Niedokończona baśń

Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Między Słowami literatura obyczajowa, romans
Między Słowami
2019-10-14
2019-10-14

Dziwne, napisałam opinie o książce i.... Nie ma. Czyżby tylko pochlebne opinie były publikowane?
No nic " Cudowna 5 latka i.......przemęczyłam do końca.
Ale, dla mnie to harlekin na 508 stron
Mimo to polecam, bo cóż, każdy lubi to co lubi.

No nic " Cudowna 5 latka i.......przemęczyłam do końca.
Ale, dla mnie to harlekin na 508 stron
Mimo to polecam, bo cóż, każdy lubi to co lubi.

Piękna historia 🥰🥰🥰🥰

Piękna historia 🥰🥰🥰🥰

Taka lekka książka, ciepła i miła. Jak bajka, w której ostatecznie wszystko dobrze się kończy. Przeczytałam ją z przyjemnością.

Piękna, wzruszająca opowieść o relacjach rodzinnych i trudnych wyborach.
Młoda matka samotnie wychowująca córkę Basię zatrudnia się u pisarki Suzanne z wieloletnim doświadczeniem. Nie spodziewa się, że starsza Pani skrywa wiele sekretów i że niedługo będzie musiała wyruszyć z nią do Francji aby pożegnać kogoś z rodziny. Jedna podróż, która odmieni życie tych dwóch dam w diametralny sposób. Na jaw wyjdą skrywane sekrety, nie rozwiazane sprawy sprzed lat. Każda z nich będzie przeżywać swoje dramaty i będzie musiała stawić czoła niedopowiedzeniom.
Powieść piękna w każdym aspekcie, w każdym wątku. Wzrusza co chwilę i sprawia, że od pierwszych akapitów zakochuje się człowiek w książce. Nie pozwala się nudzić, nie pozwala oderwać od siebie. Porusza problemy dnia codziennego i wątku trudnej miłości, która mimo że odwzajemniona to często nie możliwa do spełnienia. Można kochać, być kochanym a mimo to być samotnym. Miłość dziecka nie zastąpi niestety miłości mężczyzny choćby nie wiem jak się kochało swoje maleństwo.
Powieść idealna dla każdej kobiety, pozwalająca pomyśleć i zastanowić się nad tym co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu.

Piękna, wzruszająca opowieść o relacjach rodzinnych i trudnych wyborach.

1970

Pięknie napisana historia, w której - w mniej lub bardziej przedziwny sposób - splatają się losy bohaterów. Głównymi postaciami są sympatyczna Julia i jej rezolutna córka Basia. Jednak dla mnie równie interesująca jest Suzanne i jej historia.
Julia po tragicznej śmierci męża samotnie wychowuje swoją córeczkę, nie mogąc liczyć na wsparcie najbliższych. Podjęcie pracy u Suzanne wiele zmienia w jej życiu i w życiu jej córeczki, która niespodziewanie zyskuje nową "babcię" i nieco tajemniczą przyjaciółkę Lilou, W otoczeniu Julii pojawia się dwóch adoratorów. Czy któryś z nich podbije serca matki i córki? Jednocześnie znajomość z Julią i Basią umożliwia Suzanne uporządkowanie pewnych spraw z przeszłości.
Wspólne wyjazdy do Francji sprawiają, że bohaterki stają się sobie coraz bliższe. Pmagają w wyjaśnieniu pewnych tajemnic, ale czy pomogą dokończyć tytułową baśń?...
Dodatkowe plusy za wątek francuski oraz za nakreśloną w tle historię Majki, Emila i Roberta.
Cytat, który dzisiaj zabieram z tej lektury brzmi::
"Poznali smak prawdziwego życia (...)Poznali w tym czasie swoje różne oblicza. Nie byli już dla siebie tylko pięknem i czułością. Ujrzeli w sobie też złość i zazdrość. Ale te wszystkie skrajne uczucia, których ludzie się wstydzą, uważając je za złe, tylko ich do siebie zbliżyły. Dzięki tej wędrówce oboje dojrzeli i zrozumieli, że bez tych wszystkich, czasem pięknych, ale nierzadko pełnych znoju dni, kiedy poszukiwali swojego kawałka raju, nie mogliby pokochać się szczerze, otwierając przed sobą wszystkie zakamarki serca. Dopiero teraz znali swoja prawdziwą wartość".

Bardzo fajna obyczajowa opowieść.
O miłości, tęsknocie, żałobie...O tym, że nie zawsze z rodziną jest najlepiej, czasem lepsze dla nas są kontakty z całkiem obcymi osobami.
I o tym, jak dziecko potrafi łączyć ludzi.

Bardzo fajna obyczajowa opowieść.
I o tym, jak dziecko potrafi łączyć ludzi.

Ciekawie opisana historia Julii i jej córeczki po stracie ukochanego męża. Znakomita podróż po francuskich zamczyskach. Polecam.

Dajcie mi kaszankę i kiełbasę z czosnkiem.A Julia ,to irytuję .Nie ,bo nie.Na koniec zmądrzała.

Po książki Doroty Gąsiorowskiej zawsze sięgam z ochotą.tak było i tym razem.,,Niedokończona baśń " to piękna bajka pełna bólu ,tajemnic i miłości.O trudnych wyborach i rodzinnych relacjach.Do tego piękna literacka podróż do Francji.Polecam

Bardzo ciekawa wciągająca książka na koniec wszystko zostaje wyjaśnione więc warto przeczytać do końca na prawdę niesamowita cała jej historia

• Przeczytane 2019
  • Przeczytane w 2019

Dodaj cytat z książki Niedokończona baśń