Neonomicon

Seria: Mistrzowie Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
QUEENfan

Gratka dla fanów H.P. Lovecrafta! Dwie opowieści Alana Moore’a inspirowane twórczością autora „Zewu Cthulu”. Aldo Sax, agent FBI specjalizujący się w teorii anomalii, poszukuje sprawcy piętnastu bestialskich morderstw. Analiza śladów wiedzie go prosto do klubu Zootique i tajemniczego, skrywającego twarz za chustką Johnny’ego Carcosy. Dalsze śledztwo okaże się jednak dużo bardziej...

Aldo Sax, agent FBI specjalizujący się w teorii anomalii, poszukuje sprawcy piętnastu bestialskich morderstw. Analiza śladów wiedzie go prosto do klubu Zootique i tajemniczego, skrywającego twarz za chustką Johnny’ego Carcosy. Dalsze śledztwo okaże się jednak dużo bardziej niebezpieczne, a próba odkrycia prawdy doprowadzi Saxa na skraj szaleństwa. Jego śladem wyruszy kolejnych dwoje agentów…

Alan Moore, genialny twórca „Strażników” i „V jak Vendetta”, sięga do uniwersum autora ‚W górach szaleństwa”, a tę mroczną, niepokojącą historię zilustrował Jacen Burrows.

źródło opisu: Egmont, 2019

źródło okładki: https://egmont.pl/Neonomicon,15984666,p.html

eR_ | 2019-05-06
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 05 maja 2019

H. P. Lovecraft, to twórca mrocznego wszechświata, którym rządzą odrażające stwory przybyłe przed eonami na Ziemię z odmętów kosmosu. Niektórzy uważają, że kreatury te to bogowie, którzy oddziałują na swoich wyznawców przede wszystkim myślą. Samotnik z Providence nie doczekał się uznania za życia, dopiero po jego śmierci jego dzieła ujrzały światło dzienne i z miejsca zyskały uznanie wśród czytelników. A tym samym powstało dodatkowo mnóstwo opowieści, które bazowały na pomysłach Lovecrafta. Nie tylko powieści, czy opowiadania, ale i filmy. Oczywiście komiks nie mógłby być gorszy w tym zestawieniu, a ja niedawno trafiłem na album „Neonomicon”.

O komiksie możemy dowiedzieć się że:

dymm | 2019-05-16

Ciemno, zimno, mokro czyli wilgoć. A jak wilgoć, to Lovecraft i jego oślizgłe potwory. Tym razem w wydaniu Mistrza Alana Moore'a, którego "Neonomicon" właśnie ukazał się staraniem Komiksy Egmont.
Moore, jak to Moore - nie od dzisiaj żongluje piłeczkami, których ilość w powietrzu kogoś mniej bystrego przyprawiłaby o bezradność. Czarownik z Northampton, jak to ma w zwyczaju, wziął na warsztat materiał źródłowy (Lovecraft) i na jego bazie skonstruował wariację - sprawny mechanizm do reprodukowania obsesji własnych. Tak było w przypadku "Zagubionych dziewcząt" i "Prosto z piekła", gdzie klasyczne opowieści L. Carrolla czy J.M. Barriego posłużyły Moore'owi za materiał do snucia, wciąż tej samej, historii na temat magii, seksualności, wybitności jednostki wyrastającej ponad społeczeństwo czy istocie władzy. Nie inaczej rzecz ma się z "Neonomiconem", który już tytułem daje do zrozumienia, jak ściśle będzie Moore w swojej opowieści podążał śladami Samotnika z Providance. Neonomicon to...

Antagonista Esklaważu | 2017-07-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Pierwsze dialogi brzmią kretyńsko, ale potem wszystko się jakoś rozmywa z rzeczywistością i robi wrażenie.

Titu | 2018-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2018

Szalone, większość czytałam i oglądałam z niedowierzaniem, ale nudne na pewno nie było. Zatwardziałym fanom Lovecrafta może się nie podobać, bo jest w niej specyficzne podejście do fanów, dość kontrowersyjne. Chcesz coś dziwnego? To czytaj ;)

zaganka84 | 2019-04-26
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Dosc dziwny ten komiks. Ciezko wyrazic o nim opinie bez spojlerowania. Ciekawy, ale nie kazdemu przypadnie do gustu. Rysunki swietne.

Emes | 2019-05-09
Przeczytana: 09 maja 2019

Mi się w Moora zdarza wątpić, z tutaj mnie oczarował. Te 6 zeszytów, które miały być źródłem środków a opłacenie rachunków stały się diablo inteligentną rozmową z dorobkiem Lovecrafta oraz... z nim samym. To nie wszystko, ponieważ całość broni się też sama jako totalnie wykręcona historia w stylu "archiwum x". Aż szkoda, że zostało to tak a nie inaczej zilustrowane. Nie zgadzam się z opiniami, że ten album trzeba skreślić przez warstwę graficzną ale muszę przyznać, że jest po prostu brzydka. Pokraczne, leniwie i niechlujnie pokolorowane kadry to na szczęście jedyny słaby punkt "Neonomiconu".

Ka | 2016-07-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Cbr

Imho tragedia... Jedna wielka orgia i komiks o niczym.

Piotrek | 2019-05-10
Przeczytana: 2019 rok

Jedna ze słabszych pozycji w dorobku Alana Moore'a. Polecam sięgnąć po inne jego komiksy.

Koszmar | 2019-04-30
Przeczytana: 12 maja 2019