Okładka książki Akademia Wampirów

Akademia Wampirów

Autor:
Cykl: Akademia wampirów (tom 1)
tłumaczenie
wampir, akademia, młodzieżowa
typ
papier
Barbara
7,74 (4667 ocen i 614 opinii)

Opis książki

Światowy bestseller teraz na ekranach kin! Premiera filmu w Polsce 21 marca 2014 roku. Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny. W akademii imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi - moroje - uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce - dampiry - szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją j...

Światowy bestseller teraz na ekranach kin!

Premiera filmu w Polsce 21 marca 2014 roku.

W akademii imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi - moroje - uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce - dampiry - szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

"Akademia wampirów" to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników.

źródło opisu: http://nk.com.pl/akademia-wampirow/1970/ksiazka.html#.UybKqtLuLWk

źródło okładki: http://nk.com.pl/akademia-wampirow/1970/ksiazka.html#.UybKqtLuLWk

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Lenalee | 2010-07-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2010

Myślę, że na taką książkę od dawna czekałam. Na taką, która wciągnie mnie już od pierwszych stron, zaintryguje i nie pozwoli myśleć o niczym innym, tylko o czytanej przeze mnie historii. "Akademia wampirów" to naprawdę wciągająca i ciekawa książka. Napisana lekko i swobodnie, czyta się ją z czystą przyjemnością. Akcja wartka i zaskakująca. No i naprawdę ciekawa, niebanalna fabuła. Podobało mi się wprowadzenie morojów i dampirów. Całkiem nowe postacie, znaczenia, których nie spotkałam jeszcze w żadnej innej książce.

Główna bohaterka, Rose, to fantastyczna postać, która od samego początku zdobyła moje uznanie. Potrafi poradzić sobie w niemal każdej sytuacji, choć zdecydowanie nie jest superbohaterką. Zwykła dziewczyna, z niesamowicie ciętym językiem, która nie zawsze potrafi zapanować nad sobą i swoimi nerwami. Jej więź z Lissą jest niesamowita, naprawdę podziwiam taką przyjaźń. Widać, że jedna dla drugiej zrobi wszystko, żeby ją ochronić.

Przeszkadza mi tylko to, jak przedstawione w...

Pigmejka | 2011-01-10
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Do Akademii Wampirów podeszłam z wielką rezerwą. Jednym powodem była książka tej samej autorki, która była niezła, aczkolwiek arcydziełem niestety nie była. Drugi powód to tytuł książki, który nieodparcie kojarzył mi się z serią Dom Nocy. To były powody, które od tej książki mnie odpychały, jednak sporo osób się nią zachwycało, poza tym odwiedziłam bloga autorki na którym były zdjęcia promujące premierę szóstej części. Fanów było mnóstwo i ostatecznie to mnie zachęciło do kupna tej książki. Kamień z serca - nie żałuję.

W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi, moroje, uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce, dampiry, szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Książka pisana jest z perspektywy Rose, oddanej przyjaciółki Lissy Dragomir. Między przyjaciółkami, po tragicznym wypadku narodziła się niezwykła więź, dzięki której Rose potrafi odczytać uczucia Lissy, a także wejść do jej umysłu. Według mnie jest to niezwykła, mocna i wspaniała prz...

Stasia | 2013-11-10
Na półkach: Z iskrą, Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 listopada 2013

Ta pozycja stała się dla mnie wielkim zaskoczeniem!
Spodziewałam się czegoś w rytmie "Melancholii sukkuba", a doczekałam się czegoś całkiem innego i intrygującego.

Na początku książka mnie nie zachwyciła, jednak parę rozdziałów dalej zaczynałam się do niej przekonywać. Początkowa niechęć do głównej bohaterki przerodziła się w szacunek do tej postaci.

Podoba mi się to, że bohaterka umie sobie radzić z życiem, nie jest dzieckiem, którego trzeba bronic, potrafi zachowywać się samodzielnie i myśleć logicznie. Uwielbiam to, że w tej książce można dojrzeć dystans do miłości. Jestem już zmęczona czytaniem w książkach o "zwalającej bez powodów z nóg miłości, z dużą dozą achów i echów nad związkiem". Książka przez to wywiera wrażenie bardziej dojrzalej i interesującej.

Nie rozumiem tylko, porównania do zmierzchu na okładce. Absolutnie się z tym nie zgadzam! Według mnie, te książki mają tyle wspólnego co czajnik z biedronką.

Gorąco polecam do zapoznania się z tą wspaniałą książką!

„Największe rewolucje odbywają się w ciszy i w cieniu.”

Do tej książki początkowo odnosiłam się sceptycznie, ponieważ sam tytuł mnie zniechęcił(po prostu nie przepadam za wampirami). Po przeczytaniu kilku stron wiedziałam, że nie oderwę się od tej serii. I tak było.Przy tej książce nie można się nudzić.Tej książki nie da się zapomnieć przez wiele dni.Wzbudza ona wiele emocji.Oczywiście pozytywnych :)Jest po prostu fantastyczna. Oprócz wartkiej fabuły pojawią się też wątki miłosne, trudne przyjaźnie i motyw nietolerancji dzieci z powodu przewinień ich rodziców.Ogólnie rzecz biorąc książkę czyta się szybko i naprawdę przyjemnie.Przeczytałam już wszystkie sześć części i nie żałuję.Akademia Wampirów jest pierwszą z sześciu książek tej serii. Uważam, że warto poświęcić tych kilka dni na przeczytanie całej serii.W kilku słowach : niesamowita, magiczna, wciągająca, uwodzicielska.... Tym, którzy się wahają gorąco polecam!!!

WampirkaJustynka | 2011-11-11
Przeczytana: 01 maja 2012

Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny… Akademia wampirów to cykl powieściowy, który pokochały już miliony czytelników. Często jest porównywany ze „Zmierzchem” Stephanie Meyer. W szkole imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi – moroje – uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce – dampiry – szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

Jedna z moich ulubionych serii o wampirach. Niemożliwa miłość między dampirami. Wielka przyjaźń między morojką a dapmirką. Główną bohaterką jest Rose i to jej oczami jest pisana ta książka. Dziewczyna jest impulsywna i agresywna. Zrobi wszystko żeby chronić swoją najlepszą przyjaciółkę, Lissę. A na dodatek zakochuje się w sw...

Melancholia | 2013-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Dlaczego wampir nie może być po prostu wampirem? Spalać się w świetle dnia, sypiać w trumnie i reagować alergicznie na zapach czosnku (bo widok krzyża nie odstraszał nawet Drakuli)? Dlaczego trzeba wampira koniecznie uczłowieczać?

Apogeum uczłowieczania mamy właśnie u Richelle Mead. Tu z wampira niewiele już zostało (nawet mniej niż u Stephenie Meyer): tylko konieczność picia krwi i dodatkowe umiejętności, mające więcej wspólnego z czarnoksięstwem niż z wampiryzmem. U Mead wampiry, zwane Morojami, nie są nawet nieśmiertelne, są słabe jak dzieci, chorowite i wymagają stałej ochrony. Mało tego, wierzą w Boga i regularnie uczestniczą w nabożeństwach. Można byłoby sobie podumać w jakim obrządku odbywają się te nabożeństwa skoro cała Morojska arystokracja nosi rosyjskie imiona i nazwiska, a główny święty to Władimir.

Morojów chronią dampiry, pół-ludzie - pół-wampiry, silne, zwinne i specjalnie szkolone na strażników. Przed czym chronią? Przed strzygami, czyli prawdziwymi wampirami - nieśm...

Maggie_Rose | 2011-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2011

Moja dobra koleżanka, która kiedyś poleciła mi "Zmierzch", poleciła mi również "Akademię Wampirów". Bardzo mi dużo o niej opowiadała i powiedziała, że muszę to przeczytać! To jest lepsze od "Zmierzchu"! No więc powiedziałam sobie, że tak jak ona powiedziała muszę to przeczytać, bo jeśli "Zmierzch" mi się spodobał i to również mi się spodoba. Nie myliła się...

"Akademia Wampirów" bardzo mi się spodobała. Wreszcie coś innego. Nie opowieść miłosna między oszałamiająco pięknym wampirem, a zwykłą śmiertelniczką. Choć miłość tu też występuje, ale w innej formie. "Akademia Wampirów" opisuje bezgraniczną przyjaźń. Więź, która łączy wampira Lissie i dampirkę Rose jest tak szczera i tak piękna, że aż nie można w nią uwierzyć. No i oszałamiający Dymitr. Miłość, która nie może rozkwitnąć, ponieważ przez to może ucierpieć Księżniczka Wasylia.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Nie było miejsca gdzie by mnie znudziła. Barwne postaci, ciągła akcja, która czasami staje się spokojniejsza, a...

ola161 | 2010-12-31
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Do przeczytania tej książki zachęciły mnie bardzo pozytywne opinie na Lubimy Czytać, dlatego spodziewałam się naprawdę dobrej książki. Niestety recenzje w moim odczuciu nie pokrywały się z tym co przeczytałam. Jak dla mnie jest to kolejna książka bazująca na fali popularności "Zmierzchu". Powtarzane są te same schematy i szablony.
Fabuła nie jest bardzo porywająca, brak mi w niej jakieś płynności. Jest dla mnie za mało przemyślana, jakby autorka myślała, że to i tak się sprzeda bo to książka o wampirach. Bohaterowie również mnie jakoś nie zachwycili. Byli do bólu szablonowi i mdli. Główne bohaterki są przewidywalne i z góry wiadomo jak ich losy się potoczą.
Plusem tej książki jest to, że dosyć szybko się ją czyta i nie potrzeba specjalnie się wysilać nad treścią. Jak dla mnie jest to książka dobra ale nie bardzo dobra. Do tego miana naprawdę dużo jej brakuje. Mam nadzieję, że pozostałe tomy są lepsze i autorka rozwinęła w nich jakoś fabułę i swoich bohaterów.

boziaczek | 2012-06-15

Nic nie poradzę, że bardzo lubię tę serię:)

Agnessa | 2010-09-23
Przeczytana: 22 września 2010

Nie ocenia się książek po okładce, to czasem trudne. Patrząc na okładkę powieści Richelle Mead ma się ochotę kręcić nosem nad kolejnym głupim tworem książkopodobnym. Pełno we mnie takich uprzedzeń i jeszcze ten tytuł. Czy "Akademia wampirów" nie wzbudza chęci mordu albo chociaż zgniecienia przelatującego mola? Wzięłam bez większego przekonania, jako emerytowana stażystka, dzięki uprzejmości pań, mam dostęp do nowości. Chyba potrzebowałam coś na przeczyszczenie umysłu, bo dwie książki idą mi jak po grudzie. I co? Spodobało się, wciągnęło a teraz trzeba czekać na kolejne części. Od dzisiaj staram się nie oceniać również po tytule z naciskiem na słowo "staram".

Rose i Lissa mieszkają sobie gdzieś w Portland. Byłyby zwykłymi nastkami gdyby nie kilka spraw. Od dwóch lat uciekają po całym kraju, a co dwa dni Lissa żywi się krwią Rose. Pewnego wieczoru nie udało im się uciec, zostały schwytane i odwiezione do dziwnej szkoły. Przed czytelnikiem otwiera się świata morojów (wampiry czystej krwi...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku