(Nie)zdobyta. Tom 2

Okładka książki (Nie)zdobyta. Tom 2 Melissa Darwood
Okładka książki (Nie)zdobyta. Tom 2
Melissa Darwood Wydawnictwo: Melissa Darwood Cykl: (Nie)zdobyta (tom 2) literatura obyczajowa, romans
(Nie)zdobyta (tom 2)
Melissa Darwood
2020-05-13
2020-05-13
romans erotyk góry wspinaczka K2 Karakorum alpinizim alpinista literatura górska komedia romantyczna komedia

Wspaniała książka. Tyle emocji pasja, pokora, miłość, dowcip, humor, łzy i jeszcze więcej.

Julka musi przeprowadzić się do Jeremiego. Tam trenują wspinaczkę. Jeremi przygotowuje ją do trudnych warunków w górach, gdzie temperatura spada do minus 30 stopni.
Julka ma koszmary nocne, ale wytrwale ćwiczy. Piękna książka napisana niezwykłym językiem, dialogi mądre, zabawne, dowcipne. Opis gór - jakby się tam było. A sceny miłosne pomiędzy nimi ( jest ich trochę) szalone i równie piękne. Czy zdobędą upragniony szczyt? Co się wydarzy? Jak dalej potoczą się ich losy? Przeczytaj koniecznie.

Myślałam, że takiego pomysłu na fabułę nie da się zniszczyć. Spodziewałam się, że drugi tom będzie lepszy niż pierwszy. Niestety nic z tego. Jestem zawiedziona zakończeniem bardziej niż się spodziewałam. Przykre.

Nie wiem co się dzieje, ale to drugi raz z kolei kiedy trafiam na dwutomowy cykl, w którym cześć zamykająca jest dużo słabsza od poprzedniczki.
Nagle główna bohaterka głupieje, zachowaniem przypomina nastolatkę z sieczką zamiast mozgu. Momentami głupota Julki mrozi bardziej niż temperatura w Karakorum podczas wyprawy bohaterów. Dodatkowo wątek z wyjazdem do Londynu wciśnięty jest tutaj zupełnie niepotrzebnie, no chyba że Autorka chciała podkreślić bezmyślność swojej bohaterki. Przy niej Jeremi naprawdę może się wydawać wyidealizowany.
Klimat zupełnie psują fochy, niedopowiedzenia, lekkomyślność trzydziestoletniej (do cholery!),Julki i to do takiego stopnia, że kiedy wreszcie z jej ust wychodzi coś w miarę sensownego kontrast jest tak duży, że dla mnie całość staje się mało wiarygodna.
Rozumiem zamysł Autorki, całkiem ciekawy i bezsprzecznie oryginalny, jednak, moim zdaniem, za bardzo pofolgowała głównej bohaterce i z ciekawej historii, którą można byłoby nazwać romansem przygodowym wyszła parodia tego drugiego.

Ciąg dalszy losów Julii i Jeremiego. Tak jak pisałam w opinii dotyczącej pierwszego tomu niepotrzebnie historia została rozbita na dwa tomy. Gdyby wyrzucić większość scen erotycznych to spokojnie byłaby dobrej wielkości książka. Mam wrażenie ze te sceny erotyczne służyły jako zapychacz, jakby autorka nie miała pomysłu co zrobić z bohaterami. Bo o ile w pierwszym tomie chemia między nimi była i nakręcała akcje, to w tym tomie wszystko siadło. Julia z zdystansowanej, dobrej dziennikarki przemieniła się w napaloną, rozhisteryzowaną kobietę. Jej decyzje chwilami były tak irytujące, ze miałam ochotę zostawić ksiazke niedokończoną. Jednakże żeby nie było, ze książka ma same minusy. Parę plusów się znajdzie 😉 ciekawie są pokazane nasze piękne Tatry, Jura Krakowsko-Częstochowska. Można zakochać się w górach. Pokazanie motywacji alpinistów, ich miłości do gór. Oddanie pasji swego życia, nawet gdy cena jaką płacą jest straszliwie wysoka. Jeremi jako alpinista wzbudzał mój szacunek i podziw. Rozterki jakie nim targały, wybory których dokonywał- zostało to ciekawie pokazane. I o ile jego postać nie straciła w tym tomie, to postać Julii zaliczyła równie pochyłą. Zakończenie- przyznam ze nie tego się spodziewałam. Uświadomienie czytelnikowi ze dla alpinistów pasja wspinaczki to nie jest jedyne oczywiste zagrożenie na jakie się narażają było zaskakujące. Ogolnie książkę czytało się dobrze a mogłoby być dużo lepiej 😉🙂 mimo to polecam przeczytać i ocenić samemu.

38-39/100/23 „(Nie)zdobyta” (tom 1 i tom 2),Melissa Darwood- obyczajowa, podróżnicza, komedia romantyczna, mini poradnik. Lekka, zabawna z momentami grozy i ciarami. Kupuję w ciemno styl, humor, znajomość autorki. Przy tej książce odprężycie się, pośmiejecie, przybliży Was do niuansów górskich (wspinaczki, wędrówki),nietypowej choroby i trudach dziennikarskich. Główna bohaterka kogoś mi przypomina 😏. Bardzo polecam.

polecam

polecam

Pierwsza część zwaliła mnie z nóg, a druga ten entuzjazm nieco ujarzmiła. Fabuła pod koniec skręciła w taką stronę, jakiej się nie spodziewałam, co nie przypadło mi za bardzo do gustu, chociaż plus dla autorki za plot twist. Końcówkę czytałam już lekko znudzona, po prostu zabrakło mi tego czegoś, co posiadała pierwsza część. Ale wciąż jest to dobra książka.

Jak na romans z elementami erotyku- świetna, czytało się wręcz rewelacyjnie. Polecam !

Dalsze losy Julii i Jara, z górami w tle. Niestety w tej części zdecydowanie mniej jest gór, choć cały są obecne. Fabuła przewidywalna, ale w trakcie przygód bohaterów zaskoczył mnie wątek, który opiera się na prawdziwych zdarzeniach, który determinuje postawę bohaterów.
Generalnie ta część jest zdecydowanie bardziej erotyczna niż pierwsza.
Irytujące była też postawa Julki, która wraz z postępem wyprawy wysokogórskiej zaczynała być naiwnie zrzędliwa i kapryśna, a przecież po tylu miesiącach przygotowań spodziewała się że to nie spacerek na rajskiej wyspie. Pierwsza część zachęca do tego by poznać kolejne przygody i myślami byłam cały czas podczas dnia z bohaterami książki. Druga trochę mnie znużyła. Nie czułam już takiego przywiązania i konieczności bycia z bohaterami.

Generalnie ta część jest zdecydowanie bardziej erotyczna niż pierwsza.
Irytujące była też postawa...

Video

Video