Lato wśród wydm

Okładka książki Lato wśród wydm Agnieszka Krawczyk
Logo Lubimyczytac Patronat

Powieść ,, Lato wśród wydm'' jest naprawdę specyficzną książką. I sama nie wiem czy w dobrym, czy w złym sensie. Czytało mi się ją przyjemnie, fabuła też dosyć ciekawa więc co jest z nią nie tak? Postacie. `Prawie żadna nie przypadła mi do gustu. Główna bohaterka Matylda jest nijaka. Nie ma żadnego charakteru, nie ma jakichś cech szczególnych które by ją wyróżniały. Gdybym miała ją opisać, to nawet nie wiedziałabym jak. Po prostu bohaterka która jest, i tyle. Jeżeli zaś postać nie jest nijaka, to jest przerysowana. Taka jest na przykład postać Oli. Rozumiem, że była wychowywana przez dziadka i straciła ojca, gdy była mała, zaś matka od niej odeszła, ale naprawdę denerwowała mnie ta postać. Nawet jeżeli jej dziadek był nieufny do ludzi, to powinien raczej uczyć ją normalnych relacji z innymi, tym bardziej że dziewczyna ma całe życie przed sobą. Jak dla mnie ten wątek jest naprawdę przygnębiający i idiotyczny. Taki sam jest wątek Anity Orontowicz i jej problemu z alkoholem. Co ten wątek miał spowodować? Że książka będzie taka pouczająca, wzruszająca czy jaka?
Naprawdę ciężko mi było ocenić tę książkę. Ogólnie jako coś do czytania jest dosyć relaksująca ale bohaterowie są naprawdę nijacy. Dla kogoś kto szuka czegoś do poczytania w te upalne dni się nada, ale naprawdę jest to specyficzna powieść.

Witajcie kochani zaczęły się wakacje , więc i u mnie zaczął się ten wspaniały czas czytania książek wakacyjnych i właśnie taki cykl chciałabym Wam teraz polecić a jest to cykl Przylądek Wiatrów autorstwa Agnieszki Krawczyk jest to jedna z moich ulubionych autorek. Matylda Radwan główna bohaterka tego cyklu to specjalistka od aranżacji nieruchomości na sprzedaż . Jej głównym problemem jest dom , którego nikt nie chce kupić . Mimo problemów jakie ją spotykają los zaczyna się do niej uśmiechać a to za sprawą dwóch mężczyzn : zwariowanego autostopowicza oraz przystojnego archeologa . Czy Matylda znajdzie szczęście przy boku któregoś z nich tego dowiecie się sięgając po ten cudowny ,wakacyjny cykl

Pierwsza część bardzo mi się podobała. W drugiej zaczęłam odczuwać zmęczenie dialogiem między bohaterami.
Myślę, że to moje osobiste odczucia.

Myślę, że to moje osobiste odczucia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słuchałam przez tydzień i przysięgam, dawno żadna książka mnie tak nie znudziła. Dotarłam do połowy i odłożyłam, żeby nie rwać włosów z głowy. Zdecydowanie nie polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Plusy - niesamowite opisy morza, wydm, plaży... Coś wspaniałego. Do tego historia ciekawa i wielowątkowa, z szansą na rozwój. Bohaterowie do polubienia i odrzucający, więc jest wybór.
Minus - trochę przekombinowane dialogi wewnętrzne. Wiem, że miało to pokazać problem komunikacji międzyludzkiej, ale czasem wychodziło za sztywno

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strasznie się zmęczyłam czytaniem tej książki, bardzo "rozwleczona" historia, dużo opisów i zbędnych wątków. Czytałam 3 dni..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Język jakim jest napisana odrobinę mnie raził, ale można się było przyzwyczaić. Poza tym wciągająca powieść z wątkami historycznymi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zbyt rozwlekła, dialogi, dialogi, dialogi... Ale najgorsze jest to, że te dialogi sztuczne, drewniane, na granicy grafomanii. W dialogach osoba, która coś mówi określana jest mianem zawodu: "powiedziała rękodzielniczka" lub płci "powiedziała kobieta" (choć ta kobieta to jedna z bohaterek, a nie obca baba),a najczęściej występuje jako "rozmówczyni". Na przykład rozmawiają dwie dobre koleżanki: "- Przykro mi. Nie chciałam ci zrobić krzywdy - zapewnia jej rozmówczyni". "- Jej rozmówczyni zaśmiała się gorzko". Takie dialogi są potwornie sztywne. Nie do przełknięcia. A tutaj przykład kolejnej nieudolności, opis tej scenki brzmi jak humor zeszytów szkolnych: "- Daj mi telefon - zażądała od koleżanki. Gdy ta podała jej swoje urządzenie..."
Do tego dochodzi cała masa literówek, jakby korektę wykonał tylko Word - który nie podkreśla błędów wtedy, gdy wyrazy z literówką coś znaczą, niekoniecznie to co chciałby autor.

Książka lekka i przyjemna. Polecam

Książka lekka i przyjemna. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka lekka, przyjemna, wakacyjna historia tocząca się spokojnie w nadmorskiej miejscowości. Kilku bohaterów połączonych początkowo przez przypadkowe spotkania zaprzyjaźnia się i poznaje bliżej ...

Agnieszka Krawczyk Lato wśród wydm Zobacz więcej