Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować.

Okładka książki Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować. Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
Okładka książki Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować.
Anne-Sophie GirardMarie-Aldine Girard Wydawnictwo: Feeria nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
L'homme parfait est une connasse
Feeria
2020-02-12
2020-02-12
Luke S. Hole

Okładka książki Perfekcyjna kobieta to suka. Powrót Anne-Sophie Girard, Marie-Aldine Girard
Perfekcyjna ko... Anne-Sophie Girard,...

Książka ta wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem.. Docelowo miał to być prezent, niemniej, zaciekawiona jej treścią "połknęłam" ją w dwie godziny.

Cóż mogę powiedzieć poza tym, że to strata czasu i pieniędzy? Owszem, parę, dosłownie może ze trzy rzeczy, są ciekawe i, niestety, prawdziwe :( Poza tym styl i forma nie do końca mi odpowiadają - raczej wpasowuje się to np. wizualnie w książki dla nastolatek, wyłączając oczywiście język, w którym znajdziemy dużo "mięsa". Treść natomiast można powiedzieć, że nic nie wnosi, przynajmniej w moim przypadku. Nie twierdzę z kolei, że komuś w czymś nie pomoże - trzeba samemu wziąć do ręki i przekartkować. Polecam w księgarni, żeby unikać rozczarowania, przy zakupach online, a więc "w ciemno".

Ode mnie 3/10.

Randkowanie to temat ponadczasowy, powszechny i bez daty ważności. Jedni szukają prawdziwej miłości, inni zaś rozrywki czy urozmaicenia w długoterminowych związkach. Bo kto powiedział, że mąż nie może zabrać żony na randkę? No chyba, że na to nie wpadnie. Mąż oczywiście.
Żeby było ciekawiej, polecam przestudiować rewelacyjny poradnik od Wydawnictwa Feeria "Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować."
Krótki, lecz bardzo treściwy zbiór niezwykle trafnych spostrzeżeń i błyskotliwych rad dla nieperfekcyjnych (czytaj: wszystkich) kobiet, na których drodze pojawił się lub dopiero zamierza facet idealny, a taki oczywiście nie istnieje.
Autorki z ogromnym poczuciem humoru i sporą dozą sarkazmu obalają stereotyp księcia z bajki i rozkładają na czynniki pierwsze strategie płci brzydkiej. Czytając, śmiałam się w głos. Poważnie. Ale to nie wszystko. Wiele fragmentów czytałam głośno nawet po dwa razy, by domownicy też mieli ubaw po pachy.
Wracały wspomnienia, błędy powielane przez pokolenia i dalej zakorzenione w relacjach damsko - męskich. Nawet teraz w dobie smartfonów i wujka Google.
Wiedza świetnie podana. Sama esencja, konkrety, a w dodatku same fakty. Tabelki i wykresy, wypunktowania, bez lania wody niepotrzebnie. Czyta się szybko. Wiele spostrzeżeń zostanie w pamięci na dłużej, by czasem znów rozbawić do łez czy zapobiec kolejnym wpadkom. W gratisie sympatyczne nawet wulgaryzmy, ułatwiające przyswojenie tej wyselekcjonowanej wiedzy i trochę współczesnego slangu nawiązującego do niej. Przyznaję się bez bicia, że poznałam kilka nowych słów. Przydadzą się nawet z punktu widzenia rodzica, by czasem zrozumieć, o czym nadają nasi nastolatkowie.
Są też ciekawe testy, np. czy jesteś snoburakiem.
Rzeczowy, zabawny i zawsze na czasie poradnik, jak osiągnąć perfekcję w relacjach damsko - męskich i uniknąć rozczarowań. Świetna rozrywka. Polecam.

Dzisiaj zmierzam do Was z moim 📘 🥰 patronatem medialnym – DLACZEGO MI NIE ODPISUJE. JAK RANDKOWAĆ I NIE ZWARIOWAĆ, Anne-Sophie Girard i Marie-Aldine Girard. U mnie czasy randkowania dawno za mną, ale niekiedy warto trochę się pośmiać i poczytać coś, co, hmm ... nie jest do końca poważne ;) 📘 Książka jest poradnikiem dla kobiet 💄💋niedoskonałych, a pisarki starają się udowodnić, że idealny Książe z Bajki 🧒 nie istnieje. Autorki we wcześniejszych książkach też udowadniały, ale że nie ma idealnych kobiet 😏 Mają dla nas kilka rad 😉 np. nigdy nie opowiadaj na pierwszej randce o depresji swojego kota. 30% dorosłych do single, większość z nich to kobiety. W książce znajdziemy test aby sprawdzić jakim Sebą jest nasz facet :D Możemy się zapoznać z różnymi typami facetów, jak z nimi postępować. Można znaleźć również mądrzejsze momenty, np. jeżeli po spotkaniu z koleżanką czujemy się gorzej niż przed spotkaniem, to znaczy, że nie jest to nasza koleżanka LUB koleżanka, która nieustająco szmaci wszystkie inne koleżanki prędzej czy później postąpi tak samo z nami. Czy istnieje przyjaźń damsko-męska❓ Co o niej sądzę❓ W sensie o książce ;) … Hmmm humorystyczna, pełna sarkazmu, której nie można brać zbytnio do serca tylko podejść z dużym dystansem 😏
------
Zaczytany Książkoholik

Choć etap książkowego randkowania już dawno za mną, z przyjemnością sięgnęłam po zabawnie napisany poradnik, jak i nadrobię przy okazji wcześniejsze książki sióstr bliźniaczek, które z dużą dozą dystansu, autoironii i sarkazmu, czasem wręcz w brutalnych słowach poruszają się po arkanach randkowania, komunikacji międzyludzkiej (werbalnej i niewerbalnej). W takim stylu napisany poradnik od razu przypomina mi popularną kilka lat serię o kochaniu i poślubianiu zołz. Ten sam styl, ten sam humor, ten sam dystans i jednocześnie mam wrażenie, że ta sama prawda i celność we wnioskach. Niestety nikt z nas nie rodzi się z radarem, który głośno sygnalizuje „uważaj na tego typa”, „nie zawracaj sobie nim głowy” – świadomie używam formy skierowanej do kobiet, gdyż „Dlaczego mi nie odpisuje?” jest skierowana głównie dla nas, drogie panie, czasem naiwne, często brnące w coś, co z góry jest skazane na porażkę, ale przyspieszone tętno i potrzeba bycia kochanym, nieważne czy przez potwora, manipulanta, maminsynka, „zawłaszczacza” duszy są silniejsze. Nie możemy wrzucać wszystkich do jednego worka, ale bez wątpienia powinniśmy odpowiedzieć sobie, jakim mężem, ojcem, człowiekiem za 20 lat będzie ten pan, który zabiega o nasze względy? Wychodząc jednak z roli przyzwoitki i naszego własnego rodzica, który niczym kwoka chroniąca kurczęta nie pozwala nam po prostu żyć, sądząc, że uchroni nas przed całym złem tego świata.
Autorki w krótkich, acz trafnie ujętych rozdziałach rozwodzą się nad znajomościami w sieci, istotą mediów społecznościowych i humorystycznie pokazują, ile można wyczytać i przeanalizować chociażby ze zdjęcia profilowego (użytkownicy tindera strzeżcie się!). Książka zawiera 22 zasady, które niczym drogowskaz są znakami (ostrzegawczymi, pierwszeństwa czy informacyjnymi),jak łatwiej i korzystniej dla nas – kobiet – poruszać się w zagmatwanym świecie nawiązywania relacji i (podobno!) całkiem nieskomplikowanym świecie mężczyzn. Spędzimy przyjemnie kilka godzin czytając o „męczydupie z zaburzeniami”, „snoburaku”, „hipsterze, czy o „perfekcyjnym ślubie”, który według sióstr jest s*ką. Przygotujcie się na potężną dawkę humoru, dystansu do samej siebie, jak i zapoznajcie się z grafikami, które klarownie zilustrowane uzupełniają na pozór błahy temat. Do tego garść krótkich testów zarówno dla nas, jak i dla potencjalnych wybranków serca. Co ciekawe, w książce również znajdziemy rozdział poświęcony przyjaźni między dziewczynami i wiecie… podpisuję się pod nim obiema rękami i nogami – tak prawdziwe są uwagi autorek na ten temat. Będzie rozczarowany ten, kto spodziewa się tutaj dogłębnej psychologicznej analizy; pozycja ta opiera się bardziej na doświadczeniu bliźniaczek, jak i obserwacji początków znajomości i związków w ich otoczeniu. To nie rady rodem z „Małych kobietek” trącące sentymentalizmem i układnością; to prędzej feministyczne, lecz również mocno zdystansowane słowa, z którymi powinny zapoznać się przede wszystkim dziewczyny, kobiety brodzące dopiero w pierwszych znajomościach na gruncie towarzyskim. Autorki nie szczędzą sobie bezpośredniości, w mocno niewybrednych słowach odnoszą się do przestróg, czasem jest gorzko, w większości jednak zabawnie, więc niełatwo zachować powagę np. wobec rozdziału „Perfekcyjny mężczyzna ma również perfekcyjnego…”. Ze swojej strony powiem, że żal mi, iż nie miałam okazji przeczytać tego typu książki 10-15 lat temu – być może udałoby się uniknąć wielu rozczarowań miłosnych, jak i niewartych uwagi przyjaźni.

„Pamiętaj, że ludzie, którzy zarzucają ci, że wymagasz zbyt wiele, często sami zadowalają się byle kim…”
„Zawsze będziesz pamiętać, że dzieci i legginsy nie kłamią”
„Przestaniesz twierdzić, że jesteś influencerką tylko dlatego, że masz konto na Instagramie”
„Może i jedną drogą jestem już w grobie, ale nie pozwolę sobie, żeby deptano mi po drugiej” – mądrość prababci.

Przyjemna książka do pośmiania się, szybko się czyta. Nie jest moją ulubioną, ale zdecydowanie dobrze się bawiłam czytając ją. :)

Można się momentami uśmiać do łez. Polecam!

Można się momentami uśmiać do łez. Polecam!

• Do przeczytania w 2020
  • Moje własne
  • Na regale
  • Czekają na półkach
  • Z polecenia
  • Psychologia (społeczna),Socjologia, Poradniki

Dodaj cytat z książki Dlaczego mi nie odpisuje? Jak randkować i nie zwariować.