Niepotrzebna broń

Okładka książki Niepotrzebna broń H. B. Fyfe
Okładka książki Niepotrzebna broń
H. B. Fyfe Wydawnictwo: Stalker Books Seria: Klasycy Amerykańskiej SF fantasy, science fiction
Klasycy Amerykańskiej SF
Stalker Books
2019-09-01
2019-09-01
Marek Michowski, Ewa Witecka, Tomasz Walenciak, Julian Stawiński, Zbigniew Jonszta
zbiór opowiadań

Okładka książki Złoty Wiek SF 3 H. B. Fyfe, Raymond Z. Gallun, Edmond Hamilton, Cyril M. Kornbluth, Murray Leinster, Judith Merril, H. Beam Piper, Robert Sheckley, Jack Williamson
Złoty Wiek SF 3 H. B. Fyfe, Raymond...
Okładka książki Złoty Wiek SF 5 Harry Bates, Reginald Bretnor, John W. Campbell, Mark Clifton, H. B. Fyfe, Jerry Sohl, Jack Williamson
Złoty Wiek SF 5 Harry Bates, Regina...
Okładka książki Ten świat musi zginąć! H. B. Fyfe, Fritz Leiber, Walter Miller, H. Beam Piper, Lester del Rey, Bob Shaw, Clifford D. Simak
Ten świat musi... H. B. Fyfe, Fritz L...
Okładka książki Galactic Empires Pete Adams, Brian W. Aldiss, Poul Anderson, Alex Apostolides, Isaac Asimov, James Blish, Frederic Brown, Algis Budrys, Arthur C. Clarke, Mark Clifton, Alfred Coppel, Avram Davidson, Roger Dee, Gardner F. Fox, H. B. Fyfe, Harry Harrison, R. L. Lafferty, Hal Lynch, John D. MacDonald, Charles Nightingale, Mack Reynolds, Michael Shaara, Clifford D. Simak, Cordwainer Smith, Margaret St. Clair, James White, Alfred Elton van Vogt
Galactic Empires Pete Adams, Brian W...

Właściwie nieznany autor a wszystkie wybrane tu opowiadania są przynajmniej dobre, są ponadczasowe (poza drobnymi nic nie znaczącymi epizodami jak np mówienie w próżni). Jestem wprost zachwycony jego inteligentnym i niekiedy zabawnym stylem.
Mamy tu niesamowitą różnorodność. Od opowiadań sensacyjnych (np "Niepotrzebna broń, "System satelitarny", "Ten świat..."),humorystycznych (Wybuch pokoju, Maniery stosowne do wieku, Sałata i brylant) po obyczajowe (też Maniery stosowne do wieku, Opłata graniczna, Wciąż w ruchu, Pani poseł).
Poziom jest niesamowity. Polecam wszystkim fanom fantastyki.
Klin jest chyba prekursorem serii filmów "The Cube".
Gatunek pod ochroną, Wygnanie, Niepotrzebna broń, Wypalenie, Sałata i brylant - to są perełki, które najbardziej mi się podobały.
Gatunek pod kontrolą 10/10 Wygnanie 8/10

• Książki
  • (F) Klasycy amerykańskiej SF
  • 🚀 Fantastyka naukowa
  • 📣 Ach! Moja kolekcja

Dodaj cytat z książki Niepotrzebna broń