rozwińzwiń

Społeczne tworzenie rzeczywistości

Okładka książki Społeczne tworzenie rzeczywistości Peter Ludwig Berger, Thomas Luckmann
Okładka książki Społeczne tworzenie rzeczywistości
Peter Ludwig BergerThomas Luckmann Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
384 str. 6 godz. 24 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seria:
Biblioteka Myśli Współczesnej
Tytuł oryginału:
The Social Construction of Reality
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Data wydania:
1983-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1983-01-01
Liczba stron:
384
Czas czytania
6 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
8306008790
Tłumacz:
Józef Niżnik
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Społeczne tworzenie rzeczywistości. Traktat z socjologii wiedzy Peter Ludwig Berger, Thomas Luckmann
Ocena 6,9
Społeczne twor... Peter Ludwig Berger...
Okładka książki Pochwała wątpliwości. Jak mieć przekonania i nie stać się fanatykiem Peter Ludwig Berger, Anton Zijderveld
Ocena 6,8
Pochwała wątpl... Peter Ludwig Berger...
Okładka książki Po co nam socjologia? Dominik Batorski, Peter Ludwig Berger, Jakub Bierzyński, Marta Bucholc, Adam Ćwikliński, Henryk Domański, Ludwik Dorn, Magdalena Fac, Barbara Fatyga, Kazimierz Frieske, Aleksandra Jackowska, Michał Kajta, Paweł Kłobukowski, Wiesława Kozek, Krzysztof Borys Kruszewski, Anna Kuczyńska, Tomasz Kukołowicz, Jacek Kurczewski, Grzegorz Łapanowski, Sławomir Łodziński, Piotr Łukasiewicz (socjolog), Stanisław Maksymowicz, Mirosława Marody, Dominika Michalak, Lech M. Nijakowski, Malwina Piekarska, Paula Płukarska, Grażyna Pol, Jan Poleszczuk, Grzegorz Rutkowski, Sławomir Sierakowski, Paweł Śpiewak, Jadwiga Staniszkis, Kazik Staszewski, Antoni Sułek, Róża Sułek, Paweł B. Sztabiński, Paweł Szybka, Włodzimierz Wesołowski, Edmund Wnuk-Lipiński, Kuba Wygnański, Leszek Zaborowski, Tadeusz Zysk
Ocena 5,3
Po co nam socj... Dominik Batorski, P...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
468
420

Na półkach: ,

Bardzo dobre studium socjologiczne. Sama sięgnęłam po tę pozycję z pobudek czysto akademickich, jednak przez wzgląd na zawarte wtręty teoretyczne sporo mi ułatwiła i rozjaśniła. Rozpracowuje schematy, w podstawie których postrzegamy naszą codzienność i rzeczywistość - nie zawsze racjonalnie, a głównie subiektywnie. Zdecydowanie warta zapoznania się, szczególnie dla tych, których interesuje wpływ wiedzy na to, jak widzimy świat, który nas otacza i to, jak faktycznie wygląda połączenie wiedza=władza.

Bardzo dobre studium socjologiczne. Sama sięgnęłam po tę pozycję z pobudek czysto akademickich, jednak przez wzgląd na zawarte wtręty teoretyczne sporo mi ułatwiła i rozjaśniła. Rozpracowuje schematy, w podstawie których postrzegamy naszą codzienność i rzeczywistość - nie zawsze racjonalnie, a głównie subiektywnie. Zdecydowanie warta zapoznania się, szczególnie dla tych,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
86
37

Na półkach:

Ciekawe studium, które oprócz elementu socjologicznego, zawiera także istotne treści o charakterze teoretycznym, co może być interesujące z punktu widzenia filozofii. Książka porusza problem w jaki sposób społeczeństwo wytwarza wiedzę, a poprzez nią specyficzną dla siebie rzeczywistość życia codziennego, w której funkcjonuje. Co więcej okazuje się, że autorzy nie odrzucają całkowicie wyjaśnień naturalistycznych, czy psychologicznych; twierdząc, że «wszystko jest konstruktem społecznym». Przyznają jedynie ważną rolę czynnikom społecznym w kształtowaniu się jednostek i zbiorowości; uznając, że biologia nie jest w stanie wyjaśnić całkowicie ludzkich zachowań w kontekście kultury czy społeczeństwa.

Ciekawe studium, które oprócz elementu socjologicznego, zawiera także istotne treści o charakterze teoretycznym, co może być interesujące z punktu widzenia filozofii. Książka porusza problem w jaki sposób społeczeństwo wytwarza wiedzę, a poprzez nią specyficzną dla siebie rzeczywistość życia codziennego, w której funkcjonuje. Co więcej okazuje się, że autorzy nie odrzucają...

więcej Pokaż mimo to

avatar
297
192

Na półkach:

To klasyczne dzieło socjologii wiedzy, które jest również wprowadzeniem do koncepcji konstruktywizmu społecznego. To obowiązkowa lektura dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są zmianami społecznymi.

To klasyczne dzieło socjologii wiedzy, które jest również wprowadzeniem do koncepcji konstruktywizmu społecznego. To obowiązkowa lektura dla tych wszystkich, którzy zainteresowani są zmianami społecznymi.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    139
  • Przeczytane
    59
  • Posiadam
    13
  • Socjologia
    7
  • Teraz czytam
    5
  • Nie posiadam
    2
  • Studia
    2
  • Filozofia
    2
  • Psychologia
    1
  • 2021
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Społeczne tworzenie rzeczywistości


Podobne książki

Przeczytaj także