Śpiewająca lipka. Bajki Słowian Zachodnich

Tłumaczenie: Ligia Jasnoszowa
Seria: Klasyka w Nowych Szatach
Wydawnictwo: Media Rodzina

Wznowienie popularnego, potężnego tomiszcza, będącego niegdyś ukochaną lekturą i wielkim bestsellerem w PRL. zawiera 62 utwory pochodzące z ziem polskich, czeskich, łużyckich, słowackich, mające swoje korzenie w regionalnej tradycji i ludowej mądrości. Wierni czytelnicy z sentymentem powrócą pamięcia do dawnych, wesołych ilustracji. zbiór z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom wszelakich opo

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/505/Spiewajaca-lipka

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/505/Spiewajaca-lipka

| 2015-08-06

Moja absolutnie ukochana kolekcja bajek z dzieciństwa, czytana przez babcię. Na tej książce też się czytać uczyłem. Żadne tam Anderseny i Grimmy :-P ale nasze, tutejsze, słowiańskie. Kto inny mógłby wymyślić hodowanie wszy na skórkę na buty jak nie nasza, wschodnioeuropejska brać? Żarty żartami ale z czystym sumieniem polecaaam. Każde dziecko poznać powinno.

Rosalia_de_Castro | 2014-06-07
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 maja 2014

Jedna z moich ukochańszych książek dzieciństwa, niestety oddana innym :(.
Na zbiór składają się 62 utwory pochodzące z ziem polskich, czeskich, łużyckich, słowackich. Bajki magiczne, w których dobro i skromność zawsze zwyciężają.

mukodemolud | 2015-11-04

Uwielbiam tą książkę, ponieważ rodzice czytali mi ją kiedy byłem mały. Kiedy wróciłem do niej ostatnio, już jako dorosły człek o mało co się nie popłakałem. Chociaż musiałem spojrzeć też nieco krytycznie - mimo wielu ciekawych opowieści (O chłopie który szedł z kiełbasą do piekła <3) jest cała masa wtórnego "Biedny chłop/król/wdowa/ktośtam mieli 3 synów - dwóch mądrych i jeden głupi. Głupi wygrywa i zgarnia w nagrodę księżniczkę". Kiedy czyta się trzecie oparte na tym schemacie opowiadanie to nie ukrywa, wdziera się nuda. Niemniej - rzecz warta polecenia bez względu na wiek.

Zuela | 2012-11-13

Wpaniała lektura dla wszystkich w wieku od 7 lat wzwyż.Non stop wracam do tej książki,odkrywając bajki na nowo.Książka leży,u mnie w domu, na honorowym miejscu,żeby zawsze można był po nią sięgnąć.Szczytana doszczętnie :-))))

Żadna książka tak nie utkwiła mi w pamięci, jak ta. Mama czytała mi te bajki przed snem, wielokrotnie. Sama też chętnie do niej wracałam, a teraz sama czytam je córce.

artemida | 2012-11-12

Śliczne bajki dla najmłodszych.

Rever | 2011-12-10

Wspaniała książka! Mama czytała mi ją na dobranoc stąd mój sentyment i wysoka ocena :]
Poszczególne bajki przedstawiają fantastyczne historie, pełne życiowych prawd i morałów, dodatkowo są pięknie ilustrowane. Choć mineła już ponad dekada - nadal pamiętam niektóre z nich. Właśnie na takich lekturach powinny być wychowywane najmłodsze dzieci! :D

Paweł | 2013-05-10
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Wspaniały zbiór bajek dla dzieci. Kiedy byłem małym chłopcem często czytałem ją młodszemu rodzeństwu. Kilka lat temu kupiłem tą książkę swoim dzieciom. Często wracam do jej lektury zachęcając dzieci do słuchania bajek, z których każda jest napisana miłym prostym językiem i zawiera morał.

syla50 | 2011-03-13
Przeczytana: 13 marca 2011

Pięknie wydana książka ze zbiorem krótkich bajek, polskich, czeskich, rosyjskich i innych. Bajki o diabłach, zwierzętach, królewiczach itp. Myślę że to fajna pozycja na półce dziecięcej.

Agnieszka | 2011-09-22
Przeczytana: 22 września 2011

niesamowita, wg mnie lepsza od Baśni Braci Gimm. Przypomniało mi się moje dzieciństwo.Nieraz do niej wracam. To ulubiona książeczka moich dzieci.