horror

Grzegorz jest szarym pracownikiem jednego z warszawskich banków. Jego życie, raczej samotne i monotonne, zmienia się, gdy dwunastoosobowy zespół, do którego należy, obejmuje nowa szefowa. Wioletta jest młoda i piękna, poza tym okazuje mu zainteresowanie. Jednak wkrótce po jej nominacji pracownikom zaczynają przydarzać się tajemnicze wypadki. W ciągu zaledwie paru dni jedna z koleżanek...

W ciągu zaledwie paru dni jedna z koleżanek zostaje bestialsko zamordowana, druga znika bez śladu, a największy bufon i bawidamek z całej grupy ni z tego, ni z owego podcina sobie gardło pamiątkową brzytwą. Atmosfera w zespole zagęszcza się. Początkowo wszyscy usiłują wierzyć, że to tylko nieprawdopodobny zbieg okoliczności, bo przecież cóż mogłoby łączyć te tragiczne zdarzenia? Ale kolejna śmierć sprawia, że coraz trudniej zachować chłodny racjonalizm.

Grzegorz, pochłonięty flirtem z Wiolettą, ze wszystkich sił próbuje nie myśleć o koszmarze, który z każdym dniem narasta wokół niego i jego kolegów. Nie słucha ostrzeżeń Renaty, swojej wieloletniej przyjaciółki. Nie przejmuje się snami, które zaczynają prześladować współpracowników z zespołu.

Tymczasem śmierć bezlitośnie wybiera kolejną ofiarę. Czyżby czyhała na nich wszystkich?

Zuela | 2015-07-11

Kto morduje pracowników jednego z warszawskich banków?Zło,które istnieje od stworzenia świata i ewoluuje wraz z ludżmi.Nie wiadomo skąd przyszło,ale jest pewne;nigdy nie odejdzie

lori997 | 2015-09-24

Czytałem trzy książki p. Kaszyńskiego. Ta jest najsłabsza, ale to wcale nie znaczy, że słaba! Interesujące zawiązanie akcji, ciężki klimat - do tego autor nas w swoich książkach przyzwyczaił. Czyta się z przyjemnością, ale nie z obgryzaniem paznokci (jak w ogóle można je obgryzać, fuj :P). Dla kogoś, kogo interesują tego rodzaju horrory - polecam. Innym niekoniecznie.

Kasia | 2011-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Całkiem dobra książka. Z początku myślałam, że to będzie kryminał, ale jak się okazało - to jest horror raczej niźli kryminał. Gdyby był to jednak kryminał i jak kryminał by się skończył, to noty książki byłyby o wiele wyższe.

Lamika | 2015-01-18
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2009

Krwawy horror. I nie dlatego marny, że krwawy, tylko dlatego, że pozbawiony nastroju. Potęgowanie grozy za pomocą opisu coraz to innych sposobów zejścia z tego świata powoduje raczej niesmak niż strach. Opowieść pozbawiona jakiejkolwiek konstrukcji - wydaje się, że autor w trakcie pisania wymyślał kolejne rozdziały, bez koncepcji jak to wszystko powinno wyglądać.
Jako czytadło może być, ale na pewno trudno z powodu tej książki zarwać noc, żeby dowiedzieć się, co dalej.

pikusinska | 2010-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Moim zdaniem taka sobie. Porwałam ją z półki na kryminały z mojej biblioteki, ale to horror w czystej postaci. Czasem aż śmieszny, choć krew leje się strumieniami.
Chyba tylko dla entuzjastów tego typu literatury...

Avetorka | 2012-09-15
Przeczytana: 09 września 2011

Przy niektórych momentach naprawdę odczuwałam strach.

Bożena | 2016-08-07
Ewelina | 2016-07-23