Rowerzysta

Cykl: Biała wiedźma (tom 2) | Seria: Mroczny Świat
Wydawnictwo: Grasshopper
morderstwo, zemsta, indianie, legendy
Viear

Po brutalnym morderstwie matki w sercu małego Jerry’ego rodzi się chęć zemsty. Strach zmienia się w gniew, a niewinność w chęć zabijania. Jerry rozpoczyna krwawe żniwo, a w obronie swoich najbliższych nie cofnie się przed niczym. Prawi i szlachetni nie muszą się bać, tych złych dosięgnie ręka sprawiedliwości. Po świetnym debiucie pt. "Biała wiedźma" Adam Zalewski ponownie zabiera nas w świat...

Po świetnym debiucie pt. "Biała wiedźma" Adam Zalewski ponownie zabiera nas w świat mroku. Akcja "Rowerzysty" osadzona jest w małym, sennym amerykańskim miasteczku Eltonville w Alabamie, uwikłanym w konflikty rasowe i przestępczość.

Ale "Rowerzysta" to przede wszystkim historia chłopca skaleczonego przez życie, który w wyniku psychicznego urazu doznanego w dzieciństwie stał się człowiekiem obarczonym "podwójną tożsamością".

To również historia przyjaźni i nienawiści, miłości i zemsty.

Jest to z pewnością pozycja dla ludzi o mocnych nerwach – brutalny i mroczny thriller. Jednak w tym brutalnym świecie czytelnik odnajdzie i doceni rolę prawdziwej przyjaźni i poświęcenia.

źródło opisu: [Grasshopper, 2009]

Monika | 2015-12-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Po fantastycznej "Białej wiedźmie" czuję się rozczarowana "Rowerzystą". To książka jakich wiele, żadnej rewelacji. Dużo krwi, zemsty, czarnych charakterów i "dobrych morderców".
Wielka szkoda, że ten tom drugi nijak się ma do tomu pierwszego. Żadnej kontynuacji, żadnej analogii.
Mam nadzieję, że tom trzeci, który właśnie biorę do ręki, będzie zbliżony do "Białej wiedźmy", która tak mnie zachwyciła.

teri | 2012-12-31
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Ksiazka bardzo przecietna.Glowny bohater,dwudziestoletni Jerry to jakis SUPER chlopak...a zarazem morderca,zabijajacy z zimna krwia i to nie tylko z zemsty.Historia,ktora nie wzbudzila we mnie zadnych emocji.La deluzjone....

Główny bohater Jerry powieści "Rowerzysta" to chłopiec, który zamiłowany jest w jeździe na rowerze fascynacja jego coraz większa jest do roweru.
Książka mile mnie zaskoczyła, wciągająca strasznie...Biała Wiedźma była pozytywną, sympatyczną postacią najwięcej mi się podobała.
Fantastyczna i świetna książka godna przeczytania!!!!

aerien | 2013-06-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Uuuu :( po genialnej "Białej wiedźmie" liczyłam na dużo więcej. Się przeliczyłam. Bardzo przeciętna książka, bohaterowie głównie czarno - biali, opisy niektórych scen zupełnie niewiarygodne, poniosło autora :( szkoda. Ale nie zrażam się wcale, "Biała wiedźma" mnie zachwyciła, a słabiutki "Rowerzysta" czytał się dobrze tak czy siak (styl Zalewskiego jest naprawdę zajmujący), wkrótce sięgnę po "Cień znad jeziora".

Jenah | 2012-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2012

"Rowerzysta" bardzo mnie zaskoczył. Kupując tę książkę, liczyłam na dobry polski thriller, lecz znowu się okazało, że kolejny nasz rodzimy pisarz postanowił osadzić akcję swojego utworu w... Stanach Zjednoczonych. Ale dlaczego??? Co takiego mają w sobie te Stany, czego nie ma Polska? No i... szybko zapomniałam o wszystkich swoich obiekcjach, ponieważ wciągnęłam się w tę powieść natychmiast. Nie, nie jest tu wszystko idealne. Autor ma dość niecodzienny sposób pisania, do którego trzeba się przyzwyczaić, a to nie jest łatwe zadanie. Otóż chodzi tu o konsekwentne pomijanie zdań rozwiniętych. Autor w żadnym wypadku nie szczędzi sobie kropek, a każdy dłuższy akapit przypomina czasem serię króciutkich zdań wyplutych przez karabin maszynowy. Z dialogami jest podobnie.

Tych wrażliwszych ostrzegam, że jest tu sporo przekleństw, a i też przelewa się sporo krwi. I kawy :) Żadna poważniejsza rozmowa nie odbyłaby się bez tego cudownego napoju :) Jeśli chodzi o postać Jerry'ego, to mamy tu...

wiejskifilozof | 2011-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2011

Ależ mnie rozczarowała

lobuz09 | 2014-11-17

Pierwszy kontakt z Zalewskim. Pozytywny :)
Mocna książka, główny bohater trochę superhero, ale w miarę realistycznie i tak.

Aurelia | 2012-11-27
Przeczytana: 02 listopada 2010

Książka bardzo interesująca i wciągająca.

Józef Śliwiński | 2011-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Czytając Rowarzystę miałem wrażenie, że mam do czynienia z debiutantem. Laureatem konkursu dla młodzików, czy kimś tego rodzaju. Dialogi są nieporadne, postacie papierowe, motyw roweru został wprowadzony na siłę, autor notorycznie się powtarza, często brakuje konsekwencji lub wydarzenia zdają się kompletnie nierealne.
Nie oceniam tej książki bardzo źle, bo amerykańskie realia oddane były starannie, a historia Jerrego w końcu mnie wciągnęła. Szkoda, że dopiero po 150-tej stronie...

mel90212 | 2014-01-07
Przeczytana: sierpień 2013

Książka bardzo przypadła mi do gustu - ciężko powiedzieć z jakiego tak naprawdę powodu. Ciężko z tym realizmem, a jednak... coś w tych uczuciach było realistycznego. Zapewne po prostu lubię super-ludzi i długie opisy wprawnego posługiwania się bronią białą. I nie tylko zresztą. Bardzo fajne, lekko się czyta, łatwo przyjemnie i jak najbardziej polecam, aczkolwiek nie każdemu.