Lassie, wróć!

Wydawnictwo: Greg
1 064
Lassie Come-Home
Ag2S

Lassie, wróć! to nie tylko historia miłości, wierności i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości człowieka do najlepszego przyjaciela - psa, miłości, która nie przemija, która nie daje o sobie zapomnieć. Joe dowiaduje się, że ojciec stracił pracę i musiał sprzedać ukochanego owczarka. Twarde realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły dobrych ludzi do trudnych decyzji. Pies...

Joe dowiaduje się, że ojciec stracił pracę i musiał sprzedać ukochanego owczarka. Twarde realia ogarniętego kryzysem miasteczka zmusiły dobrych ludzi do trudnych decyzji. Pies jednak nie rozumie, dlaczego musi opuścić ukochany dom. Nie przelicza miłości na pieniądze i postanawia wrócić tam, gdzie jest jego miejsce. Niewyobrażalnie trudna i wyczerpująca wędrówka Lassie jest dowodem na to, że dla ukochanej osoby można zdobyć się na najwyższe poświęcenie. Niezwykle wzruszająca, pouczająca, pełna przygód lektura.

ilustracje: Arleta Strzeszewska

źródło opisu: http://www.greg.pl/lektury/102,843_Lassie-wroc-mie...(?)

źródło okładki: http://www.greg.pl/lektury/102,843_Lassie-wroc-mie...»

Kolejna książka, krórą znam z filmu. Film był świetny ale co książka to książka. Lassie to jeden z bardziej znanych psów. Jest piękna, mądra i przywiązana do właścicieli. Jej historię lubią filmowcy i płaczących oglądających nie brakuje. Warto sięgnąć po książkę pomimo łez przy czytaniu.

liv87 | 2018-12-10
Przeczytana: 06 listopada 2018

Zachęcona przeczytaniem czegoś krótkiego postanowiłam sięgnąć po Lassie, wróć z mojej półeczki książek w papierze. Przeczytałam w jeden dzień, książka bardziej nadaje się do dzieci, które kochają psy niż dla dorosłego człowieka. Prosty język, typowo dziecięce, ale zaczynam wątpić czy ta książka powinna być lekturą dla dzieci w szkole. Ja już chyba jestem za stara na takie powieści i ten typ języka.

golteria | 2018-10-25
Przeczytana: 1979 rok

Jakżeż ja płakałam przy tej książce, do dziś czuję smak tych łez! Piękna opowieść. Modna była wśród nas dzieci i każdy chciał oczywiście mieć takiego fantastycznego pieska - owczarka coli, no ale w blokach w socjalistycznym modelowym mieście - nikt takiego wówczas nie miał i całe może szczęście, bo zazdrość pozostałych by zjadła żywcem ;-)

projekt_słowo | 2018-08-24

To pierwsza książka, po której płakałam wiele dni i zrozumiałam, na czym polega magia wciągającej powieści.

AleksandraC | 2018-08-06
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Oj, co ja się napłakałam przy tej książce to moje... Od zawsze kochałam psy, a moim (do tej pory) niespełnionym marzeniem jest mieć czworonożnego przyjaciela - po tej książce jak pewnie wiele osób collie był moim faworytem. Co tu dużo mówić, obok "Pies, który jeździł koleją" ukochana psia opowieść.

Dominik Mikusek | 2018-03-14
Przeczytana: 04 lutego 2007

Bardzo piękna i bardzo wzruszająca. Jedna z lepszych szkolnych lektur.

Camilla | 2018-02-04

Wróciłam po paru latach do mojej ulubionej książki z dzieciństwa. I tak czytałam i czytałam i po mimo ze książka jest cienka dla mnie przeczytanie jej trwało o wiele za długo. Książka niby fajna pokazuje jakie psy są mądre i jak bardzo potrafią się do kogoś przywiązać. Taka lekka historia do poczytania ale jak dla mnie to nic więcej. Oceniam tą książkę słabo, nie moje klimaty, nie wiem co za dzieciaka w niej widziałam.

Prez | 2018-01-07
Przeczytana: 1982 rok

Stary hycel poucza tu młodszego: najważniejsze na państwowej posadzie jest przestrzeganie godzin pracy. Jak będziesz zostawał po godzinach, twój szef szybko wymyśli, że to twój obowiązek.
Swięte słowa!

książek: 2019
Efemeryda | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Czy człowiek też potrafiłby tak dochować wierności i przyjaźni?