Kawaler Złotej Ostrogi

powieść historyczna
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1967-01-01
1967-01-01
XVI wiek przygody niewola turecka

Książkę przeczytałam dawno temu.Wtedy myślałam że bohaterowie jej są postaciami wybitnie fikcyjnymi.Jakież było moje wielkie zdumienie,kiedy całkiem niedawno,dowiedziałam się że jestem w wielkim błędzie.Czyta się ją ,, jednym tchem,,-a ja osobiście wiele razy już do niej wracałam przez lata jej posiadania.

Przypadkiem szukając innej książki, trafiłam w bibliotece na tytuł młodzieżowy, który pozytywnie mi się kojarzył z przygodą i romansem na krańcu świata, z honorem i patriotyzmem w nienachalnej odsłonie. Co mi tam, gruba nie jest, czcionka duża, a mnie coś w środku ssie by zrobić wieczór wspomnień czytelniczych.
Historia z czasów, gdy byliśmy Przedmurzem Chrześcijaństwa. W ogólnych zarysach treść pamiętałam nieźle. Rzeczywiście zawiera to wszystko o czym pisałam wyżej, tyle że inaczej po latach ją odbierałam. Ja dojrzałam, książka pozostała na poziomie młodzieżówki. Nie uważam czasu poświęconego na czytelniczy wieczór wspomnień za stracony, spokojnie nastolatkom lubiącym powieści z gatunku płaszcza i szpady można polecić.

Historia z czasów, gdy byliśmy Przedmurzem Chrześcijaństwa. W...

Swietna powiesc po ktora naprawde warto siegnac.Polecam!!!

Swietna powiesc po ktora naprawde warto siegnac.Polecam!!!

• Powieść historyczna
  • Historyczne