Na huśtawce emocji. Jak rozmawiać z bliskim z osobowością borderline

Jerold J. Kreisman Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psyche/Soma zdrowie, medycyna
Talking to a Loved One with Borderline Personality Disorder
Maria Moskal
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
poradnik emocje psychologia psychoterapia terapia osobowość borderline zaburzenie osobowości typu borderline osobowość z pogranicza BPD komunikacja
Talking to a Loved One with Borderline Personality Disorder
zdrowie, medycyna
Maria Moskal
Psyche/Soma

Okładka książki Nienawidzę cię! Nie odchodź! Jerold J. Kreisman, Hal Straus
7,5
Nienawidzę cię... Jerold J. Kreisman,...

1910

Książka dla tych, którzy chcą lepiej komunikować się z bliskimi.

Na półkach: , , , , , ,

Najbardziej specyficzną cechą osób z borderline jest ich niestabilność emocjonalna. Ich nadpobudliwość i podatność na stres prowadzi do wielu zachowań ryzykownych i autodestrukcyjnych. Ich skrajna chwiejność nastrojów problematyzuje utrzymanie silnych więzi z innymi osobami. Osobowość borderline nie jest łatwo rozgryźć. Same nie są w stanie regulować własnych emocji.

To...

Borderline. Kolejne słowo z kontekstu klinicznego, które weszło do codziennego, potocznego użytku - co bywa przyczyną stygmatyzacji i zniekształceń. Etykietowanie nie jest mi bliskie i zdecydowanie bardziej chcę nastawiać się na poznawanie konkretnej osoby z konkretną historią, cierpieniem, objawami - a jeśli o zaburzenie osobowości borderline chodzi, to nawet trudno byłoby...

• Psychologia
  • Psychologiczne