rozwińzwiń

Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline

Okładka książki Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline Jerold J. Kreisman
Okładka książki Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline
Jerold J. Kreisman Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psyche/Soma zdrowie, medycyna
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
zdrowie, medycyna
Seria:
Psyche/Soma
Tytuł oryginału:
Talking to a Loved One with Borderline Personality Disorder
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Data wydania:
2020-05-19
Data 1. wyd. pol.:
2020-05-19
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788323348245
Tłumacz:
Maria Moskal
Tagi:
poradnik emocje psychologia psychoterapia terapia osobowość borderline zaburzenie osobowości typu borderline osobowość z pogranicza BPD komunikacja
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nienawidzę cię! Nie odchodź! Jerold J. Kreisman, Hal Straus
Ocena 7,6
Nienawidzę cię... Jerold J. Kreisman,...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
31 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1385
1385

Na półkach: ,

#994 - Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline - Jerold J. Kreisman - Wydawnictwo UJ
#144/52/2022

Książka ma 208 stron. Swoją premierę miała dnia 19.05.2020 roku.

Jest to poradnik, który ma pomagać w komunikacji z osobą, która cierpi na zaburzenie z pogranicza borderline.

Ważne jest w tym także to, aby oszczędzić siebie i swoje emocje w takich kontaktach.

Bardzo pomocne będzie tutaj wyraźne postawienie granic i żelazne pilnowanie, by nie były one przekraczane.

Osoby z tym zaburzeniem bardzo często próbują wpędzać rozmówcę w poczucie winy, więc warto nauczyć się, jak tego unikać w kontaktach z nimi.

https://www.facebook.com/zaczytanaeliza/photos/a.1656801191286441/2917009688598912/

#994 - Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline - Jerold J. Kreisman - Wydawnictwo UJ
#144/52/2022

Książka ma 208 stron. Swoją premierę miała dnia 19.05.2020 roku.

Jest to poradnik, który ma pomagać w komunikacji z osobą, która cierpi na zaburzenie z pogranicza borderline.

Ważne jest w tym także to, aby oszczędzić siebie i swoje emocje w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2554
1982

Na półkach:

Książka dla tych, którzy chcą lepiej komunikować się z bliskimi.

Książka dla tych, którzy chcą lepiej komunikować się z bliskimi.

Pokaż mimo to

avatar
900
698

Na półkach: , , , , , ,

Najbardziej specyficzną cechą osób z borderline jest ich niestabilność emocjonalna. Ich nadpobudliwość i podatność na stres prowadzi do wielu zachowań ryzykownych i autodestrukcyjnych. Ich skrajna chwiejność nastrojów problematyzuje utrzymanie silnych więzi z innymi osobami. Osobowość borderline nie jest łatwo rozgryźć. Same nie są w stanie regulować własnych emocji.


To pograniczne zaburzenie osobowości sprawia, że kontrolę nad życiem zaczynają przejmować silne, często bardzo skrajne emocje. Miłość miesza się z nienawiścią, a chęć życia z pragnieniem śmierci. Komunikowanie się z osobą z zaburzeniem osobowości typu borderline (BPD) może być obarczone wybuchowymi emocjami i intensywnym konfliktem. Wspieranie osoby z BPD może czasami być stresujące i trudne. Mimo licznych prób, może się wydawać, że nic się nie zmienia. Jak posiąść wiedzę na temat umiejętności w zarządzaniu intensywnymi emocjami, ustalaniu granic i zmniejszaniu konfliktów? Czy w ogóle jest to możliwe? Kim jest osoba z DPD i jak sobie radzićz komunikowaniem się z nią?


Jeśli pragniemy udoskonalić komunikowanie się z bliską osobą, która cierpi na BPD, a równocześnie oszczędzić sobie emocjonalnego wycieńczenia na przyszłość, to chyba nie ma lepszego poradnika, jak książka dr Jerolda J. Kreismana „Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim a osobowością borderline”. W tym pełnym współczucia przewodniku autor proponuje potężny zestaw narzędzi, które pomogą wyrazić siebie, wyznaczyć granice i pielęgnować zdrową komunikację z osobą, u której zdiagnozowano zaburzenie osobowości typu borderline (BPD),by wyrazić siebie, zostać wysłuchanym i prowadzić skuteczną rozmowę bez grania w "poczucie winy”.

W komunikowaniu się z bliskim z osobowością borderline będziesz potrzebował prawdziwych, sprawdzonych i skutecznych strategii, które pomogą Ci poruszać się po intensywnych emocjach i konfliktach, jakie mogą pojawić się podczas codziennych interakcji i rozmów. Emocjonalny rollercoaster, który sprawia, że bardzo szybko, bez określonej pobudki może wystąpić zmiana nastroju i samopoczucia. Radość może przekształcić się w przygnębienie. Szczęście w zwątpienie i rozczarowanie. Niepokój w paniczny strach i histerię, tudzież może wystąpić odczucie przymusu samoobrony. Nienawidzę cię! Nie odchodź! To komunikaty bardzo często obrazujące borderline. Pragnienie bliskości przy równoczesnym strachu przed odrzuceniem sprawia, że osoby z tym pogranicznym zaburzeniem osobowości cierpią często z powodu problemów z nawiązywaniem i utrzymywaniem udanych relacji.

Napisany przez Jerolda J. Kreismana, psychiatrę z ponad 40-letnim doświadczeniem w leczeniu BPD, poradnik oferuje przełomowe, pełne współczucia podejście w komunikacji z bliskim z osobowością borderline. Dzięki tej książce poznajemy łatwą i efektywną technikę komunikacyjną SET - UP (wsparcie, empatia, prawda),która jest potężnym i dostępnym narzędziem, które pozwoli nam uczciwie zająć się wymaganiami, pretensjami i uczuciami ukochanej osoby, jednocześnie zachowując właściwe granice. A jednocześnie pomagając nam zbudować spójny i niezawodny proces komunikacji.

cała recenzja na stronie http://autorzy365.pl/nienawidze-cie-nie-odchodz_a6670

Najbardziej specyficzną cechą osób z borderline jest ich niestabilność emocjonalna. Ich nadpobudliwość i podatność na stres prowadzi do wielu zachowań ryzykownych i autodestrukcyjnych. Ich skrajna chwiejność nastrojów problematyzuje utrzymanie silnych więzi z innymi osobami. Osobowość borderline nie jest łatwo rozgryźć. Same nie są w stanie regulować własnych emocji.


To...

więcej Pokaż mimo to

avatar
571
270

Na półkach: , , ,

Borderline. Kolejne słowo z kontekstu klinicznego, które weszło do codziennego, potocznego użytku - co bywa przyczyną stygmatyzacji i zniekształceń. Etykietowanie nie jest mi bliskie i zdecydowanie bardziej chcę nastawiać się na poznawanie konkretnej osoby z konkretną historią, cierpieniem, objawami - a jeśli o zaburzenie osobowości borderline chodzi, to nawet trudno byłoby podchodzić do tego inaczej, bo zaburzenie to daje 256 kombinacji cech. Nie chcę tutaj omawiać mitów i stereotypów jakie narosły wokół osób z BPD (Borderline Persobality Disorder),by ich nie wzmacniać. Na szczęście, z pomocą przychodzą takie książki jak ta - skierowane dla bliskich chcących wspierać osoby z diagnozą BPD, szanujące granice obu stron relacji, niepogłębiające stygmatyzacji, uwzględniające niepowtarzalność każdej_ego z nas. Autor omawia kolejno trudności, które mogą pojawić się, gdy jesteśmy w bliskiej relacji z osobą z BPD. Proponuje system komunikacji SET-UP, opierający się przede wszystkim na wsparciu (support) i empatii (empathy),ale także uwzględnia konfrontację z prawdą (truth). Za niezbędne uznaje także wyrozumiałość (understanding) i wytrwałość (perseverance). Poprzez przytaczanie dialogów osadzonych w codzienności, możemy ćwiczyć się w prowadzeniu dialogu w wspierający, czuły i wyrażający miłość, ale nie pomijający potrzeb partnera_ki osoby z PBD sposób.
W ostatnim rozdziale, Kreisman próbuje udzielić wskazówek na pytanie „zostać czy odejść” - o tej niezwykle trudnej decyzji pisze z dozą delikatności, za co jestem wdzięczna, bo to moment, w którym łatwo byłoby wpaść w stereotypizowanie. Bo, co chcę podkreślić - krzywdzić w związku mogą tak samo osoby z diagnozą (jakąkolwiek) jak i bez.
To tytuł, z którego czerpać mogą zarówno specjaliści_tki, ale i osoby niezwiązane zawodowo z psychologią czy psychoterapią. Pamiętajmy jednak, by nie podejmować się diagnozowania u swojego partnera_ki BPD (ani żadnego innego zaburzenia) na podstawie swoich domysłów i książek czy internetu - pozostawmy to profesjonalistom_tkom. 🧠

Borderline. Kolejne słowo z kontekstu klinicznego, które weszło do codziennego, potocznego użytku - co bywa przyczyną stygmatyzacji i zniekształceń. Etykietowanie nie jest mi bliskie i zdecydowanie bardziej chcę nastawiać się na poznawanie konkretnej osoby z konkretną historią, cierpieniem, objawami - a jeśli o zaburzenie osobowości borderline chodzi, to nawet trudno byłoby...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    108
  • Przeczytane
    37
  • Posiadam
    10
  • Psychologia
    6
  • Teraz czytam
    4
  • Psychologiczne
    2
  • Nauki społeczne
    2
  • Mam
    2
  • Maj - miesiąc świadomości borderline
    1
  • Psychologia, zmiany, praca nad sobą
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline


Podobne książki

Przeczytaj także