Czarodzieje mogą wszystko. Traktat o świecie czarów

Wydawnictwo: Galaktyka
frankablm

kilka słów od autora:"Czarodzieje" to książka niezwykła. Napisałem ją, by służyła jako przewodnik do szczęśliwego życia dla moich dzieci. Zawarłem w niej wszystkie znane mi czarodziejskie przepisy na spełnianie marzeń. Wydana jest z wielką starannością: w sztywnej oprawie,na kremowym papierze, który jest zawsze ciepły. Krój pisma i układ stron sprawiają, że czyta się ją bardzo lekko. Bajeczne...

Wydana jest z wielką starannością: w sztywnej oprawie,na kremowym papierze, który jest zawsze ciepły. Krój pisma i układ stron sprawiają, że czyta się ją bardzo lekko. Bajeczne ilustracje Darka Twardocha nadały jej nowy wymiar artystyczny.
Zapraszam do jego galerii internetowej - www.Twardoch.Art.pl
Chociaż książka pisana była z myślą o młodszych czytelnikach, młodzież przyjęła ją równie ciepło jak rodzice i dziadkowie. Wokół "Czarodziejów" krąży dobra energia, dlatego wspaniale nadaje się na prezent dla kogoś bliskiego.
Dariusz Chwiejczak

Jest to historia nastolatki, która dzięki pozytywnym myślom i konsekwentnej pracy, będąc zwykłym dzieckiem stała się czrodziejem. jest to opowieść o kształtowaniu charakteru, odwadze podejmowania decyzji i konsekwencji w ich realizacji.

Zapraszamy również na stronę internetową www.czarodzieje.com.pl

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2009

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,364.html

Hanna | 2016-08-07
Przeczytana: czerwiec 2016

Zaczarowana jestem tą książką! Zobzcayłam okładkę u mojej znajomej na półce i od razu mnie zaciekawiła. Byłam głodna czytania o czarach i czarodziejach:) Tak strasznie się cieszę, że jakimś cudem:) natrafiłam na tą opowieść. Pięknie i mądrze opisane przygody kilku przyjaciół, którzy dzięki głównej boheterce Su stają się Czarodziejami. Książka wyjaśnia, jak silne mogą być nasze myśli, które przy determinacji i wielkich chęciach doprowadzają do spełniania marzeń. Ta grupa przyjaciół zostaje wystawiona na próbę samego siebie, uczą się odpowiedzialnośći za własne myśli i czyny, uczą się prawdy, lojalności i przede wszystkim tego, aby nie osądzać pochopnie drugiego człowieka. Ja wyiosłam naprawdę dużo mądrości.
Bardzo polecam!

Marija | 2013-02-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Polecam

Szkoda, że tak późno odkryłam tę książkę. Nie czytałam jej córce, ale na pewno będę czytała wnukom. Polecam wszystkim tym bardziej i mniej dorosłym. Odrobina magii w codziennym życiu jeszcze nikomu nie zaszkodziła :)

Graczkaktóragra | 2014-06-10

Wąska półeczka z nowościami zajmuje u mnie pierwsze miejsce w rankingu najczęściej odwiedzanych miejsc w bibliotece. Niestety każda "nowość" może zaalegać tam rok, a dalej według bibliotekarzy będzie nowa. Dlatego, gdy tylko pojawi się tam coś czego jeszcze nie widziałam, wypożyczam to. Pewnego dnia ujrzałam tam czerwony bok okładki "Czarodzieje mogą wszystko". Jednakże sama okładka wskazywała na to, że jest to typowa tandeta zrobiona na przymus. Przekartkowałam ją i się zniechęciłam. Ilustracje w środku pozostawiają wiele do życzenia. Co kilkanaście stron były "pożółkłe" kartki z "regułami". Sam tekst był dziwnie pochyły. Mimo to wzięłam tę książkę wraz ze stosikiem innych.
Powieść ta opowiada o nastoletniej Su, która pobiera nauki u czarodzieja. Pewnego dnia przeprowadza się do nowej szkoły. Tam spotyka trójkę przyjaciół. Postanawia nauczyć ich magii. Okazuje się, że to nie takie proste....
Na początku książki autor każe nam odpowiedzieć pisemnie na dwa pytania. Karteczkę z...

Entrophia999 | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: październik 2013

Bardzo przyjemna książka Dariusza Chwiejczaka "Czarodzieje mogą wszystko". Niby napisana dla dzieci - jak mówi sam autor, ale podbiła również serca dorosłych czytelników. Jest to historia nastolatki, która dzięki pozytywnym myślom i konsekwentnej pracy, będąc zwykłym dzieckiem stała się czarodziejem. Jest to opowieść o kształtowaniu charakteru, odwadze podejmowania decyzji i konsekwencji w ich realizacji. Dodatkowo magii tej książce przydają piękne, nostalgiczne ilustracje - przywodzące na myśl właśnie taki zaczarowany świat, gdzie wszystko jest możliwe, jeśli tylko bardzo się tego pragnie i wierzy, wierzy bezgranicznie w spełnienie tego pragnienia.

Zaczytana | 2014-07-21
Przeczytana: 16 lipca 2014

Bardzo pozytywna książka! Wpada w nurt Prawa Przyciągania i jest raczej skierowana do młodszej młodzieży, a właściwie dzieci, ale jest bardzo pozytywna i mnie jako osobie dorosłej dobrze się ją czytało. Podnosi na duchu, pokazuje czary w normalnych rzeczach io w sposob jak najbardziej przyziemny - nie masz w rażenia, ze czary to zaklęcia i super moce tylko, że czarodziej drzemie w każdym z nas. Bardzo przyjemna i lekka lektura ;)

gabriela1919 | 2014-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2014

Jednym słowem: niesamowita. Napisana w bardzo prosty sposób. Uczy nas jak być lepszymi ludźmi poprzez historię pewnej dziewczyny.
Jak możemy stać czarodziejami? Jak dostrzegać w swym życiu magię? Czy możemy spełniać swoje marzenia? Między innymi na te pytania odpowie nam książka, która niesie ogromne przesłanie.
Przeznaczona jest dla każdego. POLECAM BARDZO :)

Natula | 2011-10-12
Przeczytana: 10 października 2011

Są książki, które nie robią na czytelnikach większego wrażenia są też takie , które już w trakcie czytania znajdują sobie malutki zakamarek w sercu i tkwią w nim spokojnie, ogrzewając swoim magicznym ciepłem. Do takich lektur można zaliczyć powieść „Czarodzieje mogą wszystko” Dariusza Chwiejczaka. Autor wspomina, że książka była pisana z myślą o najmłodszych, ale jestem pewna, że wielu dorosłych po przeczytaniu historii o Su, spojrzy na swoje życie całkiem inaczej.

Su jest nastolatką, rozpoczyna rok szkolny w nowej szkole, jest lekko onieśmielona, jednak pomagając sobie czarami zdobywa trójkę cudownych przyjaciół Hasi, Alka i Matiego. Z racji tego, że Su jest dziewczyną życzliwą i serdeczną dzieli się ze swoimi nowymi kolegami tajemniczymi Regułami pochodzącymi z Wielkiej Księgi Czarów. Młodzi adepci rozpoczynają naukę, muszą jednak pamiętać, że czary to sposób życia, a nie zestaw sztuczek i zaklęć.

Autor stworzył piękną, prostą i ujmującą powieść. Ta książka jest drogowskazem...

| 2011-10-16

Książka "Czarodzieje mogą wszystko" jest dla mnie odpowiedzią na pytanie, które zapisałam w myślach ponad trzy lata temu. Rozpoczęłam wtedy intensywną pracę nad swoim rozwojem wewnętrznym i napotykając wciąż na nowe metody i nauki, nie potrafiłam wszystkiego sobie poukładać w jedną logiczną całość.
Będąc w ogromnym chaosie, co nie raz spędzało mi sen z powiek, przyjęłam zasadę - najpierw jedno, potem drugie itd. Jednak metod i nauk o rozwoju osobistym jest tak wiele, że nie do końca byłam zadowolona z przebiegu mojej pracy ze sobą. Dało to poczucie tylko pozornego zorganizowania i zaczęło - niestety - ograniczać.

Aż trafiłam do Klubu Czarodziei:)

Minęło kilka dni, zanim przysiadłam do lektury - to z mojego czystego lenistwa - ale samo czytanie sprawiło mi taką ogromną radość, że w godzinę pochłonęłam całość i właśnie zaczynam czytać ją po raz kolejny:) Jest to niesamowita podróż przez wszystkie poznane przeze mnie dotychczas metody i nauki rozwoju duchowego!
Nauka spełniania...

hienka7 | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 marca 2013

Bardzo fajna książka przeznaczona dla młodzieży, ale ja chociaż już dawno do młodzieży się nie zaliczam też z przyjemnością ją przeczytałam.

Oli209 | 2015-07-31
Przeczytana: 2013 rok

,,Czarodzieje mogą wszystko" to jedyna książka, którą przeczytałam po raz drugi. Miałam 8 lat. Mama wypożyczyła mi ją w bibliotece. Przeczytałam. Bardzo mi się spodobała, ale przecież nie mogę przeczytać jej jeszcze raz, bo inne książki też czekają... Zapomniałam tytułu.
Mam 11 lat. Ostatnio znalazłam ją na półce w szafie mojej kuzynki. Zaczęłam czytać. Dopiero później zdałam sobie sprawę, że kiedyś ją już czytałam.
Osobiście gorąco polecam wszystkim, dzieciom i tym, których do dzieci się już raczej nie zalicza.