Lubimyczytać.pl to:
ponad 667 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Akademia Wampirów

Akademia Wampirów

akademia wampirów, wampiry, mead
typ
papier
Dominique9030
7.74 (3685 ocen i 501 opinii)

Opis książki

Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze "Zmierzchem" Stephanie Meyer. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się n...

W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Lenalee | 2010-07-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2010

Myślę, że na taką książkę od dawna czekałam. Na taką, która wciągnie mnie już od pierwszych stron, zaintryguje i nie pozwoli myśleć o niczym innym, tylko o czytanej przeze mnie historii. "Akademia wampirów" to naprawdę wciągająca i ciekawa książka. Napisana lekko i swobodnie, czyta się ją z czystą przyjemnością. Akcja wartka i zaskakująca. No i naprawdę ciekawa, niebanalna fabuła. Podobało mi się wprowadzenie morojów i dampirów. Całkiem nowe postacie, znaczenia, których nie spotkałam jeszcze w żadnej innej książce.

Główna bohaterka, Rose, to fantastyczna postać, która od samego początku zdobyła moje uznanie. Potrafi poradzić sobie w niemal każdej sytuacji, choć zdecydowanie nie jest superbohaterką. Zwykła dziewczyna, z niesamowicie ciętym językiem, która nie zawsze potrafi zapanować nad sobą i swoimi nerwami. Jej więź z Lissą jest niesamowita, naprawdę podziwiam taką przyjaźń. Widać, że jedna dla drugiej zrobi wszystko, żeby ją ochronić.

Przeszkadza mi tylko to, jak przedstawione w...

Stasia | 2013-11-10
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 listopada 2013

Ta pozycja stała się dla mnie wielkim zaskoczeniem!
Spodziewałam się czegoś w rytmie "Melancholii sukkuba", a doczekałam się czegoś całkiem innego i intrygującego.

Na początku książka mnie nie zachwyciła, jednak parę rozdziałów dalej zaczynałam się do niej przekonywać. Początkowa niechęć do głównej bohaterki przerodziła się w szacunek do tej postaci.

Podoba mi się to, że bohaterka umie sobie radzić z życiem, nie jest dzieckiem, którego trzeba bronic, potrafi zachowywać się samodzielnie i myśleć logicznie. Uwielbiam to, że w tej książce można dojrzeć dystans do miłości. Jestem już zmęczona czytaniem w książkach o "zwalającej bez powodów z nóg miłości, z dużą dozą achów i echów nad związkiem". Książka przez to wywiera wrażenie bardziej dojrzalej i interesującej.

Nie rozumiem tylko, porównania do zmierzchu na okładce. Absolutnie się z tym nie zgadzam! Według mnie, te książki mają tyle wspólnego co czajnik z biedronką.

Gorąco polecam do zapoznania się z tą wspaniałą książką!

Pigmejka | 2011-01-10
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Do Akademii Wampirów podeszłam z wielką rezerwą. Jednym powodem była książka tej samej autorki, która była niezła, aczkolwiek arcydziełem niestety nie była. Drugi powód to tytuł książki, który nieodparcie kojarzył mi się z serią Dom Nocy. To były powody, które od tej książki mnie odpychały, jednak sporo osób się nią zachwycało, poza tym odwiedziłam bloga autorki na którym były zdjęcia promujące premierę szóstej części. Fanów było mnóstwo i ostatecznie to mnie zachęciło do kupna tej książki. Kamień z serca - nie żałuję.

W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi, moroje, uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce, dampiry, szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Książka pisana jest z perspektywy Rose, oddanej przyjaciółki Lissy Dragomir. Między przyjaciółkami, po tragicznym wypadku narodziła się niezwykła więź, dzięki której Rose potrafi odczytać uczucia Lissy, a także wejść do jej umysłu. Według mnie jest to niezwykła, mocna i wspaniała prz...

„Największe rewolucje odbywają się w ciszy i w cieniu.”

Do tej książki początkowo odnosiłam się sceptycznie, ponieważ sam tytuł mnie zniechęcił(po prostu nie przepadam za wampirami). Po przeczytaniu kilku stron wiedziałam, że nie oderwę się od tej serii. I tak było.Przy tej książce nie można się nudzić.Tej książki nie da się zapomnieć przez wiele dni.Wzbudza ona wiele emocji.Oczywiście pozytywnych :)Jest po prostu fantastyczna. Oprócz wartkiej fabuły pojawią się też wątki miłosne, trudne przyjaźnie i motyw nietolerancji dzieci z powodu przewinień ich rodziców.Ogólnie rzecz biorąc książkę czyta się szybko i naprawdę przyjemnie.Przeczytałam już wszystkie sześć części i nie żałuję.Akademia Wampirów jest pierwszą z sześciu książek tej serii. Uważam, że warto poświęcić tych kilka dni na przeczytanie całej serii.W kilku słowach : niesamowita, magiczna, wciągająca, uwodzicielska.... Tym, którzy się wahają gorąco polecam!!!

Melancholia | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Dlaczego wampir nie może być po prostu wampirem? Spalać się w świetle dnia, sypiać w trumnie i reagować alergicznie na zapach czosnku (bo widok krzyża nie odstraszał nawet Drakuli)? Dlaczego trzeba wampira koniecznie uczłowieczać?

Apogeum uczłowieczania mamy właśnie u Richelle Mead. Tu z wampira niewiele już zostało (nawet mniej niż u Stephenie Meyer): tylko konieczność picia krwi i dodatkowe umiejętności, mające więcej wspólnego z czarnoksięstwem niż z wampiryzmem. U Mead wampiry, zwane Morojami, nie są nawet nieśmiertelne, są słabe jak dzieci, chorowite i wymagają stałej ochrony. Mało tego, wierzą w Boga i regularnie uczestniczą w nabożeństwach. Można byłoby sobie podumać w jakim obrządku odbywają się te nabożeństwa skoro cała Morojska arystokracja nosi rosyjskie imiona i nazwiska, a główny święty to Władimir.

Morojów chronią dampiry, pół-ludzie - pół-wampiry, silne, zwinne i specjalnie szkolone na strażników. Przed czym chronią? Przed strzygami, czyli prawdziwymi wampirami - nieśm...

boziaczek | 2012-06-15

Nic nie poradzę, że bardzo lubię tę serię:)

konto_usuniete | 2010-09-24

Akademia wampirów jest książką, która bardzo wiele mówi na temat przyjaźni. Obserwujemy, że dla dwóch głównych bohaterek: Rose i Lissy nie miało znaczenie, że należą do dwóch klas społecznych. Swoją drogą tego typu zależność wśród dampirów i morojów jest bardzo przydatna. W końcu dużo łatwiej jest ochronić kogoś znając go bardzo dobrze i odczuć zbliżające się niebezpieczeństwo w odpowiednim momencie. Oczywiście zaistniałe sytuacje mają też swoje minusy. W tej części sagi naprawdę wielkie wrażenie zrobiła na mnie strażniczka, która wielokrotnie naraziła swoje życie, by tylko uratować osobę bliską jej sercu. Wielka szkoda, że miłość jej i Dymitra na chwilę obecną nie ma racji bytu i nie zapowiada się, by coś w tej kwestii miałoby ulec zmianie. Postać strażnika akademi jakim był Dymitr zaimponowała mi i nie chodzi tu tylko o jego gabaryty, które wyobraziłam się w trakcie czytania lektury. Szczerze mówiąc o takiego faceta w obecnych czasach naprawdę trudno.

Podczas czytania Akademi wampir...

Maggie_Rose | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Moja dobra koleżanka, która kiedyś poleciła mi "Zmierzch", poleciła mi również "Akademię Wampirów". Bardzo mi dużo o niej opowiadała i powiedziała, że muszę to przeczytać! To jest lepsze od "Zmierzchu"! No więc powiedziałam sobie, że tak jak ona powiedziała muszę to przeczytać, bo jeśli "Zmierzch" mi się spodobał i to również mi się spodoba. Nie myliła się...

"Akademia Wampirów" bardzo mi się spodobała. Wreszcie coś innego. Nie opowieść miłosna między oszałamiająco pięknym wampirem, a zwykłą śmiertelniczką. Choć miłość tu też występuje, ale w innej formie. "Akademia Wampirów" opisuje bezgraniczną przyjaźń. Więź, która łączy wampira Lissie i dampirkę Rose jest tak szczera i tak piękna, że aż nie można w nią uwierzyć. No i oszałamiający Dymitr. Miłość, która nie może rozkwitnąć, ponieważ przez to może ucierpieć Księżniczka Wasylia.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Nie było miejsca gdzie by mnie znudziła. Barwne postaci, ciągła akcja, która czasami staje się spokojniejsza, a...

ola161 | 2010-12-31
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Do przeczytania tej książki zachęciły mnie bardzo pozytywne opinie na Lubimy Czytać, dlatego spodziewałam się naprawdę dobrej książki. Niestety recenzje w moim odczuciu nie pokrywały się z tym co przeczytałam. Jak dla mnie jest to kolejna książka bazująca na fali popularności "Zmierzchu". Powtarzane są te same schematy i szablony.
Fabuła nie jest bardzo porywająca, brak mi w niej jakieś płynności. Jest dla mnie za mało przemyślana, jakby autorka myślała, że to i tak się sprzeda bo to książka o wampirach. Bohaterowie również mnie jakoś nie zachwycili. Byli do bólu szablonowi i mdli. Główne bohaterki są przewidywalne i z góry wiadomo jak ich losy się potoczą.
Plusem tej książki jest to, że dosyć szybko się ją czyta i nie potrzeba specjalnie się wysilać nad treścią. Jak dla mnie jest to książka dobra ale nie bardzo dobra. Do tego miana naprawdę dużo jej brakuje. Mam nadzieję, że pozostałe tomy są lepsze i autorka rozwinęła w nich jakoś fabułę i swoich bohaterów.

Agnessa | 2010-09-23
Przeczytana: 22 września 2010

Nie ocenia się książek po okładce, to czasem trudne. Patrząc na okładkę powieści Richelle Mead ma się ochotę kręcić nosem nad kolejnym głupim tworem książkopodobnym. Pełno we mnie takich uprzedzeń i jeszcze ten tytuł. Czy "Akademia wampirów" nie wzbudza chęci mordu albo chociaż zgniecienia przelatującego mola? Wzięłam bez większego przekonania, jako emerytowana stażystka, dzięki uprzejmości pań, mam dostęp do nowości. Chyba potrzebowałam coś na przeczyszczenie umysłu, bo dwie książki idą mi jak po grudzie. I co? Spodobało się, wciągnęło a teraz trzeba czekać na kolejne części. Od dzisiaj staram się nie oceniać również po tytule z naciskiem na słowo "staram".

Rose i Lissa mieszkają sobie gdzieś w Portland. Byłyby zwykłymi nastkami gdyby nie kilka spraw. Od dwóch lat uciekają po całym kraju, a co dwa dni Lissa żywi się krwią Rose. Pewnego wieczoru nie udało im się uciec, zostały schwytane i odwiezione do dziwnej szkoły. Przed czytelnikiem otwiera się świata morojów (wampiry czystej krwi...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Margit Sandemo
    90. rocznica
    urodzin
    Łzy nie mają nic wspólnego ze słabością.
  • Karol Grünberg
    91. rocznica
  • Kazuya Minekura
    39. rocznica
  • Carlos María Domínguez
    59. rocznica
    urodzin
    Założyć bibliotekę to jak stworzyć życie
  • Pascal Quignard
    66. rocznica
    urodzin
    Każdy z poranków świata przychodzi raz tylko, wszystkie mijają bezpowrotnie
  • Maurice Druon
    96. rocznica
    urodzin
    Zaprawdę, lata mało zmieniają nasz charakter i żaden wiek nie uwalnia nas od błędów. Włosy bieleją szybciej niż znikają wady
  • John Lutz
    41. rocznica
  • Pamela Lyndon Travers
    18. rocznica
    śmierci
    - Baloniki! Różne bywają baloniki, moje dziatki! Dla każdego inny, byle tylko dobrze wybrać!
  • William Shakespeare
    398. rocznica
    śmierci
    Życie jest tylko przechodnim półcieniem, Nędznym aktorem, który swą rolę Przez parę godzin wygrawszy na scenie W nicość przepada - powieścią idioty, Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą.
  • Miguel de Cervantes Saavedra
    398. rocznica
    śmierci
    Sen, to płaszcz, co wszystkie ludzkie troski okrywa, pokarm, co głód zaspakaja, napój, co pragnienie koi, ogień, co od zimna ochrania, chłód, co oziębia gwałtowność ognia, słowem, pieniądz ogólny do nabycia wszystkich przyjemności świata i waga nareszcie, gdzie się równoważą bez najmniejszego oszustwa królowie z pasterzami i mędrcy z głupcami! Dobra to rzecz, panie, sen i nie widzę w tym nic złego, że go ze śmiercią porównywają. Istotnie, niewielka różnica zachodzi między śpiącym a umarłym, chyba, że tamten czasem chrapie, a ten milczy na zawsze.

Znajdź nas na Facebooku