Nie czas na tajemnice

Okładka książki Nie czas na tajemnice Magdalena Majcher
Okładka książki Nie czas na tajemnice
Magdalena Majcher Wydawnictwo: Pascal Cykl: Osiedle Pogodne (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Osiedle Pogodne (tom 3)
Pascal
2020-09-02
2020-09-02
literatura polska

Na półkach: , , , , , ,

To już trzecia część cyklu tomu trzeciego z serii "Osiedle Pogodne" przeczytana ukochanej mojej pisarki,bohaterowie świetni,fajni.
Rewelacyjna powieść.

Rewelacyjna powieść.

Przyjemna.

Przyjemna.

Książka dobra, ciekawy temat, który w dzisiejszych czasach jest "na topie" ale końcówka potraktowana trochę po macoszemu.

Bardzo dobrze sie czytalo,historia naprawde wciaga,polecam!

Bardzo dobrze sie czytalo,historia naprawde wciaga,polecam!

Kolejna opowieść trzecia już z cyklu "Osiedle Pogodne" M. Majcher. Wciągająca historia. Bardzo dobrze się czyta. Dobra powieść obyczajowa z ciekawymi wątkami.

“Nie czas na tajemnice” to trzecia część z cyklu Osiedle Pogodne, gdzie poznajemy losy kolejnej rodziny.

Jacek Przybysławski - szanowany lekarz kardiolog pracujący w szpitalu, a także przyjmujący pacjentów w swoim prywatnym gabinecie. Człowiek spełniony, mający kochającą rodzinę, chociaż zapracowany i niespędzający z nią zbyt wiele czasu.

Klara - żona Jacka, dyrektor muzeum, kobieta sukcesu. Lubi swoją pracę i kocha swojego męża i córkę. Wobec niej jest nieco nadopiekuńcza, ale nie jest to zaskakujące, gdyż Ewa jest jej jedynym dzieckiem.

Ewa - dorosła córka Przybysławskich, córeczka tatusia. Przeprowadziła się do Krakowa, gdzie zaczęła studia medyczne idąc w ślady ojca.

Dotychczas szczęśliwa rodzina bez większych problemów nagle doświadcza wiele zła. Jacek zostaje oskarżony o gwałt na stażystce. Wydarzenie to pociąga za sobą masę innych nieprzyjemnych zdarzeń.

Czy stażystka to niewinna ofiara gwałtu? A może przebiegła modliszka czająca się na mężczyzn z zamiarem zrujnowania ich życia?

Autorka kolejny raz pokazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw skrywana prawda. Życie budowane na kłamstwie, kiedyś w końcu legnie w gruzach. Pozostaną zgliszcza, smutek i żal, ale będzie już za późno, żeby cokolwiek ratować.

Książka dosyć ciekawa i dobrze napisana przez co szybko się ją czyta. Jednak nie przypadła mi za bardzo do gustu może dlatego, że nie lubię tematyki szpitalnej i lekarzy.

Porównując ją z dwiema poprzednimi częściami wypada średnio, bo jej poprzedniczki bardzo mi się spodobały. Nie oznacza to, że jest to słaba książka to po prostu książka dla innego odbiorcy niż ja.

Klara - żona Jacka, dyrektor...

Powieść, w której Magdalena Majcher z każdym następnym słowem buduje napięcie, aby na koniec doprowadzić do eksplozji.
Nikt z członków tej inteligenckiej rodziny nie spodziewał się, że z dnia na dzień skończy się ich dostatnie i pozbawione większych trosk życie.
Córka Klary i Jacka - Ewa właśnie dostała się na medycynę w Krakowie. Z tego powodu jej mama ma syndrom pustego gniazda, ale tylko przez chwilę. Klara bardzo kocha męża, ale najważniejszą osobą w jej życiu jest córka.
Jacek jest kardiologiem w szpitalu, prowadzi też prywatną praktykę. Sprawy zawodowe zajmują mu bardzo dużo czasu, więc jest gościem w domu.
Ewa i Jacek są w miarę zgodnym małżeństwem, które ma za sobą jeden wielki kryzys. Gdy Ewa była mała, Klara koncentrowała się głównie na niej. Mąż poczuł się odtrącony. Wdał się w romans z koleżanką z pracy Alicją. Gdy sprawa się wydała, jakoś udało im się posklejać związek, a on obiecał wtedy żonie, że nigdy więcej tego nie zrobi.
Czy dotrzymał słowa?
Po latach przyjdzie małżeństwu zmierzyć się z kolejnym kryzysem, ponieważ Jacek zostaje oskarżony o molestowanie i gwałt na młodej kobiecie, która miała staż w jego szpitalu.
Czy rodzina wyjdzie z kryzysu obronną ręką? O tym radzę się przekonać samemu, czytając tę powieść.

Właśnie skończyłam czytać 3 część osiedla Pogodne .W każdej z części poznawałam inna rodzinę,jej codzienne życie ale też tajemnice,sekrety ,które niekiedy robiły krzywdę .W każdej z historii nastąpił czas ,zdarzenie jakby "grom z jasnego nieba" albo "zawalił się świat".I należało poradzić sobie z tymi trudnymi sytuacjami.O ile zechcecie dowiedzieć się więcej zachęcam do sięgnięcia po ten cykl. Dla mnie ta autorka jest znana z kilkunastu innych powieści i w większości z nich dopadały mnie różne emocje ,a to wyjątkowo cenię sobie w książkach. Właściwie książki tej autorki biorę " w ciemno"

1972

Bardzo podoba mi się seria "Osiedle Pogodne", bo nie są to typowe tkliwe romanse,a historie zaczerpnięte z życie,trudne i ważne.
Tym razem autorka poruszyła kwestię molestowania w pracy,hejtu internetowego i zaufaniu między małżonkami.Poznajemy małżeństwo z 20 letnim stażem Klarę i Jacka.Jacek zostaje posądzony o molestowanie i gwałt na swojej stażystce.Zaczyna się na niego mediowa nagonka.Klara już raz została oszukana i zdradzona przez męża,postanawia mu jednak zaufać i stanąć przy nim.
Czy dobrze zrobiła?
Bardzo dobra i ciekawa powieść ,do tego życiowa i intrygująca z zaskakującym zakończeniem.Polecam.

Dzieci nie rodzi się dla siebie, a dla świata.

Zaufanie można utracić w ciągu sekundy. Odbudować je- to zajmuje całe lata pracy nad sobą, nad związkiem.

Tajemnice mają ogromną moc niszczenia. Kiedy wyjdą na jaw, powodują wybuch, który ściera w pył wszystko, co budowało się latami. Zostawiają po sobie tylko zgliszcza.

Dzieci nie rodzi się dla siebie, a dla świata.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Nie czas na tajemnice