Czart

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Oficyna4eM

Atak terrorystów na zamek w Lublinie. Zamach w podziemnej trasie turystycznej w Chełmie. Diabelskie tajemnice pałacu w Kozłówce. Polowanie na Czarta i gra służb specjalnych z Polski i Rosji. Nowa książka Roberta Kilena to najmocniejszy tytuł tej jesieni. 1944 rok. Sowieci wkraczają do majątku Zamoyskich w Kozłówce. Są tam świadkami makabrycznej śmierci polskich partyzantów. 2019 rok....

2019 rok. Terroryści opanowują zamek w Lublinie i biorą zakładników. Czego tam szukają i na czyje zlecenie?
Maks Keller, pracujący na zlecenie ABW, ma to wyjaśnić. Nie przypuszcza, że zmierzy się z kimś, kto, jak się wydaje, ma nadprzyrodzone moce. A rozwiązanie może tkwić w interpretacji wiersza Józefa Czechowicza, lubelskiego poety katastrofisty z czasów międzywojnia. Po co ktoś po tylu latach wraca do przeszłości? Rusza szaleńczy wyścig z czymś, co może zmienić układ sił na świecie.

Robert Kilen umiejętnie łączy historię Polski ze współczesną intrygą. Sprawnie bawi się konwencją thrillera po to, żeby wciągnąć czytelnika w rozwiązanie zagadki, a gdy ten myśli, że wszystko jest już jasne, następuje zwrot akcji.

źródło opisu: http://www.4em.pl/czart/

źródło okładki: http://www.4em.pl/czart/

Łukasz | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Kolejny zawód. Ta książka przez kilkanaście stron jest jako tako ciekawa. Potem następuje niezliczona ilość absurdów. Autor nie potrafi budować napięcia. Widać ,że warsztat Kilena jest bardzo ubogi.Postacie ,fabuła i zwrot akcji totalnie leży. Kolejny raz nie wiem dlaczego na LC jest taka wysoka ocena. Książka jak dla mnie nigdy nie powinna zostać wydana.

ZaczytaneStrony | 2019-10-14
Przeczytana: 14 października 2019

Książki w których dużo się dzieje najtrudniej zrozumieć, szczególnie kiedy współczesność przeplata się z przeszłością, "czart" to mocna dawka emocji i strachu, czyli idealna dla osób którzy lubią chwile grozy, z tą książką nie da się nudzić.
Strażnik Marian Godewski pracował jako ochroniarz w zamku, praca wydawała mu się bardzo nudna a do tego w domu nie czekało go nic dobrego, kłótliwa żona która nawet nie ugotuje mu obiadu, jego życie wydawało mu się monotonne a do tego nie miał wsparcia. Kiedy widzi kobietę po której spływała krew szybko do niej podbiega i próbuje pomóc niestety zaraz sam pada martwy od strzału. Strzelał Adam, mężczyzna który jest snajperem i który uwielbia działać sam, nigdy nie chybia więc patrzy tylko z ciekawości na ofiarę, tak było i tym razem, strzelił, zabił a potem zachwycił się latem.
Kiedy spojrzałam na okładkę od razu wiedziałam że w tej książce będzie dużo się działo, tytuł mnie tylko w tym utwierdził, mocna dawka śmierci i jeszcze większa dawka...

Bibliotecznie | 2019-10-11

Powieść Roberta Kilena „Czart” to mieszanka thrillera i sensacji. Połączenie fikcji literackiej z faktami historycznymi. Było to moje pierwsze spotkanie z pisarzem. Czy udane? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie poniżej.

Autor prowadzi nas początkowo dwoma torami czasowymi. Obserwujemy wydarzenia rozgrywające się w roku 1944, a także w 2019, czyli współcześnie. W czasie wojny miejscem akcji jest Kozłówka i pałac Zamoyskich, w którym straszną śmiercią giną polscy partyzanci. Nikt nie jest w stanie stwierdzić, co było powodem ich zgonu. Wszyscy okoliczni mieszkańcy twierdzą jednak, że miejsce to jest nawiedzone przez diabła i ukryta jest w nim pewna czartowska tajemnica, która ciekawskich zaprowadzi do grobu.

Współcześnie bierzemy udział w ataku terrorystycznym na zamek w Lublinie, przeprowadzonym przez Romana Trojanowskiego i bojowników Białej Pięści, a także lądujemy głęboko pod ziemią, w kopalni kredy w Chełmie, gdzie podłożone przez tajemniczego mężczyznę ładunki wybuchowe...

marian | 2019-10-01
Przeczytana: 01 października 2019

Do Czarta przyciągnęła mnie okładka. Bardzo mi się podoba. Tę książkę czyta się szybko i tak samo szybko czytelnika wciąga akcja. Podoba mi się, że wciąż są polscy autorzy, którzy potrafią tak dobrze wymyślać historie i je pisać. A Robert Kilen do swojego sensacyjnego thrillera wplótł jeszcze wątki historyczne. Super !

JOANNA | 2019-10-01
Przeczytana: 30 września 2019

To moje drugie spotkanie z tym autorem. Czytałam poprzednią książkę Roberta Kilena i na pewno rozwinął swój warsztat. Akcja "Czarta" wciąga. Początkowo podróżujemy równolegle w dwóch czasach. Podczas wojny i dzisiaj. Potem wszystko przenosi się do współczesności. Wszystko dzieje się w Polsce, są fajne opisy różnych miejsc z których kilka znam z własnych wspomnień. Dużo zaskakujących momentów, zwrotów akcji, których się nie spodziewałam. Przeczytałam całość szybko, prawie jednym tchem. Naprawdę dobra sensacja. Spora czcionka i nieduży format książki to dodatkowe plusy. Szczerze polecam "Czarta".