Mściciel przypływa z Rugii

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
klasyka
Indecent

Powieść historyczna rozgrywająca się na początku XVI wieku na Pomorzu Zachodnim opisująca losy buntowników i reformatorów.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Misza | 2017-04-09
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Bardzo dobra książka, o charakterze przygodowym i historycznym - odnajdziemy w niej zarówno przygody młodego księcia, okrutną władczynię, wiernego błazna, młodego buntownika, piratów, heretyków i inkwizytorów. Jedyne czego może zabraknąć w treści to.. prawdy historycznej. Autor nieszczególnie trzymał się faktów - wybrał jedynie postacie panujące - żyjące w okresie powieści - a jest nią XVI wiek, okres potęgi Rzeczypospolitej, lecz cała treść opiera się na stosunkowo niezależnym wówczas Księstwem Pomorskim rządzonym przez księcia Bogusława X. Jednakże na tym fakty się praktycznie kończą.. Mimo tego jednak panu Kamińskiemu udało się stworzyć całkiem udaną treść (podzieloną na dwie osobne księgi) gdzie w pierwszej części przedstawił losy młodego księcia, natomiast w drugiej losy jego potomka. Ze względu na czasy w których tworzył autor można się doszukać (a nawet nie trzeba szukać) wyraźnych antyniemieckich czy antykościelnych odniesień w treści - głównym wrogiem bohaterów są...

Justyna | 2017-02-26
problem | 2016-11-28