Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata

Okładka książki Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata Jim Afremow
Okładka książki Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata
Jim Afremow Wydawnictwo: Galaktyka sport
sport
The champion's mind
Galaktyka
2022-02-01
2022-02-01
Piotr Pazdej

Pozycja dobra, przepełniona przykładami z życia codziennego osób znanych i osiągających sukcesy. Myślę, że można z niej wyciągnąć sporo dobrych i potrzebnych informacji w kwestii rozwoju mentalnego jak i nastawienia na zwycięstwo fizyczne. Warto przeczytać, jednak dokładnie tak jak jesteśmy instruowani tak aby w pełni przepracować zdobytą wiedzę w uprzednim rozdziale.

Dużo ciekawych informacji i porad, które można wykorzystać nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Jako aktywny sportowiec i student psychologii jestem zachwycona książką. Czytając ją, robiłam notatki. Podoba mi się, że zawiera wypowiedzi sportowców, ćwiczenia i cytaty. Tak, jak instruuje książka, najlepiej czytać rozdział na dzień/jakiś dłuższy czas, niż za jednym zamachem, by dać sobie czas na przemyślenie treści. Wiadomo, znajdą się tam rzeczy, które uznamy za przydatne, jak i te naszym zdaniem zbędne. Mimo wszystko polecam sportowcom, ich rodzicom, trenerom i każdemu, kto chce się rozwijać w dowolnym sporcie.

Bardzo dobra. Dużo praktycznych przykładów. Rozwija patrzenie i rozumienia mentalu sportowca.

Warta przeczytania, dotyka wielu aspektów sportu od mind setu,do samych treningów,histori wybitnych sportowców,radzenia sobie z porażkami i wiele wiele innych,pomogła mi nie raz jak na tą chwile,czasami wracam
Serdecznie polecam

Serdecznie polecam

Kupiłem w ciemno i... żałuję, jak ktoś lubi książki coachingowe to może mu się spodoba, dla mnie nie do przebrnięcia

Byłem i jestem wciąż ciekawy, jakie tajniki skrywa w sobie trening mentalny. Tutaj autor stawia na motywowanie czytelnika, co mu się poniekąd udaje i czuję się osobiście zmobilizowany do sportu:) jest podanych tez kilka ciekawych pytań, jakie można sobie zadawać: np. Kiedy mamy kryzys warto zapytać siebie: Co w takiej sytuacji zrobiłby Mistrz?

Co mnie nieco zawiodło: początkowo autor stara się omawiany temat również nakreślić w życiu codziennym, po kilku rozdziałach treści wydają się być już ciekawe tylko dla sportowców (chociaż ja sam podane zasady poprzenoszę samodzielnie do życia codziennego). Komu jednak nie chce się samodzielnie tego robić, to w tej książce przełożenia owego nie dostanie.

Trochę przeszkadzało mi też wykluczanie się niektórych tematów (np. Miej obsesję na punkcie swojej dyscypliny, ale… nie przesadzaj :). Znudziły mnie opisy sylwetek mistrzów olimpijskich i mizerne historie Zen, jakie można wykorzystać w sporcie (znam o wiele ciekawsze a i wnioski autora na ich podstawie są czasami, hm dziwne).

Co mnie nieco zawiodło:...

Tą książką jestem zachwycona. Tego typu publikacji przeczytałam już sporo, ta jak na razie jest numerem 1. Poparte przykładami myśli mistrza, czyli nas, które mogą posłużyć nie tylko w sporcie.

Dla mnie jako amatora w temacie książek i człowieka, który stara się żyć aktywnie książka całkiem ok, lecz nic ponad to. Początek z ciągłym przytaczaniem 'złota' brzmi jak słaby amerykański coaching. Ciężko przebrnąłem przez książkę, a najlepszą jej częścią w moim odczuciu są przypowieści zen.

Miałam swoje zachwyty jak i zwątpienia z ta książka. Jest to prawdopodobnie jedna z najlepszych jak nie najlepsza książka o psychologii sportu, która jest mocno skupiona na mistrzostwie olimpijskim. Jednak były fragmenty przez które zwątpiłam czy jest to książka merytoryczna czy napisana przez mówcę motywacyjnego. Pierwsze rozdziały były dla mnie ciężkie do przejścia, rozdział o złocie bardziej mnie bawił niż uczył. Jednak z kolejnymi rozdziałami książka mocno u mnie zyskała, porusza bardzo dużo aspektów życia sportowca jak i przedstawia punkt widzenia oraz radzenia sobie z trudnościami prawdziwych olimpijczyków. Ludzie którzy w telewizji prezentują się jak idealne maszyny, miały czas na opowiedzenie swojej historii, trudów, które pokonały i zaprezentowania siły psychicznej, która nie pozwalała im zrezygnować.P

• Sport
  • Psychologia
  • Trening Mentalny i Mentoring

Dodaj cytat z książki Umysł mistrza. Jak myślą i trenują najlepsi sportowcy świata