Prawo w filmie

Wydawnictwo: C.H. Beck
prawo, film
Pistacia

Autorzy opublikowanych w książce „Prawo w filmie" 21 artykułów mieli podobne ambicje jak przeciętny amerykański filmowiec. Z jednej strony opowiedzieć ciekawą historię i nie nudzić, z drugiej przekazać pewną dawkę informacji i refleksji. Mamy nadzieję, że czytelnik dowiesię czegoś nowego tak o filmie, jak i o prawie. Ponieważ w kinie polskim tematyka prawna pojawia się rzadko, większość tekstów – choć nie wszystkie –odwołuje się do kinematografii amerykańskiej, albowiem nigdzie indziej na świecie prawnicy i tematyka prawna nie są tak często przedstawiani w filmach, a światowa dominacja kina amerykańskiego sprawia, że także w Polsce wielu ludzi swoje wyobrażenie o prawie buduje w oparciu o wiedzę czerpaną z tych filmów,nie uświadamiając sobie nawet różnic między polskim a anglosaskim systemem prawnym.

Większość prezentowanych artykułów ukazała się po raz pierwszy w latach 1999–2008 na łamach „Edukacji Prawniczej". Na potrzeby niniejszej publikacji zostały one poszerzone i zaktualizowane, a także przygotowano dwa zupełnie nowe teksty.

W książce omówione zostały m.in. takie filmy, jak: „Dwunastugniewnych ludzi", „Zabić drozda", „Adwokat diabła", „Werdykt", „ErinBrockovich", „Ludzie honoru", „Lot nad kukułczym gniazdem", „Ojciec chrzestny",„Wall Street", „Bezmiar sprawiedliwości" i wiele innych.

[opis wydawcy]

nikoletta20 | 2016-03-20