Kryptonim "Kowadło"

Okładka książki Kryptonim "Kowadło" Ken McClure
Okładka książki Kryptonim "Kowadło"
Ken McClure Wydawnictwo: Amber Seria: Amber -thriller medyczny kryminał, sensacja, thriller
Amber -thriller medyczny
The Anvil
Amber
2000-01-01
2000-01-01
Maciej Pintara
McClure

I to jest świetny thriller medyczny - aż dziw bierze że ma tak mało fanów :) Ja wprost nie mogłam się oderwać od tej historii i cały czas myślałam nad tym jak ona się skończy. Jest tutaj wszystko co powinno się znaleźć: genialny lekarz i naukowiec z tragiczną przeszłością, charyzmatyczny i dający się mu ić już od pierwszych stron, przygnębiające historia dotycząca zarówno jego życia zawodowego jak i prywatnego; wielka firma, dla której zysk jest dobrem nadrzędnym, a życie ludzkie nie jest zbyt dużo warte; miłość; walka dobra że złem i zaskakujące zakończenie.

Dean McLeon jest utalentowanym lekarzem, który pracował dla szwajcarskiej firmy farmaceutycznej zajmującej się produkcją nowego, na pozór genialnego preparatu, który potrafi odnawiać tkanki, co wydaje się zbawieniem dla osób, które uległy ciężkim wypadkom czy poparzeniom. Niestety, kiedy okazuje się, że ów preparat nie jest pozbawiony efektów ubocznych dochodzi do próby zarysowania przez firmę jakichkolwiek informacji na temat zastosowanego specyfiku. Łącznie z zabojstwami osób, które pracowały nad tym projektem...

Powieść godna polecenia . Bohater wyrazisty , nie mdły jak to często się zdarza , nawet w przypadku bestsellerów . Cała reszta postaci tu występujących także doskonale skonstruowana . Nieoczekiwane zwroty akcji , odpowiednie napięcie , często nam towarzyszące . Wisienką na tym okazałym i całkiem smacznym torcie jest zakończenie książki , którego nikt nie jest w stanie przewidzieć . Polecam .

Bardzo dobrze napisana książka, dla fanów thrillerów, trzyma w napięciu,co więcej... Niezbyt obszerna i prosta w przekazie, mimo medycznego klimatu. Polecam!

Taka sobie. Są momenty, w których ciężko się oderwać od książki. Mogła by być zdecydowanie dłuższa a niektóre momenty bardziej rozwinięte.

• Ken McClure
  • Thriller medyczny
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Kryptonim "Kowadło"