Kupidyn

Monika Rępalska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo WasPos
2021-09-28
2021-09-28

"...Ta sprawa od samego początku była pełna zagadek i niedomówień. Jednak w tym roku coś się zmieniło. Kupidyn wręcz chciał zostać złapany. Podawał nam wskazówki na tacy, tylko że my nie byliśmy w stanie rozwiązać ich na czas".

Brook od pięciu lat w walentynki o godzinie dziesiątej dostaje prezent. Piękne pudełko z ludzkim sercem w środku. Sprawca jest nieuchwytny. Ten dzień dla pięknych blondynek jest dniem śmierci, ponieważ nie wiadomo na kogo w tym roku padnie. Jednak gdy chodzi o życie siostry, Brook poruszy niebo i ziemię by dorwać Kupidyna.

Książkę kupiłam przypadkowo, w oczy wpadł mi tytuł. Nie czytając opisu myślałam, że to będzie jakiś romans mafijny. Bardzo się pomyliłam. Jakie było moje zaskoczenie gdy dostałam zagadkę kryminalną, która przeczytałam w jeden dzień. Nie powiem, książka bardzo wciąga i nie pozwala się oderwać. Jest zagmatwana, nieprzewidywalna, trzyma w napięciu, czytasz i się zastanawiasz kim jest Kupidyn, co za chwilę się wydarzy, kto zginie?

Zakończeniem jestem rozczarowana, całą książkę była akcja, przyjemnie się czytało, lecz ostatnie strony to poplątanie z pomieszaniem. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za zbrodniami stoi akurat ta osoba.

świetna ;)
trzyma w napięciu, bardzo mi się podobała ;)
Polecam!

świetna ;)
trzyma w napięciu, bardzo mi się podobała ;)
Polecam!

Walentynki zapewne dla przeważającej większości z nas kojarzą się z czymś przyjemnym, prawda? A co byście powiedzieli na thriller, w którym dzień zakochanych i Kupidyn mocno odbiegają od wszędobylskich serduszek, płynących z radia romantycznych piosenek itp.?

Bardzo intrygowała mnie postać Kupidyna. Nie wiedząc kim jest, snułam własne domysły. Podczas czytania aż przebierałam nogami, by zagłębić się w wątki z udziałem jego postaci, by poznać jego tok myślenia, to co zrobił i co jeszcze szykuje. Naprawdę przerażały mnie te krwawe opisy. Oj, skutecznie udało się mu wraz z autorką wyprowadzić mnie w pole.

"Dzięki jej zaborczości i chęci złapania mnie nigdy nie czuję nudy. A tym samym moja kreatywność co do sposobu uśmiercania kolejnych ofiar wzrasta."

Duże wrażenie zrobiła na mnie główna bohaterka Brooke. To silna, bezkompromisowa, nieugięta kobieta, agentka FBI. Przy niej, męscy agenci również tropiący zabójcę, wypadali słabo.

"Znowu traciłam panowanie nad sobą. Te wydarzenia mnie wykańczały. Chociaż wcześniej mówiłam, że jestem silna, to w tej chwili tego nie czułam."

Monika Rępalska doskonale wiedziała co zrobić, by zaintrygować, przykuć uwagę, a przede wszystkim sprawić, byśmy czuli wręcz paniczny strach. Każda strona przynosiła coś nowego, zaskakującego, zmuszającego do myślenia, wiązania faktów.

"Tego dnia odbywało się wszystko w ten sam sposób co zawsze. Najpierw informacja o martwej kobiecie, potem dostarczano jej serce zapakowane w ozdobne pudełko niczym prezent. Do tego był dołączony cytat o nieszczęśliwej miłości. I tak od pięciu lat."

Historia udowadnia jak duże znaczenie i wpływ na nasze życie mają traumatyczne wydarzenia z przeszłości, jak potrafią zmienić człowieka. Ale nic więcej tu nie zdradzę, by nie zepsuć Wam zabawy.

"Kupidyn" to skomplikowany, brutalny, mroczny, trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Czy Walentynki znów będą kojarzyć się ze szczęściem? Sprawdźcie! I uważajcie, komu oddajecie swoje serce...

Od pięciu lat walentynki dla Brooke James agentki FBI kojarzą się tylko z brutalnymi morderstwami. Mimo, że James próbuje odszukać mordercę, któremu nadała przydomek Kupidyn ten jest nieuchwytny. Co więcej morderca ma określony modus operandi. Zawsze wybiera kobiety o blond włosach, które nie mają więcej niż trzydzieści lat.

Jednak tym razem morderca robi wszystko żeby został schwytany, bowiem zostawia już nie tylko zagadki przy swoich ofiarach… Tym razem porywa siostrę agentki James.

Od teraz zaczyna się walka z czasem. Brooke ma dwa tygodnie by odszukać swoją siostrę. Po tym czasie podzieli ona los poprzednich ofiar.

Kim jest Kupidyn? Dlaczego morduje tylko w dzień zakochanych?

Jedno jest pewne 14 luty nigdy nie był tak krwawy.

Co to była za książka!!!! Autorka przyzwyczaiła nas czytelników do niegrzecznych książek, które wychodzą z pod jej ręki. Jednak tym razem dostajemy fantastycznie napisany thriller kryminalny. Od samego początku dostajemy fenomenalnie przedstawioną zagadkę, którą musi rozwikłać Brooke. W tej książce nie ma czasu na nudę. Z każdym rozdziałem emocje sięgają zenitu, a czytelnik zastanawia się tylko czy główna bohaterka zdąży odszukać siostrę.
Ta książka to majstersztyk! Musicie ją przeczytać, zwłaszcza, że już niebawem… WALENTYNKI… 😈

Jednak tym razem morderca robi wszystko żeby...

Brooke jest agentką FBI, kobieta próbuje rozwikłać sprawę, która dotyczy jej samej. Co roku w walentynki dostaje piękne pudełko z ludzkim sercem. Mijające godziny, to kolejne ofiary. Kto stoi za tak przerażającymi prezentami? Dlaczego sprawca to robi?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jestem zachwycona jej piórem, książkę czytało mi się bardzo dobrze. Pani Monika stworzyła niepowtarzalną fabułę z intrygującymi bohaterami oraz wieloma zwrotami akcji. Takiej odsłony walentynek jeszcze nie czytałam, musicie przygotować się na wciągający thriller psychologiczny, ktory z pewnością zaskakuje i wciąga czytelnika.
Brooke nie cofnie się przez niczym, musi dorwać tajemniczego mordercę, ponieważ dla niej sprawa osobista, jest zagrożone życie kogoś z jej bliskich, a to zdecydowanie najlepsza motywacja.
Czytając tą historię czułam się tak jakbym tam była i razem z Brooke próbowała rozwikłać sprawę Kupidyna, jednak jego poczynania cały czas sprowadzały zarówno główną bohaterkę jak i mnie na manowce, Kupidyn ciągle był krok przed nami.
Książka jest naprawdę mroczna, brutalna i nietuzinkowa, autorka świetnie trzyma czytelnika w napięciu, by na koniec zaserwować świetnie, nieprzewidywalne zakończenie! Poproszę o więcej takich historii!

,,Tego dnia odbywało się wszystko w ten sam sposób co zawsze. Najpierw informacja o martwej kobiecie, potem dostarczano jej serce zapakowane w ozdobne pudełko niczym prezent. Do tego był dołączony cytat o nieszczęśliwej miłości. I tak od pięciu lat".

Wybaczcie, ale nie mogłam wytrzymać, by wam tego cytatu nie zamieścić. Chciałam, byście zobaczyli, że wydawnictwo WasPos wydaje nie tylko romanse i sielanki, ale i książki, po przeczytaniu których na waszej skórze wyjdzie gęsia skórka...

Nie wiem jak wy, ale ja zupełnie inaczej wyobrażałam sobie walentynki, niż te w książce. Brook jest agentką z FBI i od pięciu lat stara się złapać mordercę zwanego Kupidynem. Praktycznie teraz straciła już całą nadzieję na złapanie go, gdyż cokolwiek co by nie poczyniła, gdziekolwiek by się nie obróciła i czegokolwiek by się nie dowiedziała, to zawsze było za późno. Takie kilka kroków przed nimi wyrastał człowiek, który miał bestialskie zamiłowanie. Podniecało go nie życie, a śmierć i to nie byle jaka. Dość długo grał policji na nosie. Być może gdyby lepiej dobrał sobie kolejną ofiarę, cała masa wydarzeń nie miałaby miejsca. Jednak popełnił okropny błąd. Dopadł do niewłaściwej osoby i tym samym zapoczątkował nieprzewidziane dla siebie konsekwencje. Czy jednak faktycznie był na tyle naiwny, by po tylu latach dać się złapać? Czy każda blondynka była zagrożona, czy w tym wszystkim chodziło o coś innego?

Słuchajcie, przed wami fantastyczny thriller psychologiczny, który zaskoczy wielu czytających. Bezwzględny porywacz, okropny morderca sprawił, że żadne walentynki nie potrafiły przynieść nikomu szczęścia. Były tylko pamiątką po kolejnym morderstwie, które już było i zapowiedzią tego, które nadejdzie. Wiele niewyjaśnionych zagadek, dość długo ukrywany motyw mordercy i ta bezsilność, która rujnowała im życie prywatne.
Niebanalny pomysł na książkę, którą czyta się szybko, bo łakniemy poznania prawdy. Bywały momenty, że bałam się co znajdę na następnej stronie. Świetna książka dla ludzi, którzy podczas czytania lubią też myśleć.

„Znowu traciłam panowanie nad sobą. Te wydarzenia mnie wykańczały. Chociaż wcześniej mówiłam, że jestem silna, to w tej chwili tego nie czułam.”

Jest to moje kolejne spotkanie z aktorką, które uważam za bardzo udane. Dodatkowo jest to mój Patronat, z którego jestem bardzo zadowolona.
Książka jest całkiem inna od poprzednich Moniki, mroczna, zaskakująca i trzymająca w napięciu. Tytułowy Kupidyn to morderca, a jego sprawą zajmuje się Brooke James agentka FBI. W każde walentynki dostaje ona tajemnicze pudełko, z sercem i cytatem o nieszczęśliwej miłości, i tak jest od 5 lat.

Niestety morderca ciągle jej się wymyka, a ona nie odpuszcza i jest coraz bliżej odkrycia prawdy.
Fabuła jest wciągająca i zaskakuje na końcu, także warto odkryć ten świetny kryminał w wydaniu Moniki Rępalskiej. Tytułowy Kupidyn to naprawdę bezwzględny morderca, póki jest na wolności w walentynki każda blondynka jest zagrożona. Zwrot akcji następuje kiedy to życie siostry Brook jest zagrożone. Czy agentka przechytrzy Kupidyna i dopadnie go? O tym dowiecie się czytając, ja szczerze bardzo się wciągnęłam, śledziłam historię w napięciu, gdyż postać Kupidyna od początku była dla mnie mocno intrygująca. Fabuła wciąga bardzo i książkę można przeczytać w jeden wieczór. Emocji w niej nie zabraknie od samego początku, historia jest mroczna i wciąga. Debiut autorki w tym gatunku mi przypadł do gustu, pióro jest lekkie ale w tekście znalazłam kilka drobnych literówek. Mimo wszystko mi się bardzo podobało, szczególnie zakończenie, które mnie zaskoczyło. Chciałbym jeszcze aby pewne wątki zostały rozwinięte i po cichu liczę na kontynuację ;)
Polecam !

Generalnie nie przepadam za kryminałami, choć muszę przyznać, że ta książka mi się podobała.
Brooke James jest agentką FBI. Od kilku lat w walentynki dostaje nietypowy prezent - pudełko z ludzkim sercem.
Tego dnia, jak co roku rozpoczyna się pogoń za mordercą.
Brooke ma 24 godziny na złapanie zabójcy.
Jednakże w tym roku zasady ulegają zmianie, a stawka będzie wyższa niż zawsze.
Jedyne moje zastrzeżenie nie jest to autorki a do wydawnictwa.
Niestety podczas składania książki pominięto w dwóch miejscach po kilka stron.
Jest to irytujące, ale to moje jedyne zastrzeżenie jeśli chodzi o tą książkę.

Tego dnia, jak co roku rozpoczyna się pogoń za mordercą.
Brooke ma 24 godziny na złapanie zabójcy.
Jednakże w tym roku zasady ulegają zmianie, a stawka będzie wyższa niż...

Świetny kryminał. Czasami lubię odpocząć od romansów. Ta książka była idealnym przerywnikiem

Wciągająca historia! Polecam

Wciągająca historia! Polecam