Świąteczny plan

Monika Rępalska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2021-12-03
2021-12-03

„Świąteczny plan” ciężko nazwać książką. Jest to typowe opowiadanie przez co nie wiem czy cieszyć się, że czytanie zajęło mi ponad godzinę, czy smucić że wiele wątków aż prosiło się o większe rozwinięcie.

Na szczęście mimo krótkiej formy bohaterowie okazali się bardzo sympatyczni i aż chciało się śledzić ich losy. Główna bohaterka Amber to dość nieśmiała kobieta, która w skryciu wzdycha do swojego współpracownika Matthiew. Razem z przyjaciółką wymyśla plan uwiedzenia obiektu westchnień podczas świątecznej imprezy firmowej. Ale zanim to nastąpi jej relacja z Matthew nagle zaczyna się zmieniać.

Świąteczna impreza ujawni sekret skrywany przez Matthew, a Amber będzie musiała dokonać trudnego wyboru. Czy magia świąt zadziała i wybaczy mężczyźnie jego sekret?

Idealna pozycja dla tych, którzy chcieliby przeczytać zabawną i lekką świąteczną historię.

2026
1962

Książka „Świąteczny plan” Moniki Rępalskiej to świetne opowiadanie 60 stronicowe o historii biurowej, która dzieje się przed świętami.
Z opowiadania dowiadujemy się, że nic co na pierwszy rzut oka widzimy, nie zawsze wydaje się takie.
Poznajemy Amber, której podoba się kolega z pracy. Jej koleżanka pomaga jej wdrożyć świąteczny plan. Sytuacja dość szybko się rozwija i jest przewidywalna.
Jednak to miło spędzony czas.

„Świąteczny plan” to krótkie opowiadanie z wątkiem biurowym. Idealna pozycja dla tych, co chcieliby przeczytać zabawną i ciekawą historię w świątecznym wydaniu.
Amber to trochę taka szara myszka, która od jakiegoś czasu potajemnie darzy uczuciem kolegę z pracy. Matthew jednak zdaje się nie zwracać uwagi i to tylko na nią. Kiedy jej przyjaciółka Jillian obmyśla „świąteczny plan” na zdobycie mężczyzny, wiele rzeczy zaczyna nagle się zmieniać, a jej relacja z Matthew zaczyna szybko nabierać tempa. Jednak czy można stworzyć coś stałego na kłamstwie?
Krótka, ale fajna opowieść o tym, że to, co wydaje nam się na pierwszy rzut, może okazać się całkowicie inne. To opowiadanie zdecydowanie ciekawsze byłoby w pełnowymiarowym formacie, gdzie autorka mogłaby stworzyć ciekawą komedię romantyczną. Nie mniej historia mi się podobała.
Czasami takie krótkie opowiadania to ciekawy wybór, zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele czasu. Wiadomo, że takie historie najczęściej są przewidywalne, tak jak tu, jednak ciężko żeby nie było przy 60 str. Więc jeżeli zbytnio jesteście zbiegani przez przedświąteczne przygotowania, a chcielibyście sięgnąć po lekką i zabawną historię świątecznym, to ta pozycja będzie idealna!
@zaczytany_swiat_mamy

Krótkie opowiadanie o miłości w realiach biurowych. Amber podoba się Matthew jednak uważa, że nie jest wystarczająco atrakcyjna by zainteresować swoją osobą nowego kolegę. Razem z przyjaciółką Jillian obmyśla więc pewien plan. Czy się powiedzie, a może los napisze swój własny plan?

Lekkie, przyjemne, nie wymagające większego myślenia. To taka nowelka na pochmurne popołudnie, albo popawę humoru, kiedy akurat los postanowi dać Ci w kość.

"Świąteczny plan" Monika Rępalska

Amber darzy uczuciem pewnego mężczyznę, z którym pracuje. Matthew jednak zdaje się nie zwracać na nią uwagi.

Czytając to opowiadanie nie mogłam nie porównać go z czytaną wcześniej historią Corinne Michaels.
W moim odczuciu "Świąteczny plan" był dużo, dużo lepszy.
Już pierwszy rozdział powiedział mi, że to jest to. Mimo, że typowo świątecznego klimatu jest tu malutko, a więcej romansu biurowego to jestem zdecydowanie na tak.
Historia jest spójna, i mimo krótkiej formy wszystko ma ręce i nogi. Historia Amber i Matthew mnie usatysfakcjonowała, a to dla mnie najważniejsze. Miłoby było przeczytać ciąg dalszy tego opowiadania, albo w formie rozbudowanej, jako pełnowymiarową powieść 😃

"Świąteczny plan" Monika Rępalska

Kiedy Amber dostaje zaproszenie na firmową, świąteczną imprezę, która na dobrą sprawę nie napawa jej optymizmem, jej współlokatorka i przyjaciółka Jillian obmyśla świąteczny plan dzięki któremu Amber uda się uwieść Matthew....

Stylistycznie dobrze napisany świąteczny romans biurowy. I tyle.
Fabuła oklepana, sztampowa, przewidywalna. Dialogi sztuczne. Postacie to takie naiwne głuptaski. Matthew wychwala domyślność Amber, bo wydedukowała, że pewne informacje mężczyzna posiada od jej przyjaciółki, która jako jedyna je znała. No faktycznie, główny bohater inteligencją nie grzeszył skoro nie domyślił się jak Amber mogła postrzegać sytuację na lodowisku.
Strasznie nudna historyjka. Dobrze, że krótka.

Stylistycznie dobrze napisany świąteczny romans biurowy. I tyle.

"Może rze­czy­wi­ście po­win­nam zgo­dzić się na sza­lo­ny po­mysł Jil­lian, a niech wyjdą im wszyst­kim oczy, kiedy zo­ba­czą nową Amber. Jesz­cze Mat­thew bę­dzie śli­nił się na mój widok, a wtedy ja po­trak­tu­ję go takim samym spoj­rze­niem, jakim on ob­da­rza mnie co­dzien­nie – jak­bym była po­wie­trzem."
Amber podkochuje się w swoim nowym koledze z pracy. Jednak Matthew nie zwraca na nią żadnej uwagi. Za namową przyjaciółki godzi się na metamorfozę, którą mają przeprowadzić na świąteczną biurową imprezę. A jednak jeszcze przed imprezą zaczęły dziać się dziwne rzeczy, które spowodowały że Amber zaczęła dostrzegać coś, czego nie widziała wcześniej. Co się jednak stanie gdy na jaw wyjdą wszystkie tajemnice mężczyzny?
"Po­dob­no świę­ta to czas, kiedy po­win­no się wy­ba­czać."

"Świąteczny plan" to krótkie i lekkie opowiadanie w klimacie świąt z motywem romansu biurowego i mężczyzny zabiegającego o uwagę kobiety.....

Amber podkochuje się w swoim nowym koledze z pracy. Jednak...

Stanowczo za krotka 😉

Stanowczo za krotka 😉

Opowiadanko o miłości ze świętami w tle. Nic nadzwyczajnego.

Opowiadanko o miłości ze świętami w tle. Nic nadzwyczajnego.

• EBook (od 2014)
  • Rezygnacja
  • ❇️ Legimi
  • Książka na Boże Narodzenie
  • #WyzwanieLC2022

Dodaj cytat z książki Świąteczny plan