Wszystkie te światy

Inne

Wyróżniona opinia i

Wszystkie te światy

przeczytanych książek 402 napisanych opinii 102

No taka wojna to chyba przesada ... ;)

No taka wojna to chyba przesada ... ;)

minimalnie gorsza / troszkę nudniejsza ( wszystko minimalnie ) ale dalej solidna 7*

Seria - prawie- idealna.

Seria - prawie- idealna.

Zabawne, dobrze poprowadzone SF :) bezspoilerowa pogadanka o pierwszych trzech tomach poniżej:

Pokaż mimo tovideo - opinia

No się Bobowie rozkręcili. Technologię mają bardziej rozwiniętą niż w Star Treku i Gwiezdnych wojnach razem wziętych:))

W trzeciej odsłonie Boby podejmują ostateczne rozwiązanie kwestii obcych i nieustannie wspierają życie w galaktyce. W zasadzie ten tom powinien zakańczać cykl. Jednak tak się nie dzieje i spotkamy się w czwartym ;)

Oszustwo, manipulacja ocenami. Nuda, brak polotu, brak pomysłu... tak wysokie oceny tej serii to obrzydlistwo...

Z premedytacją daję 10, aby podbić średnią tej książki, a średnia nie jest!
Mocne 8, czyta się lekko, jest bardzo logiczna, czasem zaskakuje. Jak ktoś jest tutaj, to wie że przeczyta do końca cykl :)

Aby ktoś mógł odnieść się do moich słów, poniżej lista sci-fi z moimi ocenami:
Expansja - 9/10
Hyperion - 8,5/10
Lód - 8,5/10
Projekt Hail Mary 8/10

Z premedytacją daję 10, aby podbić średnią tej książki, a średnia nie jest!

Aby ktoś mógł odnieść się do moich słów, poniżej lista sci-fi z moimi ocenami:
Expansja - 9/10
Hyperion - 8,5/10
Lód - 8,5/10
Projekt Hail Mary 8/10

"Bobiverse" to jedna z najbardziej oryginalnych serii sci-fi z jakimi miałem styczność w ostatnich latach. Niestety, trzecia część musi odpokutować mnogość wątków, jakie wprowadził autor w poprzednim tomie.

Bob-ów jest coraz więcej - bo też wymaga tego ilość zadań, jakie przed nimi stoją. Walka z Innymi, walka z Medeirosem, ewakuacja Ziemi, pomaganie kolonistom, terraformacja kolejnych planet, użeranie się z ludzką biurokracją, do tego kilka nowych wątków i osobiste projekty poszczególnych Bobów.

Zwyczajnie jest tego za dużo na tak krótką książkę, na czym cierpią poszczególne wątki. To chyba pierwsza książka sci-fi, w której znudziły mnie kosmiczne bitwy. Najciekawszym elementem pozostaje psychologia samych Bobów - jak widzą siebie i swoje relacje ze śmiertelnikami, jak ewoluują kolejne generacje. Na szczęście wygląda na to, że w kolejnym tomie czeka mnie tego więcej.

Autor skrócił rozdziały, w porównaniu do dwóch poprzednich części. Trochę mnie to irytowało, bo nie pozwalało bardziej się zagłębić w konkretne historie. Finał za to był świetny i bardzo efektowny. Do tego ostatnia fabularna klamra to świetna robota.

• Science Fiction

Dennis E. Taylor Wszystkie te światy Zobacz więcej