rozwiń zwiń

#czytamwdomu – książki poleca Martyna Senator

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.04.2020

Martyna Senator w codziennej domowej zawierusze znalazła czas, by wziąć udział w akcji #czytamwdomu #kupuje książki. Pisarka poleca dwie pełne emocji powieści, które niedawno ukazały się na rynku wydawniczym i wywarły na niej spore wrażenie. Sprawdźcie, które tytuły tak ją zachwyciły. 

#czytamwdomu – książki poleca Martyna Senator

Kontrolowany chaos. Tak określiłabym to, co obecnie dzieje się w moim domu. Praca zdalna, pisanie kolejnej powieści, kulinarne eksperymenty oraz energiczny trzylatek, który sprawia, że okres kwarantanny to wyjątkowo... ciekawe doświadczenie.

Jednak to, co na pierwszy rzut oka przypomina rodzinny armagedon, w rzeczywistości jest ogromnym przywilejem. Bo przecież nie każdy może zostać w domu. Dlatego staram się dobrze wykorzystywać każdy dzień i w ciągu tych zwariowanych dwudziestu czterech godzin znaleźć czas na pracę, zabawę z synem, wtulenie się w ramiona męża oraz własne pasje, do których niewątpliwie należy czytanie.

Chciałabym Wam dziś polecić dwie powieści, które niedawno miały swoje premiery i wywarły na mnie ogromne wrażenie. Pierwszą z nich są „Fale i echa” Agaty Czykierdy-Grabowskiej. To nie jest typowy romans, chociaż miłość bez wątpienia gra tu pierwsze skrzypce. Książka już od pierwszych stron uwodzi zmysłowym, nieco tajemniczym klimatem i serwuje czytelnikowi emocjonującą podróż, która trzyma w napięciu aż do ostatnich stron.

Drugą powieścią jest „Gdyby nie ty” autorstwa Colleen Hoover, w której poznajemy świat widziany oczami matki oraz jej szesnastoletniej córki. Strata, ból, chęć powrotu do normalności oraz miłość, która przychodzi do nich w najmniej oczekiwanym momencie. Krótko mówiąc: cały wachlarz emocji, który sprawia, że nie sposób się oderwać od lektury.

Martyna Senator

Martyna Senator – autorka książek, między innymi cyklu „Z miłości”. Ukończyła informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na co dzień jest jednym z trybików w międzynarodowej korporacji. Pisze niezależnie od pory dnia i nocy, a zamiast kwiatów woli dostawać długopisy. Kocha górskie wycieczki, a w wolnych chwilach najczęściej gra na gitarze i pisze piosenki. Jest zodiakalnym lwem, ale wie, co to pokora. Ceni szczerość i konstruktywną krytykę.

Baner akcji #czytamwdomu #kupujeksiazki

Akcja #czytamwdomu #kupujeksiazki

Książki są ważne – szczególnie w trudnych czasach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19. Nie można jednak zapominać, że branża książki – podobnie jak cała kultura – może już wkrótce zmierzyć się z zapaścią ekonomiczną. Przełożone wydarzenia literackie i targi książki, odwołane festiwale i spotkania autorskie, opóźnione premiery – wszystko to sprawia, że nad czytelniczą przyszłością zbierają się czarne chmury. Ile książek nie ukaże się z powodu strat poniesionych w wyniku pandemii? Jak wielu pisarzy nie otrzyma wynagrodzenia? Które księgarnie zostaną zamknięte? Jako społeczność czytelników lubimyczytać.pl chcemy pomóc branży książki, a więc wszystkim ludziom zawodowo związanym z literaturą: pisarzom, redaktorom, tłumaczom, grafikom, księgarzom, wydawcom. Mamy bowiem świadomość tego, że tylko czytając i kupując książki, możemy wpłynąć na ich przyszłość.

W ramach akcji #czytamwdomu #kupujeksiazki będziemy regularnie publikować wypowiedzi pisarzy, aktywistów ze świata kultury i redaktorów lubimyczytać.pl. Będą oni polecać wybraną przez siebie publikację, która ich zdaniem świetnie nada się na nadchodzące czasy. Na naszym profilu na Instagramie znajdziecie szablon, dzięki któremu także możecie pokazać, po jakie książki waszym zdaniem warto sięgnąć podczas przymusowego pozostania w domu.

Przeczytaj wszystkie polecenia w ramach akcji #czytamwdomu #kupujeksiazki


komentarze [1]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 21.04.2020 13:16
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post