W pułapce miłości

Love falls
miłość, powieść, tajemnica
artemis

Inne wydania

INNE WYDANIE: "Miłość w Toskanii" Przepiękna opowieść o miłości, dojrzewaniu i odkrywaniu wstydliwych, głęboko skrywanych tajemnic ! Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na...

INNE WYDANIE: "Miłość w Toskanii"

Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na spalone słońcem wzgórza Toskanii, by w cieple słońca rozkoszować się sennym pięknem krajobrazu, cykaniem świerszczy i błękitem wody w basenie.

Któregoś wieczoru zostaje wraz z ojcem zaproszona na kolację do domu państwa Willough, najbliższych sąsiadów przyjaciółki ojca, Caroline. Przekraczając próg ich domu, wkracza tym samym w świat zupełnie jej do tej pory obcy. Wtapia się w leniwą, przesyconą erotyzmem atmosferę, jaką przesiąknięci są jej zepsuci i snobistyczni mieszkańcy. Jej serce już od pierwszych minut zaczyna też mocniej bić na widok przystojnego i beztroskiego syna państwa Willough, Kipa.

Tajemniczy dom i zwyczaje jego mieszkańców przyciągają dziewczynę jak magnes. Odkrywając kolejne romanse, prywatne wendetty i mroczne tajemnice Larę ogarnia coraz większa ciekawość, coraz większe pożądanie i coraz większe przerażenie.

JaneS | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Na sam początek pokrótce o samej autorce…

Esther Freud to córka malarza Luciana Freuda i Bernadine Coverley oraz prawnuczka Zygmunta Freuda. Urodziła się w Londynie w 1963 roku. W dzieciństwie intensywnie podróżowała z matką. Przed napisaniem swojej pierwszej powieści „W stronę Marrakeszu”, która została nominowana do nagrody John Llewellyn Rhys Prize i doczekała się ekranizacji z Kate Winslett w jednej z głównych ról, wróciła do Londynu, gdzie studiowała aktorstwo w The Drama Centre. Pozostałe powieści autorki to „Peerless Flats”, „Gaglow”, „The Wild” oraz „The Sea House”. W 1993 roku została uznana przez czasopismo „Granta” za jedną z 20 najlepszych młodych brytyjskich powieściopisarzy. Jej książki przetłumaczono na 13 języków. Obecnie jest żoną aktora Davida Morrisseya, z których wychowuje troje dzieci.

***

Siedemnastoletnia Lara po burzliwym rozstaniu swojej mamy (Cathy) i ojca (Lamberta), spotyka się sporadycznie ze swoim niestałym w uczuciach ojcem. Te spotkania...

allison | 2013-05-20
Przeczytana: 20 maja 2013

Akcja "Miłości w Toskanii" mogłaby rozgrywać się w każdym innym ciepłym miejscu Europy, gdyż nie wyczuwa się tu klimatów typowych dla tego regionu. Dlatego tytuł to dla mnie przede wszystkim chwyt marketingowy.

Fabuła nie jest zła, ale daleko jej do wysokiego poziomu. To zwyczajna, niczym niewyróżniająca się historia podróży i wakacyjnego pobytu w toskańskiej posiadłości, okraszona wątkiem miłosnym, erotycznymi uniesieniami, dziwnymi znajomościami z ekscentrycznymi sąsiadami.
Znacznie bardziej zaciekawiły mnie retrospekcyjne fragmenty, pokazujące dzieciństwo nastoletniej bohaterki, jej relacje z matką i ojcem oraz skomplikowany związek rodziców dziewczyny, którzy rozstali się przed laty w burzliwych okolicznościach.

Polecam tę powieść jedynie jako lekką, odprężającą i niezobowiązującą intelektualnie lekturę, przy której można odpocząć i o której zapomina się zaraz po odstawieniu książki na półkę.

Hela400 | 2014-02-13

po 40 stronach dałam sobie spokój. Jakoś nie potrafiłam przez nią przebrnąć. :< W ogóle mnie nie zainteresowała. Pierwszy nie skończyłam książki i nawet trochę mi wstyd ale zmuszać się nie będę ;p

KaJa | 2011-07-31

"Miłość w Toskanii" to historia siedemnastoletniej Lary, mieszkanki Londynu, która niespodziewanie otrzymuje od nieznanego niemal ojca zaproszenie na wakacyjny wyjazd do Włoch. Książka przenosi nas na wzgórza Toskanii, pełnej upalnego słońca, pól kukurydzy i snobistycznych mieszkańców. Akcja książki jest niezupełnie współczesna - cała historia dzieje się w roku, w którym odbył się ślub księcia Karola i Diany.
Lara mieszka z ojcem u jego przyjaciółki, dnie wypełnia jej beztroska kąpiel w basenie i wycieczki do miasta. Wszystko przybiera inny obrót gdy po raz pierwszy trafia do domu państwa Willough - bogatych sąsiadów przyjaciółki ojca. Tam od pierwszego wejrzenia zakochuje się w niezwykle przystojnym i pociągającym synu właścicieli posiadłości - Kipie.
Dziewczyna wsiąka coraz bardziej w atmosferę sąsiedniej posiadłości - a jest to środowisko beztroskie i zepsute. Lara jest zauroczona Kipem z wzajemnością, ale bynajmniej nie ma tu miejsca na szczęśliwą, spełnioną miłość. Przez...

klaudiabla2 | 2013-05-26
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Ostatnio trafiam na bardzo ciekawe i wartościowe książki przeznaczone dla młodzieży. Jak było tym razem? Autorka to prawnuczka słynnego Zygmunta Freuda. Zadebiutowała powieścią ,,W stronę Marakeszu”, która bardzo mnie ciekawi. Czytaliście?
Siedemnastoletnia Lara mieszka tylko z mamą. Jej rodzice są rozwiedzieni. Niespodziewanie jej tata- Lambert proponuje jej podroż do Włoch. Tam trafia do gorącej Toskanii praz domu sąsiadów Willough. Jej mieszkańcy wydają się niczym nie przejmować, a dziewczynie od razu zaczyna podobać się najmłodszy z rodu- Kip.
Piękna młodzieżówka. Jej największym atutem jest zdecydowanie klimat, który na początku wcale nie uważałam za plus. Atmosfera jest gorąca, leniwa, trochę duszna i przesycona erotyzmem, ale w subtelny nie ordynarny sposób. Tego mi właśnie w książkach brakuje. Na początku nie potrafiłam się w nim odnaleźć, ale później bardzo mi się spodobał. Historia sama w sobie nie jest bardzo oryginalna, ale ten klimat wszystko nam rekompensuje....

Angie | 2011-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Książka dobrze napisana, pięknie przedstawiony pobyt angielki w innym kraju. To, co mi nie odpowiadało w tej pozycji, był tytuł i okładka. Niewiele ma wspólnego z treścią. Nie jest to romantyczna, lekka powieść, jaką spodziewałam się znaleźć pod taką okładką. Książka raczej smutna, a momentami trudna. Jednak wciąga i szybko się ją czyta.

lulu | 2012-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka z natury tych "wpadło, wypadło". Przez moje ręcę przewija się cała masa takich powieści.
"Miłość w Toskanii" to opowieść o 18 letniej dziewczynie,która spędza wakacje wraz z ojcem, z którym dotąd miała słaby kontakt.
To miejsce, ten czas pozwala im się poznać bliżej, spojrzeć na siebie innym okiem, zbliżyć.
Dziewczyna ze swoją młodzieńczą naiwnością i ufnością daje się ponieść emocjom, które wzbudzają w niej nowo poznani ludzie.
Tytuł jest nieco zwodniczy. "Miłość w Toskanii" jest raczej wakacyjną przygodą niż romantycznym zakochaniem.
Bez zachwytu.

Jolanta Leśniak | 2011-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Jak przystało na prawnuczkę Freuda , autorka stara się wniknąć dogłębnie w przeżycia głównej bohaterki.A ta to młoda dziewczyna , wychowywana przez matkę-hipiskę .( Ciekawe, chociaż pobieżne, wspomnienie podróży do Indii.)
Teraz ,wraz z ojcem ,którego właściwie nie zna,odbywa podróż do świata zamieszkanego przez bogaczy,tak jej i jej matce obcego.Rodzą się uczucia,smutek przeplata się z afirmacja życia.
Sięgnę po kolejną powieść tej autorki.

_Agnes_ | 2014-10-11
Przeczytana: 2014 rok

Rozczarowałam się tą książką, gdybym nie moja ciekawość jak to się wszystko zakończy to odłożyłabym ją już po kilkudziesięciu stronach. Ciężko mi się ją czytało, opisy mnie nużyły, bohaterowie w większości nie ciekawi a bohaterka w pewnym momencie rozczarowała mnie swoim zachowaniem i głupotą. Nie było tu ani pięknej opowieści o miłości ani odkrywania jakiś ważnych tajemnic. Jednym słowem nie polecam.

Ayra | 2015-09-14
Przeczytana: 13 września 2015

Ciekawie opowiedziane o podróży córki z ojcem, którego rzadko widywała. Świetnie przedstawiony rozwój ich relacji, jednak kilka ważnych wątków książki pozostawiono bez wyjaśnienia, czemu?