnej wdzięku Kresce przypomną czytelnikom małym i dużym, że każdy ma w sobie coś z filozofa i poszukiwacza przygód, a świat utkany jest z niespodzianek.
Dorośli odnajdą w kocich historiach piękną opowieść o kobiecie i mężczyźnie.

Ilustracje Janusz Orbitowski.

źródło opisu: Powergraph, 2008

8_oclock | 2015-05-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2015

Książkę napisał Łukasz Orbitowski, ilustrował jego ojciec, Janusz Orbitowski, a typografię i projekt okładki wykonał Rafał Kosik. Książkę autor zadedykował synkowi. Prezes jest burym, pręgowanym kocurem, a Kreska okrąglutką, w większości czarną koteczką, pełną wdzięku i bardzo kobiecą. To są koty autora, poznajemy ich historię, charaktery i dowiadujemy się także, jak pilnowały łóżeczka małego człowieczka. Książka składa się z kocich rozmów. Kreska pełna ciekawości i lęku zadaje pytania, a Prezes, kot starszy, doświadczony i bardzo w stosunku do Kreski opiekuńczy, odpowiada. Koci świat jest trochę inny od naszego. Fantastyczna, bardzo urokliwa książka.

Bagienka | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Podoba mi się, jak koty tłumaczą sobie świat. Bardzo.

xxgetuglyxx | 2012-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Bardzo śmieszna. Najbardziej mi się podobało, jak było napisane "Wymiałczał wszystkie kąty". Bardzo mi się podoba, jak koty tłumaczą sobie świat. :)

Kakunia | 2014-12-21

książka ciekawa, śmieszna i bardzo celnie przedstawiająca koci świat - oczywiście z punktu widzenia kotów dwóch. Urok zwiększają rysunki - grafiki, niby tak bardzo proste, a jednak z mnóstwem uroku.

gTichy | 2015-01-23

To mi tłumaczy co czuje mój kot, i pokazuje mi jak niewiele potrzeba by stworzyć świetną książke. Jedna gwiazdka zabrana za zakrótkość.

| 2010-04-29

Mimo że o kotach, to nie podobało mi się.

Paulina Lewicka | 2012-11-26

Ciekawa, śmieszna