The Fight for Forever

Okładka książki The Fight for Forever Meghan March
Okładka książki The Fight for Forever
Meghan March Wydawnictwo: Meghan March LLC Cykl: Gabriel Legend (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Gabriel Legend (tom 3)
Meghan March LLC
2020-01-14
2020-01-14

Trzeci tom Gabriel Legend to idealne zakończenie tej trylogii. Zdecydowanie było tutaj najwięcej akcji, opowieść była dużo bardziej dynamiczna, a zakończenie (chociaż dla mnie dość przewidywalne) dla wielu może okazać się zaskakujące. Dalej podtrzymuję swoją opinię iż to dobra opowieść tylko na jeden grubszy tom a nie trylogie, co nie zmienia faktu że to dalej lekka, może nieco nurząca opowieść, którą bardzo szybko i łatwo się czyta. 7/10
P.S. Zdecydowanie mam nadmiar takich książek. Naprawdę zastanawiam się jak kiedyś mogłam czytać tak dużo trylogii o jednej parze. Pora na przerwę od trylogii, tej autorki i w sumie sama nie wiem czy i nie romansów.

Ta część jest bardziej dynamiczna od poprzedniej, sporo się dzieje, a zakończenie jest zdecydowanie zaskakujące. Niestety, tłumaczenie nadal "przejebanie" kuleje, w dalszym ciągu króluje wszystko co związane z "jebaniem".

Świetne zakończenie, chociaż dwie poprzednie części dostarczyły mi zdecydowanie więcej emocji. Autorkę dodaję do must read i potrzebuję więcej jej historii! Osobiście wolałabym, aby to było wciągnięte w jedną historię, nie rozbite na trzy, ale nie zmienia to faktu, że świetnie się bawiłam i przesłuchałam 3/4 trylogii w jeden dzień - już dawno tak mocno nie wpadłam w żadną historię! <3

Lubię to😁

Lubię to😁

„Decydujące stracie” Megan March to już finałowy tom trylogii Gabriel Legend. Poprzednią część czytałam dość dawno temu, bo jakby nie patrzeć minęło aż 10 miesięcy. Z początku nie bardzo umiałam przypomnieć sobie co takiego się w niej działo, ale jak zaczęłam czytać, tak wszystko szybko sobie przypomniałam. I szczerze, nie wiem czemu tak dugo zwlekałam z poznaniem tej części, ale pomimo to stwierdzam, że z ogromną przyjemnością zatopiłam się ponownie w świecie Gabriela i Scarlett.

Megan March po raz kolejny mnie nie zawiodła. Historie wychodzące spod jej pióra wciągają już od pierwszych stron, a pochłania się je dosłownie w mgnieniu oka. I choć akcja książki rozwija się w zwykłym, standardowym tempie, tak czytelnik ani przez chwile nie czuje się znudzony. Do tego świetnie wykreowani bohaterowie, których nie sposób nie polubić od razu. Już od pierwszego tomu postać Gabriela i Scarlett wywołała na mnie ogromne wrażenie, a ich relacja nieraz przyprawiała mnie o ciarki na plecach. Pewność siebie bijąca od Scarlett, jej spryt i lojalność, czy dobre serce Gabriela, który zrobi wszystko by ochronić najbliższych - uwielbiam tę dwójkę.
W „Decydującym starciu” właśnie te cechy zaważą o ich losach.
Gabriel chcąc uratować podupadający klub, będzie musiał zmierzyć się z Bodhim Blackiem. Tylko że, w momencie, gdy wieść rozniosła się po świecie, do drzwi Legenda zapukała przeszłość - Moses Buford, osoba najbardziej przez niego znienawidzona. Niestety Gabriel dostał od niego ultimatum i teraz przyszła pora na wywiązanie się z umowy. Czy mężczyzna będzie w stanie przegrać walkę i spełnić życzenie odwiecznego wroga?
W międzyczasie Scarlett wciąż będzie zmagać się z trollem internetowym, który od jakiegoś czasu zatruwa jej życie. Na domiar złego, działania stalkera dosięgną również jej siostrę. Kim jest osoba, która tak bardzo jej nienawidzi??

Finałowy tom to istny wulkan emocji. Dzieje się tu zdecydowanie więcej niż w poprzednich dwóch częściach! Poznajemy w końcu wszystkie tajemnice i niewiadome, które zdecydowanie zaskoczą niejednego czytelnika. No i finałowa walka, to coś na co czekałam z ogromną niecierpliwością. I oczywiście nie zawiodłam się! Autorka zakończyła całą trylogię, powodując szybsze bicie mojego serca. A wyjaśnienie sprawy z trollem bardzo mnie zaskoczyło, bowiem nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy, choć jak już się dowiedziałam kim jest ta osoba, wydało mi się to bardzo oczywiste :P
Megan March po raz kolejny stworzyła genialną trylogię, która ogromnie Wam polecam!

„Kochasz, więc wstań i walcz!”

I przyszedł czas na finał historii Gabriela i Scarlett. Dla tej dwójki zaczyna się czas walki, prób i wyzwań. W świat poszła wieść o jego walce, w której stawką jest wszystko albo nic. On nie przewiduje nic innego jak wygraną. Wie, że musi wygrać. Tylko czy demon z przeszłości może mu to pokrzyżować? Co będzie musiał zrobić żeby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie i ukochanej? A może to tylko pozory i są tylko pionkami w czyjejś grze? Ponoć strach o najbliższych jest najlepszą motywacją do walki, do samego końca. Może się okazać, że największy wróg nie jest tak niebezpieczny jak podejrzewali. Za to niebezpieczeństwo nadejdzie z całkowicie innej strony. Scarlett również będzie musiała mu stawić czoło. Czy wyjdzie z tej walki zwycięsko? Czy Gabriel wygra najważniejszą walkę swojego życia? Czy będą żyli długo i szczęśliwie?

Żeby się tego dowiedzieć to musicie przeczytać ostatni tom, albo całą serie „Gabriel Legend”. W tym tomie każda kartka jest pełna emocji, zwrotów akcji i namiętności. Dwoje ludzi, którzy nie powinni być ze sobą bo pochodzili z różnych światów, a prawda była taka, że byli sobie pisani i nic nie mogło stanąć im na drodze do wspólnego szczęścia. Nie ukrywam jestem ogromną fanką Meghan March, gdy raz wejdzie się do jej świata i pozna się jej książki to nie można z nich się wydostać. Nie chcę się tego nawet robić, a na kolejne jej książki czeka się z dreszczykiem niepewności. Bo nigdy nie wie się czym nas tym razem zaskoczy i co nam znowu zaserwuje. Jedno jest pewne zawsze jest namiętnie, gorąco, pikantnie, emocjonująco, niebezpiecznie z humorem i bohaterami którzy podbijają serca czytelników. Cóż zawsze czekam na więcej i teraz jest tak samo. Uzależniłam się od twórczości tej autorki. Więc nic innego mi nie pozostaje jak gorąco polecić wam tą serie.

„Kochasz, więc wstań i walcz!”

Bardzo przyjemna w czytaniu trylogia. Ostatnia część tak samo dobra jak poprzednie. Może nieco za bardzo wydłużona, można by było zrobić z tego dwa tomy, jak nie jeden zwięzły. Ale przebrnęłam i śmiało polecam jako lżejszą obyczajówkę.

"Decydujące starcie" Meghan March.

Nadszedł czas by pożegnać się z Gabrielem i Scarlett, ostatni tom trylogii już za mną.

Gabriel ma stanąć do walki od której będą zależeć losy jego klubu. Jego być albo nie być. Niestety akurat teraz pojawia się jego największy wróg Moses Gaspard. Wrócił by odzyskać to co przed laty odebrał mu Gabe. Moses stawia mu ultimatum - by spłacić dług ma przegrać walkę z Bodhim Blackiem.
Czy Gabe zgodzi się oddać walkę? Czy ocali swój klub? Czy on i Scarlett wreszcie odetchną, czy czeka ich szczęśliwa przyszłość?

Tak jak już wspominałam, autorka znana mi jest z nazwiska, jednak trylogia Gabriel Legend jest moim pierwszym spotkaniem z jej twórczością. Przyznam iż pierwszy tom nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, ale sięgnęłam po drugi tom, który rozbudził bardziej moją ciekawość i musiałam poznać także zakończenie tej historii. Trzeci tom jest zupełnie inny niż poprzednie, zdecydowanie więcej się dzieje. No i wreszcie mamy to na co czekaliśmy -walkę.
Ten tom jest rozbudowany, lecz nieskomplikowany, pojawia się sporo bohaterów, ale nie ma problemu żeby ich pamiętać.
Wszystkie wątki zostają wyjaśnione, dowiadujemy się więcej o przeszłości Gabe - zarówno to co zaszło między nim i Mosesem, a także wychodzi na jaw prawda o Jorie.
W tej części przyjemnie się obserwowało to, co dzieje się w związku naszych głównych bohaterów. Jest dużo o uczuciach, a Gabriel jest cudowny po prostu.
Przyjaciółki Scarlett i rodzina Gabe to wspaniali, ciepli, rodzinni ludzie, aż zazdroszczę im tej relacji. Natomiast jej ojciec znów mnie zaskoczył, okropny typ człowieka, jak można być takim potworem w stosunku do swej córki?
W powieściach przywykliśmy do tego iż to męscy bohaterowie są bogaci, natomiast tu to Ona jest sławna i majętna. Łatwo się domyśleć jak czuje się przy niej facet. Gabriel źle się czuje z tym, jest honorowy , chce być niezależny, pokazać że poradzi sobie sam w trudnej sytuacji w jakiej się znalazł.
Podsumowując z lektury jestem zadowolona, był jeden moment który autorka przekombinowała, ale ogólnie polecam i nie żałuję czasu jaki poświęciłam na czytanie. Chętnie sięgnę po inne powieści spod pióra Meghan.

"Decydujące starcie" Meghan March.

• 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮 •
''Decydujące starcie. Gabriel Legend #3''
9/10 ⭐

Przeszłość Gabriela w postaci Mosesa Buforda Gasparda pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, w dodatku ich pierwsze spotkanie po latach nie odbywa się w miłych okolicznościach bowiem Moses celuje z broni w najlepszego przyjaciela Gabriela. Strach po raz kolejny zagląda Gabrielowi w oczy i tym razem musi chronić również ją - Scarlett. Ta kobieta sprawiła, że znów zachciało mu się żyć, była jego całym światem, mimo że ich znajomość nie trwała długo.

Ultimatum przed jakim został postawiony Gabriel przeraża nawet jego samego. Walka, którą musi stoczyć będzie jedną z tych najcięższych a człowiek, z którym ma się zmierzyć nie ma skrupułów i bardzo chętnie zemści się na Legendzie. Sytuacja jest naprawdę patowa i nie ma z niej dobrego wyjścia. Jednak w tym całym bałaganie zarówno Gabriel jak i Scarlett mogą liczyć na siebie, uczucie jakie ich połączyło jest naprawdę mocne i oboje wierzą, że uda im się pokonać ten trudny czas. Nie są jednak w tym wszystkim sami, mają obok siebie przyjaciół, którzy gotowi są na wszystko w walce z ich duchami przeszłości. Czy Gabrielowi uda się pokonać Bodhiego Blacka? Jego największą motywacją jest Scarlett i przyszłość, którą już teraz wie, że chce spędzić tylko z nią. Miłość uskrzydla a czy dodaje też sił?

Ryzyko jest ogromne...

‘’Gabrielu Legendzie, jesteś wyjątkowym mężczyzną. Nie ustanę, dopóki nie sprawię, że będziesz widział siebie tak, jak ja cię widzę.’’

Bardzo czekałam na moment, w którym będę mogła zakończyć historię Scarlett i Gabriela. Po drugim tomie a zwłaszcza jego zakończeniu nie wiedziałam co począć, lecz wir obowiązków odciągnął mnie od nieustannego rozmyślania co dalej z bohaterami. Tak właśnie mamy styczeń, a ja dopiero teraz stwierdziłam, że to jest ten moment.

W ‘’Decydującym starciu’’ to Gabriel skupia całą uwagę, walka jaką musi stoczyć przyprawia o dreszcze... ale determinacja jaką ma w sobie Gabriel pozwala nam czytelnikom wierzyć, że będzie dobrze. Przez znaczną część powieści dało odnieść się wrażenie budowanego napięcia, autorka idealnie pokierowała całością i moment kulminacyjny, czyli dzień walki oraz jej przebieg zszokował mnie całkowicie. Nieoczekiwanie tuż po zakończonej walce sprawy komplikują się jeszcze bardziej i tym razem to Scarlett będzie zmuszona stanąć oko w oko ze swoim ukrytym wrogiem.

Wracając do moich odczuć, od pierwszego tomu czułam niesamowitą więź z bohaterami. Od pierwszych stron czułam, że będzie to naprawdę wybuchowa relacja, sam jej początek pokazał, że nie będzie łatwo. Stopniowo jednak coś się zmieniało a to wciąż kumulujące się pożądanie znalazło swoje ujście. Od tego momentu było jeszcze lepiej bowiem bardzo kibicowałam tej dwójce. W stu procentach otrzymałam to czego oczekiwałam i jak to bywa przy trylogiach ciężko jest mi pożegnać zarówno Scarlett i Gabriel, ale otrzymane zakończenie w pełni mnie satysfakcjonuje.

Już chyba nie muszę wspominać, że autorka wykonała świetną robotę, stworzyła wspaniałą trylogię, w której to miłość jest siłą, a ona pokona absolutnie wszystko.

• 𝗠𝗼𝗷𝗮 𝗼𝗽𝗶𝗻𝗶𝗮 •
''Decydujące starcie. Gabriel Legend #3''