Cyryl, gdzie jesteś?

Wydawnictwo: Zielona Sowa
83-7389-075-0
Cyryl, powieść, młodzież, polska

Inne wydania

Florek Obłędek, pędzel za uchem, ukochana żona pod pachą, skrzynka z farbami pod drugą, wkracza do pracowni. Ładnie, czyściutko, pod wszystkimi ścianami porządnie ustawione portrety Elżbiety-Elwiry-Ernestyny. Gdzie jest Cyryl? Kim jest Cyryl? Co tu robi Pani w Czarnej Sukni? I wąż morski w słuchawce od telefonu? O, to tajemnicza sprawa! Ale wszystko się wyjaśni, gdy zapoznacie się z...

Gdzie jest Cyryl? Kim jest Cyryl? Co tu robi Pani w Czarnej Sukni? I wąż morski w słuchawce od telefonu? O, to tajemnicza sprawa! Ale wszystko się wyjaśni, gdy zapoznacie się z przygodami Ludki i Lutka, w które wprowadzi was sam Autor - było nie było sprawca całego zamieszania.

PABLOPAN | 2012-05-04

Nie była tak fajna jak książki Niziurskiego czy Musierowicz, ale ciepłe wspomnienia z dzieciństwa wracają.

BeataP | 2016-04-27

Najgorsza lektura w szkole podstawowej. Jako dziecko nic z nie rozumiałam.

Jak byłem w okresie gimnazjalnym to przeczytałem ją kilka razy. Bardzo mi się spodobała - zabawna i ciekawa.

Herbi | 2013-08-11
Przeczytana: 2008 rok

Choć to tzw. literatura dziecięca, pierwszy raz przeczytałem ją będąc w wieku 29 lat. I może dobrze, bo pewnie jako dzieciak nie zachwyciłbym się nią tak bardzo. Jest pełna absurdalnego humoru, który wiele dzieci może irytować, a mnie starego już tylko śmieszy. Przeczytałem ją prawie całą na głos moim znajomym w akademiku i mieliśmy ubaw po pachy. I do tego doskonałe ilustracje Bohdana Butenki. Czysta rozkosz.

ApieViską | 2013-07-09

Moim zdaniem najlepsza książka mojego dzieciństwa. Musierowicz mnie nudziła, a do Cyryla wracam po dziś dzień mimo że minęło parę ładnych lat :)
Nowa okładka jest ble. Poprzednia szata graficzna jest obłędna. No ale może taki sentyment? :)

Canterville | 2012-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2012

Ulubiona książka dzieciństwa Jacka Kaczmarskiego* i zapewne nie tylko.
We wspaniały sposób opisuje co to jest odpowiedzialność, siła wyobraźni oraz przedstawia różnice płci w myśleniu i zachowaniu. Dowiemy się również dlaczego lizostwo i podstępne plotki są takie Ohydne.

Książeczka ta z ładnymi rysunkami, klimatycznymi, odręcznie pisanymi fragmentami, wstawkami wierszowanymi jednego z bohaterów i przede wszystkim w jasny sposób opisująca naszą rzeczywistość i prawa, którymi się ona rządzi, na pewno jest dobrą lekturą dla dzieci.

*Informacja zaczerpnięta z felietonu J.K. pt.: Na szczęście jest miłość.

Joanna | 2011-07-13

Zawsze świetnie się bawię czytając Cyryla. Jestem wielką fanką tej książki, na pewno zostawię ją dla potomnych ;)
Trzyma w napięciu!

Agnesja | 2011-12-29

Książka dla dzieci, humorystycznie napisana, czasami troszkę głupiutka. Mimo wszystko przyjemnie się czyta. Polecam.

Maroo | 2015-11-11
Przeczytana: 2003 rok

Znalezione przypadkiem na półce z lekturami u babci. Naprawdę fajna książka, a ilustracje są urzekające w swej prostocie. Historia ma swój absurdalny humor, o ile mnie pamięć nie myli.

Agnieszka | 2012-09-01

Książka dowcipna i pogodna.