Romantyczne kłamstwa

Seria: Kolorowy uśmiech
Wydawnictwo: Sonia Draga
Love Lies
DM1994

Która z nas nie marzyła, by poznać osobiście swojego idola? Dobiegająca trzydziestki Fern spostrzega, że jej życie, zwłaszcza osobiste, zmierza donikąd. Adam, z którym jest związana od czterech lat, nie kwapi się do deklaracji małżeńskich, a i dawna namiętność jakby ... nieco przygasła. A czas płynie. Na tydzień przed urodzinami zdesperowana Fern stawia Adamowi ultimatum – albo oświadczyny,...

nieco przygasła. A czas płynie. Na tydzień przed urodzinami zdesperowana Fern stawia Adamowi ultimatum – albo oświadczyny, albo rozstanie. Wściekła i rozczarowana zamiast pierścionka dostaje jednak w prezencie specjalne zaproszenie na koncert brytyjskiego idola popu, Scottiego Taylora. Spotkanie z przystojnym gwiazdorem wywraca jej życie do góry nogami. Miłość od pierwszego wejrzenia, oświadczyny wygłoszone ze sceny w obecności wielotysięcznego tłumu – i nagle Fern ląduje w Los Angeles i zaczyna wieść luksusowe życie w otoczeniu sławnych i bogatych. Trwają przygotowania do ślubu, wszystko się toczy jak w bajce. Ale czy to na pewno jej bajka?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2011

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 783

Bajeczka o Kopciuszku

Każda dziewczyna w pewnym wieku marzy o idealnym facecie, ślubie w pięknej białej sukni, rodzinie, dzieciach i kominku w salonie. Wraz z wiekiem nasze myśli krystalizują się, zmieniają się priorytety, czasami nawet ten „idealny facet” zmienia swoje oblicze. Nie mniej jednak punkt zaczepiania, czyli biała suknia, zawsze zostaje.

Bohaterka najnowszej książki Adele Parks „Romantyczne kłamstwa” – Fern – kończy 30 lat, wiek, którego samotne kobiety zdecydowanie się boją. Stawia ultimatum swojemu partnerowi – albo się oświadczy, albo kończą znajomość. Nadchodzi dzień urodzin bohaterki, a wraz z nim moment wielkiego oczekiwania. Czy dostanie wreszcie wymarzony pierścionek?

Zamiast zaręczynowej biżuterii Fern otrzymuje jednak bilety na koncert. Zupełnie przypadkowo nawiązuje tam znajomość z gwiazdorem, która kompletnie wywraca jej dotychczasowe życie. Niby nic się nie wydarzyło, niby nic nieznaczące spotkanie, a jednak los postanowił sobie zakpić z Fern i sprawić jej wielką niespodziankę urodzinową, która zaważy na dalszym życiu.

Cóż, marzenia lubią się spełniać w najmniej oczekiwanym momencie. Desperacja i chęć osiągnięcia celu zaślepiają i koloryzują rzeczywistość. Nowe warunki życia w luksusie i kompletnej beztrosce bardzo szybko wciągają. Czy Fern faktycznie spełni swój urodzinowy plan, bez względu na okoliczności? Czy prawdziwa miłość może tak po prostu wyparować, robiąc miejsce zupełnie nowej?

Zdaję sobie sprawę, że temat jest banalny, wiem, że takich historii była już...

Zdaję sobie sprawę, że temat jest banalny, wiem, że takich historii była już cała masa. Jednak „Romantyczne kłamstwa” wprawiły mnie w doskonały nastrój. Ta współczesna bajeczka o Kopciuszku poprawia humor w czasie jesiennej depresji. Nie wymagałam czegoś szczególnego od tej powieści, a jednak – poza doskonałą fabułą – dostałam chwile świetnej zabawy i zapomnienia.

Polecam wszystkim Paniom, które zapomniały o swoich marzeniach i o tym, że prawdziwa miłość nie jest przereklamowana. Warto czasami sięgnąć po lekkie czytadło, aby sprawić sobie chwilę przyjemności w bajkowym świecie.

Iwona Zaczek

Martina | 2014-06-06
Przeczytana: 30 maja 2014

Książka o naprawdę zaskakującej fabule. Nie wiadomo czego się można spodziewać czytając, wciągająca :)

Anna Janiszewska | 2012-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Osobiście książka mnie nie zachwyciła. Podzieliłabym ją na 3 części:
Wstęp: Gdzie przez około 6 pierwszych rozdziałów dzieje się dość sporo. Główna bohaterka zawiedziona brakiem oświadczyn zostawia swojego chłopaka Adama i w ciągu 3 dni wyjeżdża do LA z poznanym gwaizdorem rocka.
Rozwinięcie: Cóż tutaj książka właśnie mnie zawiodła w sumie wiele się nie dzieje a głównym wątkiem wydaje się problem bohaterki: która nigdy nie może pójść do łóżka ze swoim narzeczonym. Praktycznie w każdym rozdziale jest z tego powodu zdruzgotana. A to on ma koncert i nie można go rozpraszać, a to dookoła masa ludzi, A to ktoś znowu wszedł do pokoju, aż w końcu facet wymyśla by do ślubu żyli w celibacie. Co prawda bohaterka wspomina o premierze filmowej, o zakupach ale to mniejsza część książki. Poznajemy trochę lepiej jej narzeczonego który już nie jest księciem z bajki, a zadufanym w sobie gościem nastawionym jedynie na karierę.
Zakończenie: Jak dla mnie najlepsza część książki od 66 rozdziału znowu...

Ola | 2013-12-02
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2013

Niestety w moim odczuciu książka pełna "kopciuszkowych" frazesów. Chyba miała to być historia o poszukiwaniu sensu w życiu i nie zawsze mądrych decyzjach... mnie znudziła.

Monia1179 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Musiałam w trakcie czytania ominąć trochę stron :) nie dałam rady czytać opisów kto jest w co ubrany i jakie ma kosmetyki. Boleśnie przewidywalna, nudna historia.

Monika | 2012-01-01
Przeczytana: grudzień 2011

Całkiem zabawna, wciągająca, sympatyczna bajeczka.
Lekka książka na wieczór z lampką wina.

MadziaR | 2011-05-02
Przeczytana: 02 maja 2011

Dobiegająca trzydziestki Fern - florystka z Clapham uświadamia sobie, że pragnie stabilizacji jaką daje małżeństwo. Stawia swojemu wieloletniemu chłopakowi Adamowi ultimatum - albo oświadczy się jej w dniu trzydziestych urodzin, albo czeka ich rozstanie. Na urodziny dostaje jednak zamiast pierścionka zaręczynowego bilety na koncert popularnego gwiazdora - Scottiego Taylora i wtedy jej życie ulega zmianie. Zła na Adama daje się zauroczyć innemu mężczyźnie, spędza z nim czas przed koncertami, a gdy Scott oświadcza się jej podczas koncertu przed kilkudziesięcioma tysiącami fanów zgromadzonych na Wembley Fern jest w siódmym niebie i w końcu z dnia na dzień postanawia zmienić całe swoje życie.
Mimo, że ma wszystko o czym inne kobiety marzą - narzeczonego, którego kochają miliony, luksusowy dom w Los Angeles i ludzi, którzy we wszystkim ją wyręczają, tęskni za swoim dawnym życiem i przyjaciółmi...
"Romantyczne kłamstwa" to w pewnym sensie opowieść o współczesnym Kopciuszku, w której z...

kiikaaa | 2013-05-22
Przeczytana: 20 maja 2013

Mimo,że może się wydawać że to zwykła bajka o Kopciuszku, mnie urzekła. Ze względu na problemy jakie przeżywa główna bohaterka, uważam, że wiele kobiet mogłyby się z nią utożsamiać, ja także. (Pomijając romans z gwiazdą rocka oczywiście :))

sinia | 2013-09-13
Przeczytana: 13 września 2013

Lekka do czytania, zabawna książka o Kopciuszku. Czytanie jej pozwolilo mi sie zrelaksować i ztopic myslami w bajkowe życie o którym kazda z kobiet na pewno nie raz marzyla. Książka godna uwagi, na dlugie wieczory. Polecam.

Martusia15112 | 2013-12-28
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Bardzo lekka książka. Czyta się bardzo szybko. Cieszę się że Fern odnalazła swoją ściężkę, którą tak pragnęła podążać ;-) Zakończenie zadziwiające. Polecam :-)

Aga Urbaniak | 2015-05-04

Muszę to przeczytać :) chce mi ktoś pożyczyć Romantyczne Kłamstwa?