Diabelska Przypadłość

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ciemne Strony". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Grasshopper
978-83-61725-00-8
opętanie, miłość, piekło, seks
Kivi_PPQ

Sensacyjna, pełna nagłych zwrotów akcji powieść o prawdziwych namiętnościach, zbrodniach popełnianych z miłości i niezwykłych losach nieprzeciętnych bohaterów. Akcja osnuta jest na dwóch przejmujących historiach miłosnych. Pierwsza to historia niebezpiecznego uczucia między niemieckim esesmanem a polską Żydówką. Druga rozgrywa się między piękną, bezwzględną kobietą a synem wysokiego urzędnika służby bezpieczeństwa. Losy bohaterów ukazane są na tle wielkiej historii ? akcja rozpoczyna się w Niemczech w czasie II wojny światowej, następnie przenosi do komunistycznej Polski, by dramatycznie zakończyć w czasach współczesnych. Czytelnik znajdzie tu nie tylko wielkie uczucia i prawdziwą sensację, ale także inteligentny obraz faszyzmu i komunizmu.

| 2014-10-31

Moja naturalna miłość do polskiej literatury, w połączeniu z żyłką ryzykanta (nieznani autorzy), może kiedyś źle się dla mnie skończyć. A z pewnością mojemu czytelniczemu poczuciu estetyki odbija się czasem czkawką.
Esesman, wysoko postawiony, zakochuje się w Żydówce z obozu. Ma wobec niej jakieś plany, jakieś psychologiczno-pseudomedyczne pomieszanie. Nie wiem, czy to miłość, czy biologiczne doświadczenia. Następnie, wskutek pewnych okoliczności (ich opis sobie daruję), powstaje potworek, który potem zabija. Najlepiej komunistów, ale to nie reguła.
Cała ta książka jest pseudo. Pseudo akcja, pseudo bohaterzy, pseudo thriller i pseudo horror. Opisy komunistycznych realiów też są raczej pseudo. To mi się niezwykle rzadko zdarza, żebym nie mógł znaleźć nawet jednej zalety. Może to, że faktycznie dość łatwo się czyta. Tylko po co?
Dwie gwiazdki - bo z natury nie daję jednej (książka nie może być beznadziejna, choćby dlatego, że jest książką).
Ale ta jest bardzo słaba.

książek: 1961
prolegomena | 2011-03-13

Pierwsze wrażenie po przeczytaniu to: ni pies, ni wydra. Ni to thriller, ni to horror, ni to książka psychologiczna... Już po pierwszych kilkunastu stronach miałam wrażenie, że nie będzie mi się podobać, ale jej główna zaleta- to, że jest wciągająca i czyta się szybko- sprawiła, że przeczytałam do końca. Zainteresował mnie opis, spodziewałam się damskiej wersji Frankensteina... A tymczasem okazało się gniotem, pozbawionym sensu- kobieta osiągająca podniecenie przy mówieniu o komuniźmie? Dziwne wątki z przyszpilaniem do siebie kartek, chęć "by ktoś napisał jej na brzuchu hasła komunistyczne", ośmioletnia dziewczynka której obawiają się oficerzy SB? Książka zdecydowanie dziwna i właściwie bezsensowna, momentami przerażająca ohydnymi opisami.

LongWinterNights | 2013-01-06

Zainteresowałam się tą książką, ponieważ została napisana przez mojego nauczyciela od kreatywnego pisania. Lubiłam te zajęcia i wiedziałam, że już sporo książek Jacka Dąbały zostało opublikowanych. Dlatego byłam ciekawa. Boże... Jakie to straszne grafomaństwo było. O matko jedyna... Zastanawia mnie, czemu tacy grafomańscy autorzy są wydawani. Przecież podobno ciężko jest wydać książkę. W Polsce najbardziej beznadziejni są Jacek Dąbała i Izabela Szolc (bez urazy dla fanów tych pisarzy. Ostatnio jak skrytykowałam kiepski film, to ktoś na mnie naskoczył, że jestem feministką i używam wibratora:P)

Camillos | 2011-01-27
Przeczytana: 25 stycznia 2011

Kurczę, czytam już drugą książkę tego autora i wcale nie jest lepiej (poprzednia to "Prawo śmierci" - dość marne fantasy). I tak pomysł całkiem fajny, ale wiele nieścisłości wynikających w fabule (np. motyw SB-ka, który przysiada się do bohaterki na ławce, oznajmiając, że jej opiekunowie są Żydami).
Przedstawienie świata wczesnego PRL-u niby w porządku, ale znowu te niedociągnięcia i skrótowość. Według mnie książka momentami wciągająca, ale jako całość stanowi raczej szkielet powieści...
Po razu drugi się nie bardzo przekonałem do autora i sądzę, że już więcej nie sięgnę po jego pozycje.

| 2014-02-13
Przeczytana: 2013 rok

Fajny pomysł, gorzej z realizacją. Nie jestem typem człowieka, który na siłę coś w siebie wciska. Nie dałam rady. Trudno.

Może kiedy indziej, Panie Dąbała.

timon104 | 2012-01-31

niezbyt wymagająca lektura, właściwie o niczym, typu "zabili go i uciekł"

| 2013-04-09

Opis z tyłu okładki był bardziej wciągający niż cała ta książka .

Deimon | 2010-08-22

Książka straszna. Szczególnie jej początek kiedy mała dziewczynka zabija dorosłego opiekuna.
Gdyby wyeliminować w niej to że ta dziewczynka jest klonem była by to zwykła książka sensacyjna, albo horror. Osobiście stawiam na to drugie.

Dotka76 | 2011-01-07

Po prostu nie mogłam juz dalej...

Daria B | 2011-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2011

Pierwsza książka pana Dąbały, którą przeczytałam i muszę stwierdzić, ze smutkiem, że nie zachwyciła mnie.

Ni to horror, ni thriller, być może powieść psychologiczna? Pojęcia nie mam "co autor miał na myśli" pisząc tę książkę. Jakieś to wszystko dla mnie "niezjadliwe".
Oczywiście są momenty, którym dałam się "porwać". Chociażby wyszukane sposoby Marii na "eliminowanowanie" osób, które zagrażają jej ukochanemu przyjacielowi, czy historia doktora Festa.

Średnio na granicy ze słabo. Tak to bywa.