Iskierka nadziei

Wydawnictwo Kobiece
2019-11-13
2019-11-13
literatura polska święta

Lubię świąteczne książki: lekkie, słodkie, nawet naiwne, ale ta przeszła wszelkie granice odrealnienia...

7,5/10

7,5/10

Nieźle się uśmiałam podczas lektury tej książki. Miałam bowiem wrażenie, że czytam rozszerzoną wersję jednej z tych historyjek, które są publikowane w gazetkach z historiami.
Bardzo słaby pomysł na powieść, a i sposób jej przedstawienia również nie zasługuje na pochwałę.

Ta książka rozgrzeje Wasze serca, pomoże uwierzyć w bezinteresowne dobro i miłość, a być może sprawi też, że uwierzycie w cuda❤️🥰!

❄️Tomek to młody, wrażliwy i pełen empatii chłopiec wielkim sercu. Mieszka z mamą, która, aby zapewnić im godne warunki życia, niemal cały czas pracuje. Pewnego zimowego, mroźnego dnia, chłopiec boleśnie upada, kiedy wraca ze szkoły. Wtedy spotyka starszą kobietę, która ofiarowuje mu swoją pomoc. Opatruje go w małym domku na terenie ogródków działkowych, gdzie, jak się okazuje nie ma bieżącej wody i jest zimno. Tomek podejrzewa, że starsza pani tam mieszka na stałe i postanawia jej pomóc. Między tym dwojgiem rodzi się niezwykła przyjaźń, która niespodziewanie odmieni ich życie już na zawsze.❄️

"Iskierka nadziei" to wzruszająca powieść o marzeniach, zrozumieniu i świątecznym cudzie, która porusza temat bezdomności, ogromnej tęsknoty i dojmującej samotności. To opowieść o ludziach, którzy pogrążeni w poczuciu niezrozumienia i krzywdy, mają możliwość odmienić swój los. Za sprawą tytułowej iskierki nadziei i magii Świąt ich drogi niespodziewanie stykają się po to, by w ich życiu mogły zdarzyć się cuda❤️.
Piękna książka, która przywraca wiarę w niewyobrażalne dobro, miłość, silniejszą niż więzy krwi i cuda, które mogą się zdarzyć w ten świąteczny czas ✨🎄.

Przyjemnie i szybko czytająca się lektura o miłości i nadziei na lepsze jutro.W sam raz na przedświąteczny czas.

Recenzja „Iskierka nadziei”
„Ten widok sprawił przyjemność kobiecie, a jednocześnie ją zmartwił. Czy mogła być pewna, że nikomu nie powie o tym, że ona tutaj przebywa?”
„Iskierka nadziei” to książka wydana w 2019r. a jej autorką jest Anna Szczęsna. Pisarka opowiadań grozy oraz powieści obyczajowych, zdobyła tytuł Najlepszej Książki na Lato 2015 za „Jutro pachnie cynamonem”, w plebiscycie serwisu granice.pl, w 2016r książka „Gang różanych kapeluszy” zdobyła tytuł Najlepszej Książki 2016r, a to tylko jedne z wielu otrzymanych tytułów. W 2018r. otrzymała nagrodę „Laur Prezydenta” miasta Włocławek za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochrony kultury. „Iskierka nadziei” to jedna z obyczajowych powieści Anny Szczęsnej.
Tomek to bardzo wrażliwy i nad wiek dojrzały chłopiec. Wychowuje go tylko mama, dlatego kobieta dużo pracuje, a chłopiec w wolnym czasie jest zdany na siebie. Gdy pewnego dnia boleśnie upada, otrzymuje pomoc od pewnej starszej pani. Kobieta, aby mu pomóc zabiera go do swojego domku na działkach gdzie opatruje mu ranę. Chłopiec prosi ją by dotrzymała tajemnicy i nie wspominała nikomu, że sam podążał tą drogą, orientuje się również, że kobieta musi zamieszkiwać ten domek, o czym kobieta również nie chce nikomu wspominać. Umawiają się więc, że sprawy te zostaną ich tajemnicą. Gdy zima zaczyna doskwierać, a mróz coraz bardziej szczypie w uszy, Tomek postanawia odwiedzić poznana niedawno staruszkę. Spotkania te sprawiają, że rodzi się między nimi przyjaźń, chłopiec dowiaduje się dlaczego kobieta jest samotna i czemu mieszka na działkach, niestety jest za młody by coś z tym zrobić, ale nad wszystko pragnie jej pomóc.
„Iskierka nadziei” to powieść zimowa ale roztapiająca serca. Życie Tomka nie jest idealne, ale chłopiec stara się jak może żeby idealne było. Dlatego w tak młodym wieku jest bardzo dojrzały i stara się pomagać mamie jak może. Myślę, że dzięki jego postaci, małego chłopca który stara się przetrwać w świecie dorosłych, będąc wsparciem dla matki i dla nowo poznanej przyjaciółki, ta powieść ma w sobie tyle ciepła i pozytywnej energii.

Recenzja „Iskierka nadziei”

Książka bardzo dobra, ale jak dla mnie dość mocno przesłodzona.
O ile wcześniejsze wydarzenia przedstawione przez autorkę śledziłam z zapartym tchem, to już te ostatnie kilkanaście stron, przelatywałam tylko wzrokiem.
Z przyjemnością śledziłam relację Tomka z tytułową Iskierką. Natomiast strasznie byłam znudzona wątkami z Błażejem w roli głównej.

Książka bardzo dobra, ale jak dla mnie dość mocno przesłodzona.

Jedenastoletniego Tomka wychowuje samotnie mama. Ojciec zmarł zanim chłopiec się urodził. Mama aby zapewnić godne życie synowi dużo pracuje, często zaniedbując chłopca. Pewnego dnia Tomek skręca sobie nogę na ogródkach działkowych. Pomaga mu starsza Pani, która zaprasza go do małej altanki. Tomasz orientuje się, że działkowy zimny domek to tak naprawdę mieszkanie starszej pani.
W następnych dniach, Tomek kilkukrotnie odwiedza kobietę i nazywając ją Iskierką, przynosi jej różne produkty, by mogła przetrwać trudny czas.
W kobiecie, którą nazwał Iskierką, odnalazł to, czego mu brakowało mu na co dzień - babcinej miłości. Zaprasza starszą Panią do domu i zarówno dla niego, jak i jego mamy jest to początek świątecznych zmian.

Książki świąteczne mają w sobie pewnego rodzaju magię. „Iskierka nadziei „ idealnie wprowadza w świąteczny nastrój, a przy tym wzbudza ciepłe emocje.

Cudowna książka, cudowna opowieść, pełna ciepła, miłości i codzienności z która każdy z nas się mierzy . Przedstawione są losy kilku osób, które los przypadkowo połączy. Magia Świąt- to w tym czasie dochodzi do cudów. Polecam na okres przedświąteczny❤️

• Świąteczne

Dodaj cytat z książki Iskierka nadziei