Okładka książki Akademia Wampirów

Akademia Wampirów

Autor:
Cykl: Akademia wampirów (tom 1)
tłumaczenie
akademia wampirów, wampiry, mead
typ
papier
Dominique9030
7.74 (3837 ocen i 521 opinii)

Opis książki

Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze "Zmierzchem" Stephanie Meyer. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się n...

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2010

Opinie czytelników
Lenalee | 2010-07-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2010

Myślę, że na taką książkę od dawna czekałam. Na taką, która wciągnie mnie już od pierwszych stron, zaintryguje i nie pozwoli myśleć o niczym innym, tylko o czytanej przeze mnie historii. "Akademia wampirów" to naprawdę wciągająca i ciekawa książka. Napisana lekko i swobodnie, czyta się ją z czystą przyjemnością. Akcja wartka i zaskakująca. No i naprawdę ciekawa, niebanalna fabuła. Podobało mi się wprowadzenie morojów i dampirów. Całkiem nowe postacie, znaczenia, których nie spotkałam jeszcze w żadnej innej książce.

Główna bohaterka, Rose, to fantastyczna postać, która od samego początku zdobyła moje uznanie. Potrafi poradzić sobie w niemal każdej sytuacji, choć zdecydowanie nie jest superbohaterką. Zwykła dziewczyna, z niesamowicie ciętym językiem, która nie zawsze potrafi zapanować nad sobą i swoimi nerwami. Jej więź z Lissą jest niesamowita, naprawdę podziwiam taką przyjaźń. Widać, że jedna dla drugiej zrobi wszystko, żeby ją ochronić.

Przeszkadza mi tylko to, jak przedstawione w...

Pigmejka | 2011-01-10
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Do Akademii Wampirów podeszłam z wielką rezerwą. Jednym powodem była książka tej samej autorki, która była niezła, aczkolwiek arcydziełem niestety nie była. Drugi powód to tytuł książki, który nieodparcie kojarzył mi się z serią Dom Nocy. To były powody, które od tej książki mnie odpychały, jednak sporo osób się nią zachwycało, poza tym odwiedziłam bloga autorki na którym były zdjęcia promujące premierę szóstej części. Fanów było mnóstwo i ostatecznie to mnie zachęciło do kupna tej książki. Kamień z serca - nie żałuję.

W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi, moroje, uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce, dampiry, szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Książka pisana jest z perspektywy Rose, oddanej przyjaciółki Lissy Dragomir. Między przyjaciółkami, po tragicznym wypadku narodziła się niezwykła więź, dzięki której Rose potrafi odczytać uczucia Lissy, a także wejść do jej umysłu. Według mnie jest to niezwykła, mocna i wspaniała prz...

Stasia | 2013-11-10
Na półkach: Z iskrą, Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 listopada 2013

Ta pozycja stała się dla mnie wielkim zaskoczeniem!
Spodziewałam się czegoś w rytmie "Melancholii sukkuba", a doczekałam się czegoś całkiem innego i intrygującego.

Na początku książka mnie nie zachwyciła, jednak parę rozdziałów dalej zaczynałam się do niej przekonywać. Początkowa niechęć do głównej bohaterki przerodziła się w szacunek do tej postaci.

Podoba mi się to, że bohaterka umie sobie radzić z życiem, nie jest dzieckiem, którego trzeba bronic, potrafi zachowywać się samodzielnie i myśleć logicznie. Uwielbiam to, że w tej książce można dojrzeć dystans do miłości. Jestem już zmęczona czytaniem w książkach o "zwalającej bez powodów z nóg miłości, z dużą dozą achów i echów nad związkiem". Książka przez to wywiera wrażenie bardziej dojrzalej i interesującej.

Nie rozumiem tylko, porównania do zmierzchu na okładce. Absolutnie się z tym nie zgadzam! Według mnie, te książki mają tyle wspólnego co czajnik z biedronką.

Gorąco polecam do zapoznania się z tą wspaniałą książką!

„Największe rewolucje odbywają się w ciszy i w cieniu.”

Do tej książki początkowo odnosiłam się sceptycznie, ponieważ sam tytuł mnie zniechęcił(po prostu nie przepadam za wampirami). Po przeczytaniu kilku stron wiedziałam, że nie oderwę się od tej serii. I tak było.Przy tej książce nie można się nudzić.Tej książki nie da się zapomnieć przez wiele dni.Wzbudza ona wiele emocji.Oczywiście pozytywnych :)Jest po prostu fantastyczna. Oprócz wartkiej fabuły pojawią się też wątki miłosne, trudne przyjaźnie i motyw nietolerancji dzieci z powodu przewinień ich rodziców.Ogólnie rzecz biorąc książkę czyta się szybko i naprawdę przyjemnie.Przeczytałam już wszystkie sześć części i nie żałuję.Akademia Wampirów jest pierwszą z sześciu książek tej serii. Uważam, że warto poświęcić tych kilka dni na przeczytanie całej serii.W kilku słowach : niesamowita, magiczna, wciągająca, uwodzicielska.... Tym, którzy się wahają gorąco polecam!!!

WampirkaJustynka | 2011-11-11
Przeczytana: 01 maja 2012

Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze „Zmierzchem” Stephanie Meyer. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

Jedna z moich ulubionych serii o wampirach. Niemożliwa miłość między dampirami. Wielka przyjaźń między morojką a dapmirką. Główną bohaterką jest Rose i to jej oczami jest pisana ta książka. Dziewczyna jest impulsywna i agresywna. Zrobi wszystko żeby chronić swoją najlepszą przyjaciółkę, Lissę. A na dodatek zakochuje się w sw...

Melancholia | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Dlaczego wampir nie może być po prostu wampirem? Spalać się w świetle dnia, sypiać w trumnie i reagować alergicznie na zapach czosnku (bo widok krzyża nie odstraszał nawet Drakuli)? Dlaczego trzeba wampira koniecznie uczłowieczać?

Apogeum uczłowieczania mamy właśnie u Richelle Mead. Tu z wampira niewiele już zostało (nawet mniej niż u Stephenie Meyer): tylko konieczność picia krwi i dodatkowe umiejętności, mające więcej wspólnego z czarnoksięstwem niż z wampiryzmem. U Mead wampiry, zwane Morojami, nie są nawet nieśmiertelne, są słabe jak dzieci, chorowite i wymagają stałej ochrony. Mało tego, wierzą w Boga i regularnie uczestniczą w nabożeństwach. Można byłoby sobie podumać w jakim obrządku odbywają się te nabożeństwa skoro cała Morojska arystokracja nosi rosyjskie imiona i nazwiska, a główny święty to Władimir.

Morojów chronią dampiry, pół-ludzie - pół-wampiry, silne, zwinne i specjalnie szkolone na strażników. Przed czym chronią? Przed strzygami, czyli prawdziwymi wampirami - nieśm...

Maggie_Rose | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Moja dobra koleżanka, która kiedyś poleciła mi "Zmierzch", poleciła mi również "Akademię Wampirów". Bardzo mi dużo o niej opowiadała i powiedziała, że muszę to przeczytać! To jest lepsze od "Zmierzchu"! No więc powiedziałam sobie, że tak jak ona powiedziała muszę to przeczytać, bo jeśli "Zmierzch" mi się spodobał i to również mi się spodoba. Nie myliła się...

"Akademia Wampirów" bardzo mi się spodobała. Wreszcie coś innego. Nie opowieść miłosna między oszałamiająco pięknym wampirem, a zwykłą śmiertelniczką. Choć miłość tu też występuje, ale w innej formie. "Akademia Wampirów" opisuje bezgraniczną przyjaźń. Więź, która łączy wampira Lissie i dampirkę Rose jest tak szczera i tak piękna, że aż nie można w nią uwierzyć. No i oszałamiający Dymitr. Miłość, która nie może rozkwitnąć, ponieważ przez to może ucierpieć Księżniczka Wasylia.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Nie było miejsca gdzie by mnie znudziła. Barwne postaci, ciągła akcja, która czasami staje się spokojniejsza, a...

boziaczek | 2012-06-15

Nic nie poradzę, że bardzo lubię tę serię:)

ola161 | 2010-12-31
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Do przeczytania tej książki zachęciły mnie bardzo pozytywne opinie na Lubimy Czytać, dlatego spodziewałam się naprawdę dobrej książki. Niestety recenzje w moim odczuciu nie pokrywały się z tym co przeczytałam. Jak dla mnie jest to kolejna książka bazująca na fali popularności "Zmierzchu". Powtarzane są te same schematy i szablony.
Fabuła nie jest bardzo porywająca, brak mi w niej jakieś płynności. Jest dla mnie za mało przemyślana, jakby autorka myślała, że to i tak się sprzeda bo to książka o wampirach. Bohaterowie również mnie jakoś nie zachwycili. Byli do bólu szablonowi i mdli. Główne bohaterki są przewidywalne i z góry wiadomo jak ich losy się potoczą.
Plusem tej książki jest to, że dosyć szybko się ją czyta i nie potrzeba specjalnie się wysilać nad treścią. Jak dla mnie jest to książka dobra ale nie bardzo dobra. Do tego miana naprawdę dużo jej brakuje. Mam nadzieję, że pozostałe tomy są lepsze i autorka rozwinęła w nich jakoś fabułę i swoich bohaterów.

konto_usuniete | 2010-09-24

Akademia wampirów jest książką, która bardzo wiele mówi na temat przyjaźni. Obserwujemy, że dla dwóch głównych bohaterek: Rose i Lissy nie miało znaczenie, że należą do dwóch klas społecznych. Swoją drogą tego typu zależność wśród dampirów i morojów jest bardzo przydatna. W końcu dużo łatwiej jest ochronić kogoś znając go bardzo dobrze i odczuć zbliżające się niebezpieczeństwo w odpowiednim momencie. Oczywiście zaistniałe sytuacje mają też swoje minusy. W tej części sagi naprawdę wielkie wrażenie zrobiła na mnie strażniczka, która wielokrotnie naraziła swoje życie, by tylko uratować osobę bliską jej sercu. Wielka szkoda, że miłość jej i Dymitra na chwilę obecną nie ma racji bytu i nie zapowiada się, by coś w tej kwestii miałoby ulec zmianie. Postać strażnika akademi jakim był Dymitr zaimponowała mi i nie chodzi tu tylko o jego gabaryty, które wyobraziłam się w trakcie czytania lektury. Szczerze mówiąc o takiego faceta w obecnych czasach naprawdę trudno.

Podczas czytania Akademi wampir...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku