Prawda przychodzi nieproszona

Magdalena Majcher Wydawnictwo: Pascal Cykl: Osiedle Pogodne (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pascal
literatura polska
Pascal
Osiedle Pogodne (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Wciąga od pierwszej strony,styl pisania bardzo mi odpowiada problemy bohaterów realne takie z jakimi spotykamy się każdego dnia.

"Prawda przychodzi nieproszona" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Magdaleny Majcher, ale na pewno nie ostatnie. Książka jest pierwszym tomem z cyklu "Osiedle Pogodne". Traktuje o Magdalenie - inteligentnej młodej kobiecie, która zmaga się z demonami przeszłości oraz jej mężu Michale, z którym mieszka na luksusowym osiedlu w Bielsku-Białej. Okazuje się, że...

1903

Z Panią Majcher miałam przyjemność spotkać się już parokrotnie,a moje serce zdobyła serią:"Wszystkie pory uczuć".
Dziś przeczytałam pierwszą część z kolejnej jej serii i mam nadzieję,że i ten cykl dołączy do moich ulubionych-właśnie zapisałam się do biblioteki,by odebrać część II.
Poznajemy tu Igę szczęśliwą mężatkę u boku kochającego ją męża,która ma świetną pracę,mieszka...

Nie od dziś wiadomo, że doświadczenia z dzieciństwa zawsze mają wpływ na nasze dorosłe życie...
W książce "Prawda przychodzi nieproszona" poznajemy kobietę, która mocno chroni swoją prywatność, do tego stopnia nawet, że kochajacy mąż nie wie o niej wszystkiego... A wszystko podyktowane jest pewnym wydarzeniem z odległej przeszłości... Kiedy głęboko skrywane tajemnice...

Bardzo dobra powieść obyczajowa.
Magdalena, trzydziestoletnia mężatka, zbudowała niestety swoje szczęście i małżeństwo na kłamstwie.
Zaburzenia lękowe są konsekwencją traumatycznych lecz wypartych wydarzeń z dzieciństwa. Terapia pomaga bohaterce zrozumieć i uporać się z atakami.
Powieść czyta się bardzo szybko. Wciąga i zmusza do przemyśleń. Polecam!!!

Historia kobiety cierpiącej na napady lęku, co ma źródło w traumach z dzieciństwa, jest wzruszająca, ale w mojej ocenie do szczególnie udanych dzieł literackich nie należy.

Sylwetka Magdaleny, jej choroba i wpływ, jaki ma ona na życie osobiste, a także przebieg terapii, gdy wreszcie się na nią decyduje, to wszystko jest nieźle i dość przekonująco opisane. Sęk w tym, że nie...

Podziwiam to jak autorka świetnie oddała postać Magdaleny i jej problemów lękowych. Poza tym takie czytadełko, ale czytam prawie wyłącznie kryminały i może mam wypaczony gust.

Trzyma w napięciu. I dobrze się kończy 😉

Poruszająca książka o walce z przeszłością, z demonami, które chodzą krok w krok za nami i lękiem przed proszeniem o pomoc z powodu wstydu, który odczuwamy.

• 2020
  • 2020
  • 2021
  • Legimi
  • Przeczytane 2020
  • Magdalena Majcher

Dodaj cytat z książki Prawda przychodzi nieproszona