Sex/Speed

Okładka książki Sex/Speed B.B. Easton
Okładka książki Sex/Speed
B.B. Easton Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: 44 Chapters (tom 3) literatura obyczajowa, romans
44 Chapters (tom 3)
Speed
Wielka Litera
2020-04-15
2020-04-15
2017-08-11
Małgorzata Fabianowska
zauroczenie wyścigi anoreksja depresja używki seks rozkosz erotyka fantazje sekrety kłamstwa zdrada tajemnice

To już trzecia część serii erotycznej od BB Easton. Po raz kolejny mam ambiwalentne uczucia. Z jednej strony ta opowieść jest zabawna, emocjonalna i pozbawiona pruderii. A z drugiej budzi we mnie wstręt, bo widzimy autorkę w świecie agresji, patologicznego spożywania alkoholu i palenia papierosów czy seksu oraz ciągłych zdrad partnera. Jest ciekawie i uważam, że przy tej książce można się dobrze bawić, ale jednocześnie ostrzegam, że może też budzić nieprzyjemne uczucia. Mam nadzieję, że to, co autorka opisywała jest w znacznej mierze dziełem wyobraźni, a nie życia.

W mojej ocenie słabsza niż dwie poprzednie części.
Humor BB niby nadal był na swoim miejscu, ale miałam wrażenie, że czasem był stosowany na siłę.
Jednak nie skreślam serii przez jedną, słabszą część - biorę się za następną. :)

Nie podobał mi się wątek romansu, jaki został tutaj przedstawiony. Jakby troszkę na siłę.

W mojej ocenie słabsza niż dwie poprzednie części.

Jeśli nie znacie @author.bb.easton, to musicie KONIECZNIE nadrobić! Jej seria #44chaptersabout4men to zdecydowanie najzabawniejsze książki tego typu 😃 Co ciekawe, BB Easton opisuje w nich dużą cześć swojego życia, a nawet występuje pod swoim nazwiskiem.
W pierwszej części poznajemy kulisy całej historii, która zaczęła się od odkrycia, że mąż bohaterki czyta maile wymieniane z przyjaciółką. Zamiast zrobić z tego dziką awanturę, BB postanawia wykorzystać sytuację i nieco koloryzując, opisuje swoje poprzednie związki. Skutkuje to zmianą postawy męża, który z nieczułego niemowy, zmienia się w gorącego kochanka. Manipulacja się udaje, a my dzięki temu poznajemy po krótce bohaterów kolejnych części serii, czyli jej byłych chłopaków.
Różowowłosa Brook, przez całą swoją młodość przyciąga „nieciekawych” chłopaków, którzy prędzej czy później, okazują się nie być tymi odpowiednimi. W „Sex/skin”, „Sex/star” i „Sex/speed” poznajemy kolejno: tajemniczego i niebezpiecznego Knighta, romantycznego muzyka-Hansa oraz mającego na nią zły wpływ Harleya. 😉 Historie się przeplatają, w każdej z części pojawia się postać Knighta, który do końca swojego życia szuka kontaktu z BB. W najnowszej części serii, w końcu otrzymujemy opowieść o relacji autorki ze swoim obecnym mężem Kenem. Różni się on od jej poprzednich miłości, nie ma nałogów, nie zadziera z prawem, a co najgorsze, nie posiada żadnego tatuażu! 😁 Niedostępny i skryty Ken okazuje się jednak tym, czego BB szukała. Wychowują wspólnie dwójkę dzieci, a różowowłosa autorka nadal stara się przebić przez skorupę tego wspaniałego sztywniaka 😄 Całość jest dla mnie 10/10, jak już wspomniałam, poczucie humoru BB Easton jest cudowne, książki pochłania się z prędkością światła. Wkrótce premiera serialu na @netflix pod tytułem Sex/Life, nie mogę się doczekać 🥰

Chociaż to Knight jest moją ulubioną dawną miłością B.B., to ta część podobała mi się bardziej niż poprzednia. Pani Easton najwyraźniej się rozkręca.

Knight odszedł, żeby ratować B.B. przed swoją destrukcyjną osobowością. Nie pamiętam czy kiedykolwiek poznałam drugiego takiego bohatera: tak wrażliwego, opiekuńczego i dobrodusznego w środku, a jednocześnie tak agresywnego, niedostępnego i okrutnego na zewnątrz. Punkówa na początku bardzo przeżywała to rozstanie. Tak bardzo, że potrzebowała antydepresantów, żeby wygrzebać się z dołka. Aż tu nagle... BUM! Jak Filip z Konopii pojawia się mechanik, rajdowiec amator i miejacowa legenda - Harley James. I nasza bohaterka wpada jak śliwka w kompot. Na początku byłam na nią zła, że tak szybko odpuściła sobie Knighta, ale gdy fajerwerki po pierwszych chwilach zauroczenia nowym facetem mijają, okazuje się, że serce B.B. przez cały czas należało do Szkieletora. A Harley? Był tylko chwilowym słodkim zapomnieniem.

Chociaż Knight jest porąbanym psycholem, przy Harley'u wypadał jak wzorowy chłopak. Zawsze dbał, żeby B.B. nie była głodna, nie marzła, nie szlajała się z byle kim i absolutnie nigdy nie zostawiał jej bez opieki. Zawsze miał na nią oko. Czasem kontrolował ją aż do przesady, ale zawsze w dobrej wierze. Dbał o nią bardziej niż o samego siebie. Jak na nastolatka zachowywał się wobec niej bardzo opiekuńczo. Harley tymczasem dbał tylko o siebie. Nie obchodziło go, że przysparza B.B. kłopotów. Nazywał ją swoją damą, ale to były tylko słowa. On tylko ciągnął ją w dół. Był dobrym towarzystwem do zabawy, ale nigdy nie liczył się z konsekwencjami.

Podobało mi się to, że autorka nie idealizuje bohaterów. Popełniają monstrualne błędy, których nie da się naprawić. Czasem w imię miłości wybaczają rzeczy, których nie da się wybaczyć. Dorastają, zmieniają się, idą naprzód, żeby znów się cofać. Kłamią, oszukują i manipulują. Czasem zastanawiam się które z nich jest bohaterem pozytywnym, a które negatywnym. Myślę, że raczej są zagubieni między jednym, a drugim.

Z jednej strony wydaje mi się, że ta książka jest świetną historią ku przestrodze dla młodych ludzi. B.B. przez większość czasu ma więcej szczęścia niż rozumu i doskonale możemy to dostrzec stojąc z boku. Obawiam się jednak, że dzisiaj dzieciaki w jej wieku nie wyciągną z tej historii odpowiednich wniosków.

Późna godzina, ale to idealna godzina na przestawienie kolejnej pozycji z dorobku
BB Easton 🧡 Sex/speed 🧡
Proszę państwa co tu się wyrabia, a raczej czego tu nie ma 🤣
Książka oczywiście przeznaczona dla osób 18+ zawiera sporo erotycznych scen i gorących momentów. Nie jest to jednak zwykła erotyczna pozycja, jest tu sporo ironii i sarkazmu co nie każdemu może pasować, w końcu każdy czego innego szuka w tego rodzaju książkach. Mnie pasuje bardzo styl pisania autorki, jak i sami bohaterzy. Już jestem ciekawa kolejnych przygód Brooke i tym czym jeszcze może mnie zaskoczyć.

BB Easton 🧡 Sex/speed 🧡
Proszę państwa co tu się wyrabia, a raczej czego tu nie ma 🤣

To już trzecia część serii BB Easton za mną. Nawet nie chcę myśleć, co będę czuć, gdy przeczytam ostatnią stronę ostatniego tomu.

Po ostatnich przeżyciach, a zwłaszcza po rozstaniu z Knightem, BB jest zrozpaczona. Wtedy w jej życiu pojawia się seksowny mechanik Harley. Od razu pojawia się między nimi niesamowita chemia. Ten młody mężczyzna jest całkiem inny od pierwszej miłości BB. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim łączy ich wspólna obsesja na punkcie aut. Gdy codzienność dziewczyny wraca do normy, niespodziewanie pojawia się Knight i wprowadza w jej życie zamieszanie.

Powiem Wam, że nie spodziewałam się kilku zwrotów akcji. Myślałam, że każda część będzie poświęcona tylko jednemu facetowi. A tu proszę, BB musiała walczyć z wewnętrznymi rozterkami, którego faceta woli bardziej. Nawet ja się nad tym zastanawiałam. W poprzedniej części poznałam Knight i miałam względem niego mieszane uczucia, ale dopiero gdy poznałam Harleya, zmieniłam co do niego zdanie.

Początek był średni, ponownie musiałam się wgryźć w historię BB, musiałam poczekać na te mocniejsze momenty i na tę szybką jazdę. Nagle jak za pstryknięciem palców - przepadłam. Wczułam się w te emocje, rozterki bohaterki i z każdą stroną chciałam więcej. Jak ja się ogromnie cieszę, że mam przed sobą jeszcze dwie części. Najlepsze jest to, że kompletnie nie wiem, czego mogę się po nich spodziewać. Pierwsza część jak do tej pory wygrywa, była najbardziej zabawna, ale w kolejnych utrzymany jest podobny poziom i co najważniejsze styl. No autorka wprost urodziła się po to, by pisać.

„Sex/speed” to szalona jazda bez trzymanki, wszystkiego jest tu dużo i intensywnie. Oprócz tego jest nie tylko zabawnie, ale i momentami niebezpiecznie. Polecam!

Kolejna część serii "44 Chapters" zszokowała mnie niezliczoną ilość razy. Autorka naprawdę nie daje nudzić się czytelnikom, akcja ciągle pędzi naprzód, a każde kolejne wydarzenie wydaje się być jeszcze bardziej skandaliczne od poprzedniego.

BB cierpi po rozstaniu z Knigtem i by zapełnić pustkę w swoim sercu zaczyna spotykać się z mechanikiem samochodowy Harleyem, który jest także dilerem broni i organizatorem nielegalnych wyścigów. Nie powiecie mi, że ta dziewczyna ma szczęście do facetów!

Na początku książki autorka wspomina, że nie wszystkie wydarzenia miały miejsce w prawdziwym życiu. Jednak jeśli nawet 50% sytuacji opisanych w książce miała miejsce naprawdę to bardzo współczuję tej biednej, młodej dziewczynie. To co przytrafiało się zaledwie szesnastoletniej bohaterce wykracza poza moje myślenie. Seks, narkotyki, nielegalne wyścigi - to tylko początek góry lodowej. Gdzie w tym wszystkim rodzice albo ktokolwiek inny? Naprawdę ludzie nie zwracają uwagi na takie rzeczy?

Historię czyta się szybko, a fabuła wciąga mimo niezwykle szokującej treści. BB jest ciekawą bohaterką, na pewno wyróżnią się swoim stylem bycia i niezwykłym charakterem. Nie można jednak nie wspomnieć jak bardzo naiwna jest nasza główna bohaterka. Ta dziewczyna na pewno potrzebuje terapii i mam nadzieję, że w kolejnych częściach się na nią uda.

Polecam dla wszystkich tych, którzy mają nerwy ze stali i lubią mocne książki.

SexSpeed
Jest to książka pisana w formie pamiętnika który pisze B.B.Easton. Większość pamiętników zapisują młode dziewczyny, tak jest też tym razem.
Bohaterka ma dopiero 16 lat ale jest bardzo rozumna. Jednak nie może pogodzić się z zerwaniem.
Jest to dla niej bardzo duży cios popada również w kilka chorób psychicznych takich jak depresja czy anoreksja.
Stanowią one bardzo duże zagrożenia dla życia.
W dniu swoich urodzin dostaje wymarzone auto.
Pewnego dnia musi odwiedzić warsztat aby wymienić koła.
Tam poznaje przystojnego Harleya. Prawdę mówiąc zakochują się w sobie ale ona czuje coś jeszcze do byłego.
Harley wciąga ją w mroczne towarzystwo, narkotyki i rozboje czy nielegalne zakłady i wyścigi samochodowe.
Wtedy do gry powraca jej były który również nie jest święty.
Mimo wszystko dalej go w głębi serca kocha.
Niebezpieczną trójkę łączy jedno... Łóżko.
Dziewczyny śpi z każdym z nich i dalej nie wie kogo ma wybrać.
W głowie ma bardzo duży mętlik.
Czy tajemnica bohaterki wyjdzie na jaw?
Czy mężczyźni wybaczą jej zdradę ?
W może uda jej się to jakoś ukryć?
W końcu oboje to niegrzeczni chłopcy. A właśnie takich lubi mimo to że związek z takim to same kłopoty. A co dopiero z dwoma...
Przez jakiś czas odczuwałam że dziewczyna boi się po prostu bycia samej i przeraża ją myśl że straci obu na raz.
Czekam na następne części które już na mnie czekają

SexSpeed
Stanowią one...

Kiedy czytałam pierwszy tom tej serii, czyli „Sex/love” to właśnie rozdziały dotyczące Harleya najbardziej mnie zaintrygowały, dlatego naprawdę nie mogłam doczekać się, aż poznam rozwinięcie tej historii.

Dokładnie tak samo jak w poprzednich książkach B.B. Easton, tak i w „Sex/speed” momentalnie wciągnęłam się w fabułę. Ta część zdecydowanie podobała mi się bardziej niż poprzednie, a autorka zapewniła mi nieprzespaną noc. Akcja pędzi nieprzerwanie od początku do końca, nie pozwalając się nudzić nawet przez moment, a absurdalność niektórych wydarzeń sprawiała, że momentami śmiałam się w głos. Szaleństwo, przez które przechodzi B.B. Easton udzieliło się także i mnie, co niejednokrotnie przyspieszyło bicie mojego serca, nie zawsze w tym pozytywnym sensie, bo emocji podczas lektury nie brakowało.
„Sex/Speed” wydaje się prostą historią, pisaną przez życie, chociaż jak wspomniałam wcześniej, niektóre sytuacje naprawdę były absurdalne. Niemniej jednak jest naprawdę uzależniająca i na swój sposób wyjątkowa, bo ciężko porównać mi ją do innych książek. Nie jest to wymagająca lektura, ale z pewnością zapewni kilkugodzinną rozrywkę. Polecam!

To trzecia część serii "44 Chapters". Główna bohaterka BB, po rozstaniu z Knightem nie może się pozbierać i wpada w depresję. Z tego stanu wyrywa ją przystojny, przebojowy i zabawny Harley. Dziewczyna jest nim oczarowana równie mocno jak jego czarnym Mustangiem i bardzo szybko traci dla mężczyzny głowę.
Czy to będzie ten jedyny?
Tak, to była kolejna jazda bez trzymanki w wykonaniu Brooke. Sex, drugs & rock'n'roll to mało, tym razem do pakietu, dodać musimy jeszcze wyścigi samochodowe. Szesnastolatka nie zwalania ani na chwilę, w jej życiu nie ma nudy. Autorka zaskakuje humorem i stylem pisania przez co książkę po prostu się pochłania.
Treść szokuje, nie raz podczas czytania otwierałam oczy ze zdziwienia i zbierałam szczękę z podłogi.
Przyznaję, że z każdą kolejną książką coraz bardziej przekonuję się do tej serii. Czegoś takiego jeszcze nie czytałam.
Dobrze, że mam w domu kolejny tom bo jestem bardzo ciekawa jak potoczą się losy naszej szalonej, głównej bohaterki

Czy to będzie ten jedyny?
Tak, to była kolejna jazda bez trzymanki w...

Dodaj cytat z książki Sex/Speed