Jana Ciągwy władza nad materią

Seria: Fantastyka - Przygoda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ciągwa, dworak, danak

Ujął krzepko w obie dłonie maczugę i zamachnąwszy się szeroko, z pasją zdzielił nienawistny kamień, który tak nie w porę spadł z nieba. Nad pustą sawanną rozbrzmiał tryumfalny okrzyk. Myśliwy, upajając się zemstą, miażdżył i gruchotał dziwny kamień. A na sąsiedniej planecie - której istnienia Wa-hunga nawet nie podejrzewał - inni ludzie potraktowali cios jego maczugi jako dowód istnienia na globie potwornego ciśnienia równego stu atmosferom.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne