Czart

Robert Kilen Wydawnictwo: Oficyna 4eM kryminał, sensacja, thriller
Oficyna 4eM
2019-10-02
2019-10-02
sensacja książka sensacyjna historia tajemnica

Ciekawe opowiadanie. W moim regionie większość miejsc znam super.

Ciekawe opowiadanie. W moim regionie większość miejsc znam super.

Keller, Maksymilian Keller agent ABW do zadań specjalnych. w tle historia, sztuka, sensacja, a nawet przewodnik.

Zachęcona nową powieścią Kilena "Ogień jeziora" sięgnęłam po Czarta. Nie zawiodłam się. Moja ulubiona drużyna ABW na czele z Maksem Kellerem działa bezbłędnie. To grupa osób, z którymi chętnie bym się przyjaźniła - sympatyczni, dowcipni, inteligentni a jednocześnie skuteczni w śledzeniu przestępców - w tym przypadku - groźnego terrorysty, który napada na zamek w Lublinie. W tle historia ze znajdującej się niedaleko Kozłówki - pięknego pałacu kryjącego tajemnicę z okresu II wojny światowej. Czy terroryście chodzi o destabilizację państwa i uzyskanie okupu czy może na zmylenie śladów i odkrycie tajemnicy kryjącej się w pałacu. Czy rosyjski agent współpracujący z ABW ma dobre zamiary? Kto jest tytułowym Czartem, czyli tym, którego tak naprawdę szukają agenci?
Akcja zaczyna się w Lublinie ale potem trop wiedzie nad morze. Podróżujemy po Polsce poznając wspaniałe miejsca i tajemnicze historie a ABW z Maksem Kellerem na czele czuwa nad bezpieczeństwem naszego kraju. Rosyjski agent nieźle tu namiesza, Kilen podsunie kilka fałszywych tropów, podobnie jak w "Ogniu jeziora", i tutaj czytelnik niemal do końca jest trzymany w napięciu i rozwiązanie zagadki go zaskakuje. Przeczytajcie, żeby dowiedzieć się czy Keller przejrzy podwójną grę.

Czart"
"Atak terrorystów na zamek to zaproszenie do gry z diabłem"
Robert Kilen zabiera nas w podróż w czasie.
Rozdziały przeplatane są między obecny rok a czas II wojny. W jednym z wątków mamy tajemniczą śmierć partyzantów w 1944. Historia przeradza się w legendę, która do dziś zaskakuje. Z drugiej strony mamy terrorystów i opanowany przez nich zamek w Lublinie w 2019. Pozornie dwa różne wydarzenia, wiele pytań i tropów stopniowo składacych się w całość.
Jak mówią ludzie, każdy kto zechce poznać czartowską tajemnicę, zginie!
Więc jeśli nadal masz ochotę na książkę, to robisz to na własną odpowiedzialność 😉

Czart"
"Atak terrorystów na zamek to zaproszenie do gry z diabłem"
Robert Kilen zabiera nas w podróż w czasie.

Cztery gwiazdki za pomysł na książkę, początek jeszcze niezły ale im dalej tym gorzej, niektóre fragmenty infantylne jak w pamiętniku napalonej nastolatki, napewno nie sięgnę po inne tytuły tego autora.

"Czart" Roberta Kilena to dobra propozycja, gdy potrzebujesz się zrelaksować i poczytać coś interesującego. Należy do gatunku thriller-sensacja, przypomina mi książki Dana Browna.

Autor umiejętnie połączył wątek historyczny ze współczesną zagadką kryminalną.

Wszystko zaczyna się w pałacu w Kozłówce koło Lublina, do którego wkraczają żołnierze Armii Czerwonej w drodze na Berlin i są świadkami dziwnej śmierci polskich partyzantów. To sprawka diabła, takie usłyszeli zdanie. Sowieci starają się dowiedzieć o co chodzi, w sprawę angażuje się oficer polityczny.

W czasach współczesnych terroryści przeprowadzają atak na zamek królewski w Lublinie. Do akcji wkracza funkcjonariusz ABW, Max Keller, który dostaje do współpracy Saszę Majkowskiego z rosyjskiej ambasady. Polacy i Rosjanie chcą ująć groźnego terrorystę zwanego Czartem.

Robert Kilen bardzo dobrze połączył wątki z przeszłości z teraźniejszością, współcześni bohaterowie ze strony rosyjskiej są wnukami oficerów Armii Czerwonej, którzy wyzwalali pałac w Kozłówce. Doprawił to wszystko wątkami historycznymi z terenów Lublina i zaserwował nam ciekawą powieść sensacyjną. Autor ma bardzo sprawne pióro i dobry styl, więc lektura "Czarta" sprawia dużą przyjemność. Dobrze się czyta, ciekawa książka, w sam raz na lato. Po jej lekturze nabiera się ochoty, żeby pozwiedzać opisane miejsca w Lublinie i okolicach.

Autor umiejętnie połączył wątek historyczny ze współczesną zagadką kryminalną.

Po raz pierwszy od bardzo dawna spotkałem się z sytuacją, że główny bohater książki, w tym przypadku oficer ABW Max Keller nie ma kompleksów, nie jest alkoholikiem borykającym się z problemami egzystencjalnymi czy po prostu ze swoją przeszłością. Mamy tutaj przystojnego, wysportowanego i wygadanego człowieka znającego swoją wartość, lubiący poflirtować z każdą przedstawicielką płci przeciwnej oraz śmigać z prędkością dźwięku swoim BMW. Co jest niewątpliwym plusem „Czarta”

Grupa terrorystyczna Biała Pięść wkracza na Zamek Królewski w Lublinie, zabijają ochroniarza i biorą zakładników. Wysunięte żądania są dziwne i niespójne, zdają się być tylko grą na czas.
W tym samym dniu w kopalni kredy w Chełmie dochodzi do wybuchu oraz uwięzienia grupy zwiedzających. Przypadkowych osób ?.
Czy ma to jakiś związek z wydarzeniami z czasów II wojny światowej dziejącymi się w pobliskim pałacu Zamoyskich w Kozłówce, gdzie patrol sowieckich żołnierzy natknął się na ….
A co z tymi wydarzeniami łączy międzywojennego lubelskiego poetę Józefa Czechowicza ?

Jest to wciągająca i pełna zwrotów akcji książka z bardzo ciekawie opisanym Lublinem w tle a do tego bardzo pomysłowa intryga. Wymieszanie sensacji i thrillera. Dość zabawne są przepychanki słowne głównego bohaterem z otaczającymi go ludźmi.
Książkę czyta się szybko i miło ale niestety równie szybko zapomina się o funkcjonariuszu ABW Maksymilianie Kellerze i odkrywanej przez niego tajemnicy.

naiwna i bez sensu. Alfred Hitchcock powiedział "Film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć. " Tutaj jest zupełnie odwrotnie. Autor niby miał jakiś pomysł, mocno zaczął ale koniec żałosny.

historia taka sobie ale książka nawet zgrabnie napisana. Tylko ze jednak taka sobie..

Rzemiosło z przebłyskami geniuszu, co prawda nie brakuje akcji, ale skupia się ona w większości na interakcji między bohaterami na dosyć małym terenie poza jednym wyjazdem. Są też fragmenty wspomnień z przeszłości, choć nie powiązane bezpośrednio z głównymi bohaterami, a raczej z ich przodkami. Brakuje trochę większego rozmachu spiskowego, historycznego i akcji z książek Ludluma.
Może to jednak początek czegoś w tym rodzaju. Autor musi przekroczyć Rubikon, stoi nad jego brzegiem.

• Thriller/sensacyjne