Płonący lód. Gra pozorów

Okładka książki Płonący lód. Gra pozorów Monika Rępalska, Ana Rose
Okładka książki Płonący lód. Gra pozorów
Monika RępalskaAna Rose Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Płonący lód (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Płonący lód (tom 2)
Płonący lód. Gra Pozorów
Wydawnictwo WasPos
2020-10-01
2020-10-01

Słabiutko. Bohaterowie, którzy nie zapadają w pamięć i fabuła, ktora niby jest ciekawa, ale sposób jest ukazania mnie nie porwała

„PŁONĄCY LÓD. GRA POZORÓW”

Ana Rose Monika Rępalska Wydawnictwo WasPos

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją powieści wspaniałego duetuautorek Rose i Rępalskiej „Płonący lód. Gra pozorów”.
Książka przypadła mi do gustu. Według mnie to jest romantyczna młodzieżówka z wątkami obyczajowymi i scenami 18 plus. Znajdziecie tutaj różne emocje od miłości, zauroczenia do nienawiści i zemsty.
Ona – Mikayla – dziewczyna, która dla swojej siostry jest gotowa zrobić wszystko, nawet za cenę własnego szczęścia. Jest gotowa zejść do samego piekła, żeby uratować chorą siostrzyczkę. Mikayla ma niesamowitych przyjaciół, którzy chcą jej w tym pomóc. Tylko czy ona chce tej pomocy? Jest uparta i wszystko robi po swojemu. A co się stanie, kiedy dostanie niemoralną propozycję? Czy ją zaakceptuje? Nasza bohaterka ma również brata. Jest jej bliźniakiem. Jest popularnym hokeistą. Co zrobi Mika, gdy pozna pewnego przystojniaka? Czy otworzy się na miłość? Czy jej dążenie do uleczenia siostry zaprzepaszczą prawdziwą miłość? Co z jej karierą? Jest łyżwiarką figurową. Do tego studiuje i pracuje. Chyba za dużo jak na jedną, młodą dziewczynę. Czy to wszystko da się ze sobą pogodzić?
On – Nico – gwiazda hokeja. Robi karierę. Wszystko przychodzi mu z łatwością. Dostaje wszystko czego zapragnie. O nic nie musi się starać. Ma pieniądze. Bogatych rodziców. Co będzie, gdy zauroczy go pewna ognista dziewczyna? Czy ją też zdobędzie z łatwością? Czy da się połączyć miłość do hokeja z miłością do dziewczyny? Podobnie jak Mikayla, Nico również studiuje.
„Płonący lód. Gra pozorów” jest drugim tomem cyklu „Płonący lód”. Przyznam bez bicia, że nie czytałam pierwszej części. Śmiało odnalazłam się w temacie. Jednak z miłą chęcią przeczytam zaległą część „Płonący lód. Nieczyste zagranie.”.
On hokeista, ona łyżwiarka. Obydwoje pokochali lód. Czy równie mocno pokochają siebie nawzajem? Czy miłość do lodu ich połączy?
Powieść wciąga, dlatego czyta się ją bardzo szybko. Znajdziecie tutaj mnóstwo ciekawych wątków. Między innymi:
- chora siostra, która czeka na przeszczep i z każdym dniem jest coraz słabsza. Nie wiadomo, czy doczeka się nowego serduszka. Żeby ona mogła żyć musi umrzeć inne dziecko. Jej siostra haruje jak wół, żeby pomóc rodzicom w zakupie drogich leków. Czy im się uda ją ocalić?
- gangsterskie porachunki i problemy z nimi związane. Nic więcej w tej sprawie nie napisze.
- jest również miłość. Czy przetrwa próbę czasu i miejsca? Czy to jest tylko młodzieńcze zauroczenie czy prawdziwa miłość?
Niesamowici bohaterowie. Bardzo waleczni. Brawa dla nich. Za niezapomnianą pomoc. Czy wy bylibyście gotowi rzucić to co kochacie, żeby ratować życie bliskiej osobie? Dobra akcja. Niesamowita fabuła.
Polecam „Płonący lód. Gra pozorów” wszystkim miłośnikom powieści obyczajowych i młodzieżówek. Nie zapominajcie, że tutaj również znajdziecie gorące sceny.

Wielkie brawa dla niezwykłego duetu Rose-Rępalska. Dziewczyny dałyście radę. Stworzyłyście niesamowitą powieść, która wzruszy niejednego czytelnika.

„PŁONĄCY LÓD. GRA POZORÓW”

Ana Rose Monika Rępalska Wydawnictwo WasPos

"Płonący lód. Gra pozorów." jest to 2 tom z serii, ale z zupełnie innymi bohaterami, więc tak jak ja nie czytaliście 1 tomu to śmiało możecie po tę część sięgnąć. Książka zaciekawiła mnie swoim opisem, więc koniecznie musiałam ją przeczytać.
Historia ta to gorący romans pomiędzy młodymi bohaterami, którzy zostali w bardzo fajny sposób wykreowani. Jak to się mówi, przeciwieństwa się przyciągają i również tak było w tym przypadku. Dwie zupełnie inne osobowości, ogień i woda, a jednak coś ich połączyło.
Książkę czytało się szybko, lekko i przyjemnie. Nim się obejrzałam to już kończyłam ją czytać - tak mnie wciągnęła. W tej historii nie ma miejsca na nude. Jest pełno humoru oraz są poważne rozterki bohaterów, które przeżywałam wraz z nimi.
Ten duet to mistrzostwo! Znam twórczość Any i uwielbiam jej pióro. Zaś twórczość Moniki dopiero miałam okazję poznać i już wiem, że muszę nadrobić resztę. Mam nadzieje, ze autorki jeszcze kiedyś połączą siły i zaskoczą nas jeszcze jakąś książka.
Polecam zapoznać się z tą pozycją!

Rewelacyjna książka. Bardzo dobrze, lekko i przyjemnie się ją czytało.
Polecam wszystkim.

Rewelacyjna książka. Bardzo dobrze, lekko i przyjemnie się ją czytało.
Polecam wszystkim.

Mikayla jest nieśmiałą, piękną dziewczyną. Wiecznie była w cieniu brata bliźniaka, gwiazdy hokeja. Wspólnie idą na studia. Tutaj dopiero dziewczyna pozna nowe przyjaźnie, ale i nie tylko. Ona uwielbia jazdę figurową na lodzie, dzięki temu zdobyła stypendium. Mikayla jest bardzo uparta, niewinna, ale i też bardziej skupia się na nauce. Jednak gdy na jej drodze staje Nico, jej świat wywraca się do góry nogami. Nico zawsze dostawał to co chciał - panienki na jedną noc i tylko to. Nie bawi się w związki. Do czasu gdy pojawia się ona. Musi ją lepiej poznać, jest dla niego wyzwaniem. Słodkim wyzwaniem. Postanawia się zmienić, chce mieć tylko ją. Na początku ich relacja była taka, że dziewczyna nie dopuszczała go do siebie, po jakimś czasie zaczęła się przekonywać do niego. Uczucia nie da się zatrzymać.

"- Mając cię u boku, czuję się spełniony - szepcze w moje włosy Nico, gdy leżymy wtuleni w siebie.
- A ja ciebie - wyznaję mu.
- Moja miłość do ciebie wzrasta z każdym kolejnym dniem."

"Płonący lód. Gra pozorów" jest drugim tomem, tutaj poznajemy innych bohaterów. Dwie autorki połączyły siły i napisały książkę, która była gorąca, niesamowita, ale i też wciągająca. Momentami było bardzo gorąco, aż w końcu akcja też zaczęła nabierać tempa. Świetne dialogi, ale i też bohaterowie, którzy rozpalają ogień. Fabuła bardzo ciekawa, a wręcz przeczytałabym ich dalsze losy lub innych bohaterów. Czuję mały niedosyt. Okładka jest gorąca, bardzo mi się ona podoba. Wiele emocji miałam podczas czytania książki - łzy również się pojawiły gdy była mowa o jej chorej siostrze. Mikayla i Nico to gorące połączenie, iskrzyło od początku aż do końca. Książka zapadnie mi w pamięci.
Gorąco polecam!

🔥Recenzja 🔥

Płonący lód Gra pozorów tom 2

Ana Rose
Monika Rępalska

Wydawnictwo Waspos

Witam, dziś kilka słów na temat książki pt" Płonący lód ".

MIKAYLA
Nieśmiała, cicha myszka trzymająca cały czas nos w książkach, oraz pracująca po szkole aby pomóc rodzicom. Ma również brata bliźniaka oraz młodszą siostrę.

NICO
Przystojny i dobrze zbudowany przyszła gwiazda hokeja. Mający wszystko czego zapragnie nie musząc nawet o to prosić.

Początek jak to początki książek opisy i poznawanie nowych bohaterów. Nie mogłam się w gryść ale potem już poszło z górki i bardzo szybko się ją czyta nawet nie wiesz kiedy strzeli ci sto stron.

Fajnie było patrzeć jak Mika oraz Nico robią te swoje podchody, w sumie bardziej to on robił niż ona. A dlaczego, bo Rudzielec wpadł mi w oko i za wszelką cenę chce ją mieć. Mika za to szybko dowiedziała się o tym jak chłopak się prowadzi, dlatego starała słuchać się rozumu a nie serca.
Ogólnie piękna historia dwojak młodych ludzi którzy wchodzą w coś co jest im kompletnie obce, a mianowicie prawdziwy związek. Jest dużo szczęścia, miłości oraz zła jak i kłamstw a raczej nie mówienie calej prawdy.

Jeżeli nie czytaliście pierwszego tomu to nic się nie dzieje, dlatego że tomy są niezależne od siebie i można czytać oddzielnie. Jeżeli nie czytaliście to zachęcam z całego ♥️

🔥Recenzja 🔥

Płonący lód Gra pozorów tom 2

Ana Rose
Monika Rępalska

Wydawnictwo Waspos

Witam, dziś kilka słów na temat książki pt" Płonący lód ".

MIKAYLA

NICO
Przystojny i dobrze zbudowany przyszła gwiazda hokeja....

"Płonący lód. Gra pozorów" tom 2, autorstwa Any Rose i Moniki Rępalskiej. Powieść ta jest napisana z perspektywy dwójki głównych bohaterów. Dzięki temu możemy poznać ich myśli jak i ich samych.
Na wstępie muszę zaznaczyć, iż niestety nie miałam okazji do przeczytania pierwszego tomu "Płonący lód. Nieczyste zagranie", nad czym ubolewam. Na szczęście autorki pokierowały fabułą tak, by można było z powodzeniem ominąć kolejność czytania, więc pierwszy tom przede mną 😊

Zaczynając czytać tę książkę stwierdziłam, że być może rozterki i życie uczuciowe studentów nie jest już dla mnie (wiecie starsza ze mnie pani 😅 itd) jednak, gdy poznałam bliżej bohaterów, ich troski i problemy jakie mimo wieku towarzyszą im w życiu, zmieniłam zdanie. Bo życie na kampusie to nie tylko miłostki, zabawa, szaleństwa i wieczne imprezy. Mikayla i Nico, chociaż pochodzą z dwóch różnych światów łączy ich pasja. Oboje mają plany na przyszłość, które ściśle wiążą ze sportem, który kochają ponad wszystko. Ona z łyżwiarstwem figurowym, on zaś z hokejem. Gdy wydaje się, że wszystko jest już na dobrej drodze, dzieje się coś nieoczekiwanego. Ojciec Miki chcąc pomóc w leczeniu młodszej córki, Lili, popełnia poważy błąd, który może zaważyć nad bezpieczeństwem jego rodziny. Mikayla, która rodzinę stawia na pierwszym miejscu, a dla młodszej siostry jest gotowa na wszystko, postanawia pomóc mu za wszelką cenę. Niestety nie jest to takie proste i chociaż otacza ją grono przyjaciół, którzy chcą jej pomóc, dziewczyna decyduje się ich w to nie mieszać. Jakie będą konsekwencje? Czy uda jej się wyjść cało z opresji? Czy ktoś jej pomoże?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie czytają tę historię.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. To doskonały sposób na odprężenie i spędzenie miło czasu.
Moja ocena to 8/10 ⭐

Nareszcie si doczekałam...jednak musiałam jeszcze raz przeczytać 1 cz.świetna i szybko się czyta....

Mikayla Jonson to skromna i płochliwa dziewczyna, która wiecznie trzyma nos w książkach. Dziewczyna chowa się w cieniu brata bliźniaka Milana, gwiazdy hokeja, duszy towarzystwa i dumy rodziców. Teraz oboje wyjeżdżają na studia. Mikayla spędza swój czas na nauce, pracy oraz opiece nad chorą młodszą siostrą Lily. Jej pasją jest łyżwiarstwo figurowe.
Nico Logan to utalentowany hokeista, chłopak, który może mieć każdą dziewczynę. Ma opinię flirciarza i Casanovy. Kiedy na jego drodze staje seksowna rudowłosa piękność nie daje za wygraną i robi wszystko, aby ją zdobyć.
Mikayla przy bliższym poznaniu dostrzega prawdziwe oblicze Nico.
Jednak życie nie rozpieszcza Mikayli, która jest zbyt dumna, aby prosić kogokolwiek o pomoc. Woli sama dźwigać ogromny bagaż problemów na swoich barkach.
Pewnego wieczoru po Nico przychodzą jego przyjaciele, którzy wyciągają go na parkingowy kampus, a tam podejrzani mężczyźni wpychają Mikaylę do auta i odjeżdżają.
Co stało się z dziewczyną i w co wplątała się?

Po przeczytaniu pierwszego tomu "Płonący lód. Nieczysta gra" wiedziałam, że muszę przeczytać drugi tom.
Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony i trzymała w napięciu do ostatniej strony.
To gorący romans z młodymi bohaterami studentami, o miłości, przyjaźni, problemach, poświęceniu się dla rodziny i osoby bliskiej.
Autorki stworzyły piękną powieść o pięknej przyjaźni między młodymi ludźmi.
Cięte riposty i przepychanki słowne między bohaterami wprowadzają w dobry nastrój.
Książka bardzo podobała mi się.
Możecie ją czytać nawet jeśli nie przeczytaliście poprzedniego tomu, bo to jest całkiem inna historia.
Liczę na kolejny tom, bo świetnie bawiłam się czytając tę książkę.
Polecam.

Nico Logan to...

Lekko się czyta ale dużo rzeczy opisane jest po łebkach lub pominięte. Wszystko dzieję się trochę za szybko i nie czuć w tym wielu emocji.

• Romans
  • Od wydawnictwa