Love lies

Adele Parks Wydawnictwo: Penguin Books literatura piękna
Penguin Books
2009-01-01
2009-01-01

Mam mieszane uczucia oceniając tę książkę - z jednej strony dosyć ciekawa fabuła, z drugiej nieumiejętne rozłożenie ciężaru opowieści na dwie strony. Niektóre rozdziały (a w zasadzie większość) pokazują wydarzenia z punktu widzenia Fern, a w sumie niewiele z punktu widzenia Scotta (aczkolwiek w sumie interesująco pokazany inny sposób obserwowania i przeżywania tych samych wydarzeń). Dodatkowo rozdziały Scotta są krótkie, a Fern dosyć długie. Więc nie bardzo rozumiem zamysł autorki i miała wrażenie, że to trochę "wprawki" pisarskie. Większość postaci opisanych w tej książce, włącznie z główną parą - totalnie nie potrafiłam z nikim tutaj sympatyzować. Fern jest trzydziestoletnią kobietą, która wprawdzie myśli o zamążpójściu i chce czegoś "dalej", ale zupełnie nie ma pojęcia czego. W dodatku cały czas myśli, że ze Scottem łączy ją wielka, odwzajemniona miłość na całe życie od pierwszego wejrzenia. Ale jakby chwilę się zastanowiła, to nie ma żadnej przesłanki ku temu - ani z jej strony, ani z jego. Zupełnie nie rozumiem i zamiast kibicować jej, aby wszystko dobrze się skończyło, to w zasadzie było mi smutno, że tak się dziewczyna szarpie i ciągnie w niezbyt dobrym kierunku.
Przykre było też to, że w XXI wieku kobieta czuje się określana tylko i wyłącznie tym, czy ktoś ją kocha lub lubi. Mając teraz takie możliwości do rozwoju i niezależności, jedyne czego pragnie, to żeby on ją kochał i podziwiał, bo bez tego czuje się mała i brzydka. Niedawno czytałam inny romans - historyczny, autorki Mary Balogh i tam też był poruszony temat trzydziestoletniej kobiety (wg ówczesnych poglądów - starej panny),która musiała szybko wyjść za mąż. Ale tamta książka i obydwoje bohaterowie byli o wiele bardziej samoświadomi i niezależni niż Fern. A tutaj żal mi po prostu bohaterki.

Muszę to przeczytać :) chce mi ktoś pożyczyć Romantyczne Kłamstwa?

Muszę to przeczytać :) chce mi ktoś pożyczyć Romantyczne Kłamstwa?

Bardzo lekka książka. Czyta się bardzo szybko. Cieszę się że Fern odnalazła swoją ściężkę, którą tak pragnęła podążać ;-) Zakończenie zadziwiające. Polecam :-)

Niestety w moim odczuciu książka pełna "kopciuszkowych" frazesów. Chyba miała to być historia o poszukiwaniu sensu w życiu i nie zawsze mądrych decyzjach... mnie znudziła.

Mimo,że może się wydawać że to zwykła bajka o Kopciuszku, mnie urzekła. Ze względu na problemy jakie przeżywa główna bohaterka, uważam, że wiele kobiet mogłyby się z nią utożsamiać, ja także. (Pomijając romans z gwiazdą rocka oczywiście :))

Musiałam w trakcie czytania ominąć trochę stron :) nie dałam rady czytać opisów kto jest w co ubrany i jakie ma kosmetyki. Boleśnie przewidywalna, nudna historia.

Lekka do czytania, zabawna książka o Kopciuszku. Czytanie jej pozwolilo mi sie zrelaksować i ztopic myslami w bajkowe życie o którym kazda z kobiet na pewno nie raz marzyla. Książka godna uwagi, na dlugie wieczory. Polecam.

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

Książka o naprawdę zaskakującej fabule. Nie wiadomo czego się można spodziewać czytając, wciągająca :)

• Romans
  • Bank Nauki