Zimowe serca

2020-11-18
2020-11-18
romans miłość uczucia

SZANSA NA SZCZĘŚCIE

Kolejny audiobook wysłuchany. Tym razem skusiłam się na obyczajową opowieść Anny Wolf zatytułowaną "Zimowe serca". Interpretacja Anny Jędrzejak wypadła rewelacyjnie i moim zdaniem podniosła atrakcyjność tej książki, co zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

Tara Wilson jest świeżo po rozwodzie. Udało jej się zakończyć związek z mężem psychopatą, choć tak do końca się jeszcze od niego nie uwolniła. Roger nadal stara się mieć wpływ na swoją byłą żonę i mieszać w jej życiu. Kobieta jest przedszkolanką, matką dwóch córek. Małżeństwo z Rogerem sprawiło, że bohaterka jest nieufna i wycofana, szczególnie wobec mężczyzn. Nie szuka kontaktu, boryka się z problemami finansowymi, ale skupiając się na dzieciach stara się poskładać na nowo swoje życie. Zimą, na krótko przed Bożym Narodzeniem Tara jest świadkiem wypadku. Kobieta wzywa pomoc i tym samym ratuje życie pewnemu nieznajomemu mężczyźnie, którego samochód zsunął się z drogi prosto do rzeki. Poszkodowanym jest Erick Walker - facet po przejściach, z bujną przeszłością i zatargami z prawem. Po roku od tego zdarzenia ścieżki bohaterów niespodziewanie znów się przecinają. Oboje nie są tego świadomi, ale tym razem Tara czuje się zaintrygowana osobą Ericka, a on zabiega o jej zainteresowanie. Czy kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością mają szansę stworzyć trwałą relację?...

"Zimowe serca" to romantyczna opowieść utrzymana w świątecznym klimacie, w której wątek sensacyjny jest ciekawym uzupełnieniem fabuły. W ten sposób historia jest wyrazista i nabiera charakteru. Pomimo zaledwie dwustu stron mamy tu kilka naprawdę interesujących wątków. "Zimowe serca" to powieść o drugich szansach, trudnych relacjach, nowych początkach oraz pragnieniu bliskości, poszukiwaniu miłości i szczęścia w życiu.

Osobiście mam mieszane uczucia wobec tej książki. Fabuła wydała mi się w porządku, pomysł całkiem intrygujący, historia życiowa, przystająca do realiów, jednak podczas słuchania pojawiały się zgrzyty. Nie podobało mi się nadmierne używanie wulgaryzmów, które kompletnie nie pasują do świątecznej opowieści. W zestawieniu z popularnym biblijnym cytatem o miłości pochodzącym z listu do Koryntian, który pojawia się w zakończeniu, te wszystkie przekleństwa wydają się tym bardziej nie na miejscu. Trzeba przyznać, że jest to bardzo zaskakujące i niepopularne połączenie.

Wątek dotyczący przeszłości Eryka, jego zatargów z prawem oraz szemranych interesów zwraca uwagę na to jak często sądzimy po pozorach. Ludzie są postrzegani nie przez to jacy są i co myślą, ale przez pryzmat wyglądu, czy postępków oraz incydentów, a przecież jak czytamy:
"Przeszłości nie da się zmienić, ona nas kształtuje, ale nie definiuje".

Historia jest bardzo krótka, w moim przekonaniu za krótka. Wątków nie ma zbyt wiele, ale są potraktowane powierzchownie. Bez trudu można byłoby je bardziej rozbudować. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to temat dotyczący siostry Eryka, która pojawia się jak burza i znika osiągnąwszy swój cel. Fajnie byłoby poznać więcej szczegółów na temat rodziny głównego bohatera, a tutaj wszystko pozostaje jedynie w sferze domysłów.

"Zimowe serca" to moje pierwsze spotkanie z piórem Anny Wolf. Nie czuję rozczarowania, ale nie jestem też zachwycona. Mam na półce jeszcze jedną książkę autorki tym razem w klimacie średniowiecza - zamków, rycerzy, potyczek i... klątwy. Ciekawa jestem, jak autorka poradziła sobie z taką tematyką.

SZANSA NA SZCZĘŚCIE

Miła świąteczna historia. Romans z wątkiem sensacyjnym.
Opowieść o drugich szansach , o odnalezieniu szczęścia i walce o miłość i szczęście.

Miła świąteczna historia. Romans z wątkiem sensacyjnym.

Nie jestem przekonana do tej książki. Oczekiwałam czegoś innego - jakiejś delikatnej historii, pełnej uczuć i napięcia, a otrzymałam przerysowaną opowieść. Tara i Erick zakochują się w sobie dość szybko (kilka dni?),życie ich nie rozpieszcza - oboje przeżyli niemało w swoim życiu - a teraz świat sprzeciwia się przeciwko nim. Same problemy!
Nie podobało mi się też to, że wielokrotnie pojawiało się słowo "kurwa", ale tak niepasujące do kontekstu... I nazywanie Tary "Karmelkiem"... Albo narrator mówiący "blondynka" (niemalże bez przerwy).
Nie podoba mi się także lektorka i samo nagranie - czasami tekst mi się zacinał, chwilami słowa się urywały i zaczynało się nowe zdanie. Ciężko było.

Nie podobało mi się też to, że...

cudowna polecam przeczytać

cudowna polecam przeczytać

"ZIMOWE SERCA" - ANNA WOLF
Książka zaczyna się wypadkiem,, jadąca Tara natrafia na niego, samochód, który się zsunął ze skarpy. Chcąc pomóc kierowcy sama wpada w wodę. Kiedy się z niej wydostaje dzwoni na pogotowie i odjeżdża by nie dostać zapalenia płuc. Tak się składa, ze mija rok, Tara totalnie zmienia swoje życie i wtedy właśnie na jej drodze staje ON. Co się stanie i jak to się skończy, poczytajcie lub posłuchajcie. Pierwszy raz sięgnęłam po książki tej autorki, dlatego chętnie sięgnę po następną. Polecam. Ciepła i bardzo życiowa o tym, że czasem to co wydaje się piękne może być okrutne, a to co niewiadome może okazać się drogą do szczęścia.

OCENA 09/10
146/23 (07/12) ( 30/23 świąteczna)
ilość stron: 210
data wyd: 18.11.2020
czas przewidziany czytania: 04 h 43 min.
Czas słuchania: 05 h 43 min
lektorzy empik: Jędrzejak Anna
Anastazja
Skończona 17.12.2023 (słucha) 1/2

"ZIMOWE SERCA" - ANNA WOLF

🔥 Recenzja 🔥

Autorka @annawolf.autor
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Erick Walker nie wierzy w cuda. A jednak pewnego zimowego dnia tuż przed Bożym Narodzeniem zdarzyło się coś niezwykłego. Nieznajoma uratowała Ericka, kiedy jego samochód zsunął się ze skarpy prosto do rzeki.
Nie wiedział, że była to Tara Willson, matka dwóch nastoletnich córek, która po rozstaniu z mężem borykała się z problemami finansowymi. W dodatku nie ufała ludziom, a w szczególności przedstawicielom płci męskiej.
Strach przed zaufaniem, pragnienie bliskości drugiej osoby to są główne motywy książki. Autorka w książce chce nam przekazać, że nie liczy się wygląd, pieniądze czy przeszłość, każdy zasługuje na szczęście, każdemu też należy się druga szansa w życiu. Nigdy nie jest za późno na odnalezienie własnej drogi w życiu.

"Przeszłości nie da się zmienić, ona nas kształtuje, ale nie definiuje".

Tara Willson jest rozwódka, jej małżeństwo z pozoru wyglądało na udane, mąż dzieci, pieniądze, samochody dom. Za zamkniętymi drzwiami już nie było tak kolorowo. Brak miłości czułości, a do tego przemoc fizyczna i psychiczna zniszczyły pewności siebie Tary.
Erick Walker to facet z kryminalną przeszłością. Po wyjściu z więzienia chce zmienić swoje życie. Pracuje, ma własna firmę dom, który remontuje, ale przeszłość wraca do niego jak bumerang i będzie czyhać na jego życie.
Czy uda się dwójce bohaterów z trudną przeszłością odnaleźć w życiu szczęście ? Czy mimo tego co spotkało Tare w małżeństwie będzie potrafiła zaufać mężczyźnie ?
Czy wypadek z przed lat drastycznie zmieni życie Ericka?Czy tych dwoje zazna spokoju w swoich ramionach?
Pełna ciepła, pozytywna historia w świątecznym klimacie.
Bardzo lubię pióro Autorki, więc musiałam nadrobić pewną zaległą książkę, która od pewnego czasu wziąć chodziła za mną. Więc zaległości nadrobione, było warto poczekać z nią do kolejnej zimy.

Temat kryminalny i drugiej szansy, który w mojej opinii jest bardzo ważny, ponieważ uważam, że w naszych czasach coraz częściej szufladkujemy ludzi, patrząc właśnie na ich przeszłość, na to jak wyglądają, nie staramy się ich poznać.

🔥 Recenzja 🔥

Autorka @annawolf.autor
Wydawnictwo @wydawnictwoniezwykle

Nie będę tu powielać innych negatywnych opinii, zgadzam się z nimi całkowicie. Jeszcze nigdy w życiu czegoś takiego nie czytałam. Jestem w szoku, że taka kiążka została przez kogokolwiek wydana. Tego się nie da czytać. Dodaję punkcik za brak tandetnych scen erotycznych.

Bardzo fajna romantyczna i świąteczna historia.
Polecam.

Bardzo fajna romantyczna i świąteczna historia.
Polecam.

❤️❤️❤️
Mój opis:
Eric Walker to facet z przeszłością kryminalna nie wierzący w cuda i pokiereszowany przez życie.
Tara Wilson to kobieta z bagażem życiowym, matka dwóch nastoletnich i rozwódka z problemami finansowymi.
Ich drogi przetną się a oni nawet nie będą tego świadomi. Okres Bożego Narodzenia to jednak magiczny czas, którego nawet im będzie dane doświadczyć. I oboje wezmą to co da im los.

Piękna historia, która ma turbulencje. Warto po nią sięgnąć nawet po świętach, bo każdy zasługuje na miłość ❤️‍🔥

❤️❤️❤️
Mój opis:

❄️Recenzja❄️

Autorka : @annawolf.autor

Wydawnictwo: @niezwyklezagraniczne

❄️Cześć Książkoholicy, przychodzę do Was z recenzja książki "Zimowe serca",jest to moja pierwsza pozycja świąteczna w tym roku.
Książka jest wciągająca,czyta się ją niezwykle szybko i myślę, że jest idealna na jeden wieczór z kubkiem gorącej czekolady.
Autorka ukazuje jak ludzie oceniają innych tylko przez pryzmat wyglądu lub przeszłości.
Jednym mankamentem jest brak chemii między bohaterami.
Jeżeli chcecie poczuć zimowy, a zarazem świąteczny klimat polecam z czystym sumieniem tą pozycję.

❄️Tara jest kobietą z dużym bagażem życiowym, dwiema córkami, byłym mężem tyranem i toksykiem. Kobieta próbuje ułożyć sobie życie na nowo,mimo iż były mąż nie daje jej spokóju i na każdym kroku próbuje uprzykrzyć jej życie.
Erik jest człowiekiem z przeszłością kryminalna i ma problem z zaufaniem.

❄️Pewnego zimowego ranka, Tara pomaga nieznajomemu mężczyźnie, który miał wypadek i wpadł do rowu.
Rok po zdarzeniu spotykają się ponownie na sklepowym parkingu ale żadne z nich nie ma świadomości, że już sie spotkali.
Mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach czy będą w stanie stworzyć szczęśliwy związek?

"Życie jest jak cebula. Czasem z wierzchu ładna, ale w środku zgniła albo na odwrót. Kiedy zaczniesz ją obierać, okazuje się, że nie wszystko jest takie, na jakie wygląda."

Moja opinia: 6/10

❄️Recenzja❄️

Autorka : @annawolf.autor

Wydawnictwo: @niezwyklezagraniczne

Autorka ukazuje jak ludzie oceniają innych...

• Romans

Anna Wolf Zimowe serca Zobacz więcej