Psychoterapia przez ciało

Okładka książki Psychoterapia przez ciało Marzena Barszcz
Okładka książki Psychoterapia przez ciało
Marzena Barszcz Wydawnictwo: Remedjos nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Remedjos
2018-01-01
2018-01-01

Trochę zawiodłam się na tej książce. Pierwsze rozdziały są moim zdaniem zbyt trudne i lakoniczne dla kogoś, kto nie miał styczności z bioenergetyką. Ćwiczenia opisane są też dość ogólnie - jeśli ktoś nie czytał wcześniej książek Lowena albo nie był na warsztatach, to może nie załapać o co chodzi. Końcowe rozdziały zaś są lekko przeredagowanymi darmowymi artykułami z bloga pani Barszcz. Nie wiem dla kogo jest ten podręcznik. Może dla kogoś, kto przeczytał wszystkie książki Lowena i chce mieć taką fizyczną pigułkę tej wiedzy na półce? Bo innych zastosowań nie widzę :/

Doskonała. Wiadomo, że jest to książka dla osób zainteresowanych pracą metodą Lowena. Ja osobiście uwielbiam tego człowieka i to co stworzył. Sama ją stosuję i znam setki osób, którym pomaga. To magia w widocznym wydaniu. Książka Pani Barszcz jest idealna dla początkujących w pracy z ciałem. Trochę za mało obrazków. Nowicjusz może nie zrozumieć co powinien robić. Ogromny plus za ankiety ponieważ one również pomagają dotrzeć do źródła problemu.

Ta książka to bardzo praktyczny zbiór wszystkich książek A.Lowena. Można powiedzieć, że to taki Lowen w pigułce.
Mamy tutaj zarówno ilustracje jak i opisy wszystkich ćwiczeń jakie zalecał w swojej praktyce Aleksander Lowen. Oprócz tego znajdziemy taśmy i segmenty jakie odkrył w swojej pracy inny psychiatra W. Reich, również z ilustracjami.
Ponadto książka pozwala nam krok po kroku odkrywać siebie, poprzez zagłębianie się w sobie i wydobywanie na światło dzienne swoich blokad i zamrożeń. Autorka zamieściła tutaj również pytania do samego siebie, które również są pomocne w zrozumieniu co czujemy i dlaczego czujemy to w tym miejscu :) Jest też miejsce na odpowiedź pisemną w książce.
Dzięki tej pozycji możemy bardzo szybko odkryć:
- co blokuje przepływ naszej życiowej energii,
- jakie mam blokady w ciele,
- gdzie i kiedy ta energia została zamrożona
- co jest prawdziwym powodem powstania tej "bariery"
Będziemy potrafili również rozbudzić nasze ciało i przywrócić mu wibracje dzięki podanym przez autorkę ćwiczeniom, co doprowadzi nas do głębszego zrozumienia siebie, a w konsekwencji do utworzenia najważniejszej relacji w życiu - relacji z samym sobą.

Ponadto książka pozwala nam...

Teoria Lowen'a w pigułce. Przejrzysty, logicznie uporządkowany przegląd teorii wraz z opisem ćwiczeń bioenergetycznych.

Genialna. Klarowna, konkretna, a jednocześnie z czułością odnosząca się do czytelnika. Najlepsza pozycja w tym temacie, na jaką trafiłam. Polecam z całego serca.

• Psychologia
  • Ciało
  • Zdrowie

Dodaj cytat z książki Psychoterapia przez ciało