Gdyż jest nas wielu

Okładka książki Gdyż jest nas wielu Dennis E. Taylor
Okładka książki Gdyż jest nas wielu
Dennis E. Taylor Wydawnictwo: Mag Cykl: Bobiverse (tom 2) fantasy, science fiction
Bobiverse (tom 2)

Rozmach mi się podoba

Rozmach mi się podoba

Bardzo szybko i przyjemnie się czyta a sama historia wciąga

Bardzo szybko i przyjemnie się czyta a sama historia wciąga

Zabawne, dobrze poprowadzone SF :) bezspoilerowa pogadanka o pierwszych trzech tomach poniżej:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Czytałem jednym tchem, od razu po pierwszym tomie. Świetna książka.

Czytałem jednym tchem, od razu po pierwszym tomie. Świetna książka.

Nie wiele ciekawych wątków

Nie wiele ciekawych wątków

Ta część nadal jest rewelacyjna chociaż akcja trochę zwalnia. Pod koniec zaczynałem się już powoli gubić kto co robi na jakiej planecie, oj sporo roboty mają Bobowie:)

Bob jaki jest każdy widzi. Jeśli spodobał ci się pierwszy tom - będziesz towarzyszył Bobom i ich zmaganiom z wszechświatem. Jeśli nie - odszedłeś już wcześniej. A pomijając to, Bobiverse, to świetna, nieszablonowa fantastyka, która w prosty sposób stara się udzielić odpowiedzi na trudne pytania, które ludzkość zadaje sobie od prawie stu lat. I robi to bardzo przekonywująco.

Nędza, nuda, brak polotu, brak pomysłu... czuję się oszukany tak wysokimi ocenami tej książki...

Z premedytacją daję 10, aby podbić średnią tej książki, a średnia nie jest!
Mocne 8, czyta się lekko, jest bardzo logiczna, czasem zaskakuje. Jak ktoś jest tutaj, to wie że przeczyta do końca cykl :)

Aby ktoś mógł odnieść się do moich słów, poniżej lista sci-fi z moimi ocenami:
Expansja - 9/10
Hyperion - 8,5/10
Lód - 8,5/10
Projekt Hail Mary 8/10

Z premedytacją daję 10, aby podbić średnią tej książki, a średnia nie jest!

Aby ktoś mógł odnieść się do moich słów, poniżej lista sci-fi z moimi ocenami:
Expansja - 9/10
Hyperion - 8,5/10
Lód - 8,5/10
Projekt Hail Mary 8/10

Bob-y się "rozmnażają", eksplorują galaktykę, poznają nowe gatunki i wkraczają na wojenną ścieżkę. Kontynuacja "We Are Legion (We Are Bob)" to w zasadzie więcej tego samego. To momentami lekko nierówna, lekko przegadana, ale wciąż bardzo dobra książka sci-fi.

Wydarzenia ponownie dzieją się w skali dekad, a ludzkość - podobnie jak inne rasy - stanowi tło i kontrast dla nieśmiertelnych AI. Najciekawszym elementem są prawdopodobnie zmiany 'psychologiczne' zachodzące w samych Bobach. Perspektywa starszych generacji Boba i tego jak radzą sobie z nieśmiertelnością i przemijaniem ludzkości (i innych ras) jest fascynująca. Podobnie jak zmiany zachodzące w psychice kolejnych generacji i stopniowe ochłodzenie ich stosunku do "śmiertelnych".

Mimo, że początkowo nie byłem przekonany do tego sequela, to im dłużej o nim myślę, tym bardziej go lubię - właśnie za tą, bardziej lub mniej subtelną, warstwę filozoficzną.

• Science Fiction

Dennis E. Taylor Gdyż jest nas wielu Zobacz więcej