Sarkofag

Okładka książki Sarkofag Jacek Ostrowski
Okładka książki Sarkofag
Jacek Ostrowski Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Zuzanna Lewandowska (tom 3) Seria: Seria z papugą kryminał, sensacja, thriller
Zuzanna Lewandowska (tom 3)
Seria z papugą
Skarpa Warszawska
2019-11-25
2019-11-25
9788366195363

Ta część jest gorsza od drugiej, ale lepsza niż pierwsza ;) Zuza Lewandowska jest przerysowana, karykaturalna wręcz, ale wzbudza dość pozytywne uczucia u mnie. Jest taka swoja :) Tło, środowisko również jaskrawe, wątek rozwija się powolnie, ale jest to całkiem miła lektura. Taka niewymagająca trudu odskocznia.

Moim zdaniem jest to najlepsza, jak do tej pory, opowieść o przygodach pani mecenas Zuzy Lewandowskiej. Choć trup ściele się gęsto, nie jest to typowy kryminał, raczej powieść obyczajowa w stylu retro. Zagadka jednak ciekawa, charakterna główna bohaterka, klimat PRL, dopasowane łacińskie sentencje, sprawiają że ta seria jest powiewem świeżości wśród typowych kryminałów. Smaczku dodają papuga i komisarz Mariański - czytaj i spróbuj się nie uśmiechnąć ;)

Cóż mogę napisać.. Pan Ostrowski potrafi stworzyć wciągający krymiał bez efektów specjalnych. Zagmatwane śledztwa, w których się nie gubiłam i które mnie nie nużyły. Bardzo polecam.

Mecenas Zuza Lewandowska ponownie staje przed wyzwaniem, gdy historia nierozwiązanej sprawy sprzed lat powraca, dotykając jej osobistej przeszłości. Zaginięcie kolegi ojca staje się punktem wyjścia do skomplikowanej intrygi, gdzie każdy krok wiodący do rozwiązania prowadzi przez labirynt tajemnic i niebezpieczeństw.

W miarę jak Zuza prowadzi śledztwo, zaczynają znikać kolejne postacie, a krąg podejrzanych stopniowo się rozszerza. Nie tylko duchy przeszłości, ale również służby bezpieczeństwa dodają napięcia tej fascynującej historii. Czy nieustraszona mecenas zdoła rozwikłać kryminalną zagadkę, czy może stawić czoła nowym, niebezpiecznym przeciwnikom?

W tle powieści ukazuje się barwny świat Polski lat 90., pełen kolejek, zakupów spod lady i charakterystycznych klimatów. Autentyczność opisu epoki dodaje głębi i uroku narracji. Wraz z bohaterką, czytelnik przenosi się do czasów, gdzie każdy szczegół jest istotny, a prawda ukryta głęboko pod powierzchnią pozorów.

Podczas tej pełnej zwrotów akcji podróży czytelnik nie tylko odkrywa sekrety kryminalnej układanki, ale również doświadcza niezwykłego uroku bohaterów, z których każdy wnosi coś wyjątkowego do tej historii. W międzyczasie, niepokorna papuga Zgaga, dodaje elementu humoru i świeżości, sprawiając, że lektura staje się jeszcze bardziej niezapomniana.

W miarę jak Zuza prowadzi śledztwo, zaczynają znikać...

Brawo dla autora. Świetna seria retro z Adw Zuzanna Lewandowska, dobra sprawa kryminalna , dobre zakończenie, fajni bohaterowie drugoplanowi . Wkręciłam się na maxa. Polecam wszystkim.

Trzeci tom serii z papugą, czyli przygody adwokat Zuzanny Lewandowskiej i jej zwierzyńca. Bardzo ciekawa zagadka kryminalna z jeszcze lepszym zakończeniem, klimat lat 90 i okropna bohaterka, której nie da się nie lubić. Muszę przyznać, że tęskniłam, więc końcem roku zaczynam maraton. 🙈

Wciągnęłam się w serię z Zuzą Lewandowska, Inteligentna, błyskotliwa adwokatka. W tle PRL i dużo alkoholu. Książka napisana z dużym poczuciem humoru. Taki powrót do przeszłości... kolejki, zakupy spod lady, znajomy z Polmozbytu i te klimaty. Wątek kryminalny też dobru, Zabieram się za kolejny tom. Zdecydowanie polecam.

Z każdym kolejnym tomem przygód Zuzy Lewandowskiej utwierdzam się w przekonaniu, że to seria genialnych kryminałów retro. Bohaterka inteligentna, pewna siebie, zadziorna i ironiczna, kocham jej czarny humor i podejście do życia. Historia intrygująca, tło barwne, bohaterowie drugoplanowi jak zawsze wyraziści. Bawiłam się świetnie i nie ukrywam, że mam ochotę na więcej!

W ciemno przeczytam każdą część o Zuzie Lewandowskiej. Panie Jacku, jest pan genialny!
Seria trzyma poziom, nie ma mowy o obniżeniu jakości tej książki. Tu należą się duże brawa dla autora - za mroczną zagadkę kryminalną, która intryguje od samego początku, za to, że było napięcie, kiedy pojawiali się SBcy, oraz za, oczywiście, samą bohaterkę, jej papugę oraz cięty język obu.
Poza tym mam małą prośbę - chcę więcej Mariańskiego ;-)

Opis lat siedemdziesiątych. Wątek kryminalny niezły. Polecam.

Opis lat siedemdziesiątych. Wątek kryminalny niezły. Polecam.