Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców

Okładka książki Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców Steve House, Scott Johnston, Jornet Kilian
Okładka książki Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców
Steve HouseScott Johnston Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
Galaktyka
2020-09-30
2020-09-30
Piotr Pazdej
sport poradniki góry

Okładka książki Training for the Uphill Athlete: A Manual for Mountain Runners and Ski Mountaineers Steve House, Scott Johnston, Kilian Jornet Burgada
Training for t... Steve House, Scott ...

Wszystko mi się tutaj podoba, ogrom rzetelnej wiedzy popartej badaniami, wiele wspaniałych zdjęć, świetnie wydana, ciekawe historie zawodowych sportowców. Czy ktoś zna książkę o bieganiu, sportach wytrztymałościowych w podobnym klimacie? (dawka wiedzy, a nie mówienie, co robić żeby biegać lepiej i wstawianie zdjęć autora ćwiczącego na piłce).

Zdecydowanie jest to pozycja również dla amatorów!!!
Im wcześniej złapiesz informacje fizjologiczne i zasady budowania planów tym lepiej dla ciebie.

To jest ta książka po której uważasz, że już wszystko wiesz :) ale autorzy stawiają często uwagi, że każdy to nie jest takie proste.

Zdecydowanie jest to pozycja również dla amatorów!!!

Książka 9,5/10

To zdecydowanie jedna z najlepszych (jeśli nie najlepsza) książka o bieganiu w górach, jaką można kupić w języku polskim.

Nie jest to pozycja dla początkujących, a i Ci, co przebiegli kilka płaskich maratonów mogą się czuć tutaj zagubieni.

Pozycja obowiązkowa. Świetna. Można się z wieloma aspektami nie zgadzać, ale znać trzeba.

Tu się nie ma co rozpisywać. Podręcznik obowiązkowy.

10 - Arcydzieło;
2 - Tragedia;
1 - Gorzej niż tragedia, nie wiem jak skończyłem;

Książka 9,5/10

Tu się nie ma co...

Rewelacja 😉 otwiera oczy i wymusza całkowitą zmianę myślenia w temacie biegania 💪

Konkretnie, rzeczowo ale przystępnie. Dodatkowo piękne zdjęcia i historie sportowców umilają przyswajanie wiedzy.

Moim zdaniem książka raczej dla profesjonalnych zawodników biegów górskich oraz skiturów. Dużo wiedzy technicznej, wzorów, wyliczeń. Od groma szczegółów na temat fizjologii, metodologii treningu wytrzymałościowego. Osoby zaczynające przygodę w górach za wiele z niej nie skorzystają. Z drugiej strony niedawno przeczytałem kompendium Marcina Świerca - tamta pozycja znowu jest dla osób, które dopiero myślą o przygodzie z górami. Nie trafiłem jeszcze na pozycję pośrodku - dla osób amatorów, które już biegają w górach, ale chciałyby pogłębić wiedzę.

Najlepsza książka biegowa jaką miałam przyjemjość czytać... rzeczowa...

Najlepsza książka biegowa jaką miałam przyjemjość czytać... rzeczowa...

Kompendium wiedzy nt. budowania wytrzymałości. Dla mnie jako sportowca amatora pozycja, która w końcu w jednym miejscu strukturyzuje gromadzoną w różnych źródłach wiedzę na temat efektywnego budowania formy z ukierunkowaniem na biegi długodystansowe. Czas na ustrukturyzowaną praktykę, po której mam nadzieję zdania na temat książki nie zmienię ;)

Wspaniała, polecam wszystkim którzy chcieliby lepiej biegać w górach, będę do niej wracał regularnie.

• Sport
  • Bieganie
  • Matfel

Dodaj cytat z książki Pod górę. Trening dla biegaczy i skiturowców