Pakt Holcrofta

Tłumaczenie: Jacek Manicki
Wydawnictwo: Amber
The Holcroft covenant
szati

Rok 1945. U-Boot wywozi z kapitulujących Niemiec transport dzieci... Trzydzieści lat później. Amerykański architekt Noel Holcroft przyjeżdża do Genewy, żeby spotkać się ze szwajcarskim bankierem. I dowiaduje się, że czeka na niego... 780 milionów dolarów! Musi tylko podpisać pewien dokument. Nie wie, że jest częścią planu, którego celem są narodziny Czwartej Rzeszy... Powieść została sfilmowana przez Johna Frankenheimera.

Paco | 2015-03-12
Na półkach: LUDLUM, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

I znów nieodparte poczucie realizmu. Majątki państw grabiących inne narody niezależnie od czasu w historii są (były) prawdopodobnie niebotyczne. No bo cóż może lepiej podnieść wzrost krajowy brutto jak nie łupy wojenne pod każdą postacią?
Fabuła tutaj opisana mogła się zdarzyć w jakimkolwiek miejscu i kiedykolwiek w historii. Jest uniwersalna. Warto ją przeczytać,zastanawiając się czy faktycznie w życiu wszystko się kręci wokół forsy. A jeżeli tak, to czy jest możliwe by kasa uszlachetniała?

Mey-Mey | 2012-01-06

Dobra książka, trzymająca w napięciu... Mająca w sobie historyczne elementy powieść sensacyjna, to dobra propozycja na jesienną melancholię.

gosia | 2011-02-17

Niesamowicie wciągająca fabuła z inteligentnie skonstruowaną intrygą oraz zaskakującymi zwrotami akcji!!! Ludlum jest niewątpliwie mistrzem w kreowaniu świata intryg, odwiecznej walki o wpływy - pomiędzy możnymi tego świata. Choć opisywane historie są czystą fikcją, często czytelnik ma wrażenie, że to jednak naprawdę się zdarzyło.. opisywany wydarzenia wydają się takie realne.. jakby miały miejsce tuż, tuż.. obok nas.
"Pakt Holcrofta" Roberta Ludluma to historia opowiadająca losy Noela Holcrofta, jak się okazuje, syna Heinricha Clausena - wysokiego dygnitarza Trzeciej Rzeszy. Noelowi zostaje wręczony list napisany przed trzydziestu laty, w chwili, gdy upadek Trzeciej Rzeszy był tylko kwestią czasu. List napisany ręką jego biologicznego ojca, zbrodniarza, który, pragnąc naprawić błędy swoje i innych, zobowiązuje Noela do działania. Miliony dolarów zdeponowane na koncie genewskiego banku mają zostać wykorzystane w tym celu...
Od tej pory... "Noelu Clausenie-Holcrofcie. Nic nie jest...

Ines | 2014-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2014

Rzadko kiedy sięgam po książki sensacyjne. Związane jest to z tym, że nieodłącznie kojarzą mi się z kiczem. "Pakt Holcrofta" nie zaskoczył mnie pod tym względem, również ma w sobie dozę kiczowatości. Niemniej jednak nie jest to przerysowane. Tak jakby autor z pełną świadomością łączył różne cechy powieści. Akcja jest porywająca i wartka,z tymi charakterystycznymi dla gatunku zwrotami. Bohaterowie niezwykle ucharakteryzowani. Fabuła przemyślana i świetnie skonstruowana, a to wszystko oprószone lekko kiczowatym wątkiem miłosnym, który mimo wszystko nie odbiera uroku książce. Wszystko połączone jest ze smakiem.

Autorowi należą się wielkie gratulacje. Podejrzewam, że nie tak łatwo jest manipulować w ten sposób informacjami, postaciami, wydarzeniami, żeby wszystko miało sens i zachowana była chronologia.

Majstersztyk, który przekonał mnie do książek akcji! Polecam gorąco.

Roman Dłużniewski | 2016-12-02

Bardzo dobra, a co istotne bardzo wiarygodna książka. Ludlum nie dość, że potrafił pisać, to jeszcze doskonale orientował się w historii. Czyż to nie mogło się wydarzyć ??

Sigma | 2011-01-23
Przeczytana: 2008 rok

Rewelacyjna, jak wszystkie jego książki trzyma w napięciu od początki do końca.

Tiamat | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Uwielbiam książki Ludluma, jednak moim ulubieńcem jednak pozostanie Jason:)
Pakt Holcrofta jest pełen akcji, szpiegów, morderstw i wszelakich podchodów, których można się spodziewać po Ludlumie, jednak pomysł z nazistami w obecnych czasach trochę się wydawał dziwny. No i to zakończenie, jakby sugerujące kontynuację, trochę się zawiodłam, że nie skończyło się to jakoś tak wyraźniej.

Bogmulia | 2014-02-10

To była pierwsza książka tego autora, która wpadła mi w ręce. Chociaż była dość gruba, normalnie ją "pożarłam" :) Od tej pory kocham książki Ludluma. Akcja toczy się błyskawicznie i chociaż czytelnikowi co chwilę wydaje się, że zna zakończenie, to autor potrafi zaskakiwać i do końca człowiek nie jest pewny zakończenia. Zdecydowanie polecam!!!

Dariusz | 2013-02-14
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Czytając, wydaje się Ci że już wszystko wiesz, kto jest kim, co i dlaczego czyni, a potem następuje kolejny zwrot akcji i "nic już nie jest takie jak było ..."

Rewelacja. Na "jednym wdechu" przez kilkaset stron.

Lucas | 2014-10-07

Trzyma w napięciu od początku, aż do końca. Świetnie przemyślana i utkana fabuła przeplatana autentycznymi wydarzeniami.
Kawał świetnej literatury!