King of the Causeway

Okładka książki King of the Causeway T.M. Frazier
Okładka książki King of the Causeway
T.M. Frazier Wydawnictwo: Independently published Cykl: The King (tom 9.5) literatura obyczajowa, romans
The King (tom 9.5)
Independently published
2020-01-09
2020-01-09
Romance Novella Dark

Króciutka połóweczka. Przyzwoita, ale nieobowiązkowa.

Króciutka połóweczka. Przyzwoita, ale nieobowiązkowa.

No i to jest właśnie typowa połówka. Jedna porządna akcja i klej między tą częścią i kolejnymi... te kolejne to jak rozumiem historia Pike'a. Myślę, że przeczytanie tej książki nie jest niezbędne do ogarnięcia akcji w ww kolejnych książkach, aczkolwiek z pewnością nie zaszkodzi i trochę rozjaśni sytuację, w której rozpoczyna się ich akcja. Trochę na siłę wepchnięto tu wątki problemów psychicznych Ray.

Książka „King of the Causeway” przedstawia nie tylko dalsze losy pierwszych bohaterów Kinga i Ray: kolejną ciążę Ray i jej dziwne zachowanie, do tego huragan, problemy w biznesie Kinga związane z osobą o imieniu Pike. Nowela do serii „The King” jest jednocześnie wstępem do kolejnej historii o Pike i Mickey i warto przeczytać ją przed "The Pawn Duet".

Krótka ale jak wartościowa nowela, pokazująca problemy z jakimi muszą często zmagać się kobiety niezależnie czy są tak silne jak Ray i czy mają wsparcie, po prostu każdą kobietę-matkę może dopaść depresja poporodowa i to niekoniecznie od razu. T.M. Frazier skupia się w tej książce na pokazaniu jak może wyglądać taka depresja, porusza skalę tego zjawiska o którym dość rzadko się mówi, które czasem jest trudne do zauważenia a może i nawet bagatelizowane.

Oczywiście nawet w tej krótkiej nowelce (nie mogło by ich zabraknąć) pojawiają się zwariowany Preppy, Dre, Bear, Thia. Ha chociaż, przyznam że postać i teksy Bo były lepsze od Preppy’ego, tak zdecydowanie uczeń przerósł mistrza.

Czyta się szybciutko, fajne uzupełnienie ale przyznam, że czekałam na promocje bo to zaledwie 122 strony no i te 3$ to jeszcze w miarę cena (hahaha w tej samej cenie kupiłam The Perversion Trilogy po którą zamierzam zaraz sięgnąć).
Polecam, a moja ocena to 10 może nie jestem może obiektywna ale jakbym mogła inaczej ocenić jedną z moich ulubionych serii „The King”.

Krótka ale jak...

• Chcę przeczytać, nigdzie nie ma
  • Rezygnacja
  • Chcę przeczytać ZAGRANICZNE wydania
  • Romans - trudny do określenia...

Dodaj cytat z książki King of the Causeway