Atuty zguby

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Kroniki Amberu (tom 6)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Trumps of Doom
8320714311
Leone

Merlin, syn Corwina, żyje spokojnie w naszym świecie, ale ten spokój nie trwa długo. Straszliwe moce zła z alternatywnego świata w Cieniu przepędzają go z Ziemi. Powraca do Amberu, gdzie zostaje wplątany w rodzinne intrygi. Grozi mu też zemsta, którą nieznany wróg zaprzysiągł jego krewnym. Na szczęście Merlin odziedziczył po ojcu nie tylko siłę i spryt, ale ma też kilka własnych atutów.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ira | 2015-08-25
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Roger Zelazny mógłby zostać scenarzystą "Mody na sukces" - każde bez wyjątku posunięcie bohatera, w tym tak istotne jak podniesienie słuchawki telefonu, musi być starannie przemyślane, omówione z całą rodziną i skomentowane po fakcie przez wszystkich.
Tylko dla wytrwałych.

Kryanka | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

Nowy bohater i nowa przygoda w świecie Amberu. Miło było zobaczyć starych znajomych (chociaż Corwin akurat zaginął), Merlin natomiast trochę zawiódł. Ma moce czarnoksięskie, superbroń, do tego zdolności hakerskie i rozliczne tytuły, słowem - typowy Gary Stu. Byłby fajną postacią na relaksujący wieczór, tylko że brakuje mu humoru i inteligencji Corwina. Tyle razy nie kojarzył oczywistych faktów i głupio pakował siebie i innych w kłopoty, że mam nadzieję na rychły powrót jego ojca.

Carpenter | 2015-11-10

Zdecydowanie najlepszy cykl Zelaznego. Mam pierwsze polskie wydanie, ale po 20 latach z ogromną przyjemnością wróciłem do Amberu - tym razem przesłuchałem audiobooka.

Grisznak | 2014-12-20

Po słabych "Dworcach Chaosu" ten tom jest całkiem niezły. Sprawnie napisany, parę fajnych technomagicznych pomysłów, do tego rodzinka z Amberu nie zmieniła się. Problemem jest sam Merlin. O ile Corwin kombinował i myślał, tak jego synek ma po prostu bajerki i szczęście. Taka męska Mary Sue, niestety.

Vaco | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Szósty tom "Kronik Amberu" nie zawodzi czytelnika, wręcz przeciwnie! To także pierwsza część, w której narratorem nie jest Corwin, tylko jego syn - Merlin, co według mnie jest udanym zagraniem ze strony Zelaznego. Nowy bohater nadaje świeżości serii, a "Atury zguby" są moim zdaniem jednym z lepszych tomów "Kronik Amberu".

Wojciech | 2014-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 1996

Od tego cyklu poznałem R. Zelaznego i zacząłem jednocześnie uwielbiać jego twórczość.

coralgool | 2016-12-04
Aliath | 2016-11-27